خبر

 • تک بورد - Alienware's Graphics Amplifier eGPU دیگر وجود ندارد

  Alienware's Graphics Amplifier eGPU دیگر وجود ندارد
  14 روز و 7 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ دل تأیید کرده است که محفظه GPU خارجی Alienware Graphics Amplifier آن متوقف شده است. این خبر در پی اعلام لپ تاپ های نازک X15 و X17 منتشر شده است که فاقد درگاه اختصاصی شرکت در عقب هستند.

  Alienware در سال 2014 با 299 دلار تقویت کننده گرافیک به همان روش سایر eGPU ها کار کرد و به کاربران امکان می دهد لپ تاپ را با کارت گرافیک رومیزی ترکیب کنند. اما دستگاه برخلاف رقبای خود ، به جای پورت معمول Thunderbolt ، از یک درگاه مناسب که در لپ تاپ های Alienware و برخی از دسک تاپ های SFF یافت می شود ، استفاده کرد.

  اوایل این هفته ، Alienware سری X جدید خود را از بازی های نازک و قدرتمند نشان داد. لپ تاپ ها ، از جمله x15 و x17. پورت Graphics Amplifier به طور واضح در دستگاه ها وجود ندارد - همچنین در Alienware جدید M15 R5 و M15 R6 وجود ندارد. این شرکت گفت این به این دلیل است که eGPU قادر به استفاده کامل از آخرین پردازنده های گرافیکی دسک تاپ نبوده و از نظر گرافیکی پردازنده لپ تاپ بهبود عملکرد محدودی را ارائه داده است.

  به نظر می رسد دلیل اصلی غیبت این است که که تقویت کننده گرافیک از بین رفته است. Alienware توقف کار خود را در The Verge تأیید کرد بدون اینکه دلیل آن را بگوید. این نشریه خاطرنشان می کند که دل آخرین بار صفحه پشتیبانی را در آوریل 2021 به روز کرد ، اما نه سری RTX 3000 انویدیا و نه AMD Radeon RX 6000 AMD به لیست کارت گرافیک های پشتیبانی شده اضافه نشدند.

  x15 و x17 برای کسانی که مایل به استفاده از eGPU های دیگر هستند دارای درگاه های Thunderbolt 4 هستند ، اما با وجود لپ تاپ هایی که دارای RTX 3060 و RTX 3080 هستند ، شاید شما نیازی به قدرت گرافیکی اضافی نداشته باشید یا نیازی به آنها نداشته باشید.

خبرهای دیگر از سخت افزار