خبر

 • تک بورد - یک دلیل خشن نشان می دهد که پردازنده های مرکزی Sapphire Rapids اینتل می توانند تا 80 هسته داشته باشند

  یک دلیل خشن نشان می دهد که پردازنده های مرکزی Sapphire Rapids اینتل می توانند تا 80 هسته داشته باشند
  3 روز و 22 ساعت قبل

  هشتاد هسته دو برابر مبلغی است که در حال حاضر می توانید از اینتل با پرداخت حداکثر 8999 دلار خریداری کنید ، اگرچه این تنها یک سوم بیشتر از آنچه AMD می تواند به شما به قیمت 7،890 دلار بفروشد. اما درخشان ترین Xeons اینتل و درخشان ترین Epycs AMD شباهت بیشتری نسبت به تصور شما دارند. آنها سرعت کلاک یکسانی ، گزینه های حافظه مشابه و TDP های مشابه دارند. AMD در اتصال PCIe حرف اول را می زند اما اینتل از لحاظ

  Sapphire Rapids ، نسل چهارم Xeons اینتل ، فناوری های نوظهور بیشتری را نسبت به پردازنده های دیگر با پردازنده های گرافیکی به اشتراک می گذارند. به عنوان مثال Nvidia’s A-Figure A100 ، تنها پردازنده گرافیکی است که حداکثر 80 گیگابایت حافظه HBM2e ارائه می دهد. Sapphire Rapids دارای 64 گیگابایت HBM2e پردازنده است (و همچنین هشت خط حافظه DDR5 دارد). A100 اولین پردازنده گرافیکی بود که از محاسبات BF16 پشتیبانی می کند. Sapphire Rapids از BF16 نیز پشتیبانی خواهد کرد.

  Sapphire Rapids همچنین دارای PCIe 5.0 ، معماری هسته ای جدید بنام Willow Cove ، گره Supernews 10nm Enhanced و سوکت جدید LGA4677-X در رزومه کاری خود است.

  همه اینها اطلاعات عمومی است که اینتل عمدتا به عمد افشا کرده است. باب سوان ، مدیر عامل سابق اینتل ، در ماه ژانویه به سرمایه گذاران گفت ، اینتل تا پایان سال گذشته نمونه برداری از Sapphire Rapids را برای شرکای خود آغاز کرده است. چندین منبع گفته اند که مدلهای دارای 28 هسته فعال هستند.

  https://techbord.com CPU های Sapphire Rapids اینتل می توانند تا 80 هسته داشته باشند

   https://techbord.com یک ادعای خشن نشان می دهد که پردازنده های مرکزی Sapphire Rapids اینتل می توانند تا 80 هسته داشته باشند

  ماجرا به خشونت کشیده می شود

  در پایان ژانویه ، یک فاش کننده معمولی در سایت چینی Bilibili صاحب مالکیت شد بیش از یکی از نمونه های منتشر شده او چند عکس گرفت ، سپس پردازنده را به وحشتناک ترین شکل ممکن وصیت کرد. با گذشت 20 ثانیه از این کلیپ ، او پردازنده را در یک نیمکت معمولی نیمکت قرار می دهد و فقط شروع به خم شدن می کند. قبل از علامت دقیقه ، او آن را روی شعله اجاق گاز گرم می کند و سپس - خود را مهار کنید - به طور تصادفی پردازنده را درون شعله می اندازد. (اگر کنجکاو هستید ، اجاق گاز معمولاً بهترین کار محسوب می شود ، تا حدی برای جلوگیری از این مسئله.)

  پس از آن ، پخش کننده گرما به راحتی خاموش می شود. کالبد شکافی نشان می دهد که پخش کننده گرما با استفاده از ایندیوم مانند Rocket Lake به لحیم کاری لحیم شده است.

  در زیر دستگاه پخش کننده گرما ، یک تشکیل چهار ریزه قرار داشت. این نظریه وجود دارد ، اما نه با اطمینان زیاد ، اینتل از EMIB (پل اتصال چند منظوره تعبیه شده) یا Foveros برای اتصال تراشه ها و حافظه HBM2e برای دستیابی به مزیت پهنای باند بین تراشه نسبت به پارچه Infinity AMD استفاده می کند.

  < p> https://techbord.com یک دلیل خشن نشان می دهد که پردازنده های Sapphire Rapids اینتل می توانند تا 80 هسته داشته باشند

  لیکر یک جنایت مرتکب شد

  هفته گذشته ، نشت کننده هر چهار قلک را از زیر لایه بیرون کشید و سپس آنها را کالبدشکافی کرد. به نظر می رسد که او تراشه های HBM2e را با موفقیت از سه تراشه حذف کرده است. چهارم ... بهتر است نگاه نکنید.

  حذف تراشه های HBM2e هسته های زیر را نشان داد. از نظر ظاهری ، هر تراشه شامل بیست هسته است که در یک شبکه پنج در چهار قرار گرفته اند. همچنین به نظر می رسد که چندین کنترل کننده وجود دارد و احتمالاً آرایه ها را در اطراف محیط هر تراشه به هم متصل می کند.

  بیست هسته باعث غافلگیر شدن نشتی شد. بارها و بارها به بیرون درز کرده بود که Sapphire Rapids در 56 هسته قرار دارد. اگر چنین بود ، اینتل شش هسته از بیست هسته موجود در هر تراشه را غیرفعال می کند ، نسبی که در یک مدل شاخص بی سابقه است. این احتمال وجود دارد که نشتی 56 هسته ای به سادگی اشتباه بوده باشد ، و همچنین ممکن است تمام تنظیماتی که به نظر هسته می آیند در واقع هسته نیستند. ناامیدکننده ترین احتمال این است که گره جدید اینتل کاملاً خرابی بالایی داشته باشد.

  https://techbord.com A دلهره شدید نشان می دهد که پردازنده های Sapphire Rapids اینتل می توانند حداکثر 80 هسته داشته باشند

   https://techbord.com یک دلیل خشن نشان می دهد که پردازنده های مرکزی Sapphire Rapids اینتل می توانند تا 80 هسته داشته باشند

  اعتبار تصویر: Michael Dziedzic، Yuuki_AnS

خبرهای دیگر از سخت افزار