خبر

 • تک بورد - گیگابایت ابزاری را برای رفع مشکلات DRM Alder Lake منتشر کرد

  گیگابایت ابزاری را برای رفع مشکلات DRM Alder Lake منتشر کرد
  15 روز و 11 ساعت قبل

  پس از اینکه اینتل لیستی از بازی‌هایی را معرفی کرد که به دلیل تداخل DRM با CPUهای Alder Lake جدید خود کار نمی‌کنند، دارندگان مادربردهای Z690 گیگابایت اکنون می‌توانند با استفاده از ابزار Gigabyte DRM Fix Tool این مشکل را برطرف کنند.

  در ابتدای نوامبر، اینتل تأیید کرد که برخی از بازی‌ها با Alder Lake کار نمی‌کنند. چیپزیلا گفت که بازی‌های بیشتری در هنگام استفاده از Alder Lake با ویندوز 10 به مشکل برمی‌خورند - برخلاف ویندوز 11 - و در حالی که بیشتر آنها عناوین قدیمی‌تری هستند، برخی از جدیدترها مانند Assassin's Creed: Valhalla و Star Wars Jedi: Fallen Order نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

  مشکل از این است که نرم افزار مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) به اشتباه هسته های کارآمد Alder Lake (E-cores) را به عنوان سیستم دیگری تشخیص داده است. این می‌تواند از راه‌اندازی بازی‌ها جلوگیری کند، باعث خرابی در حین بازی شود، یا به‌طور غیرمنتظره آن‌ها را خاموش کند.

  یک راه‌حل شامل فعال کردن حالت سازگاری بازی قدیمی است که هسته‌های الکترونیکی را در حالت آماده به کار در حین انجام بازی‌ها قرار می‌دهد (بخوانید. نحوه انجام)، اما این شامل ورود به بایوس است، و باید پس از هر راه اندازی مجدد فعال شود. اما ابزار Gigabyte DRM Fix Tool (در اینجا دانلود کنید) به هر کسی اجازه می‌دهد تا هسته‌های الکترونیکی را به راحتی از طریق رابط کاربری این ابزار خاموش و روشن کند. تنها شرط لازم این است که مادربردهای کاربران آخرین سیستم عامل نصب شده را داشته باشند.

  در حالی که این ابزار فقط با موبوهای Gigabyte Z690 کار می‌کند، تعجب نکنید که سایر سازندگان با انتشار نسخه‌های خود از آن پیروی کنند. ابزار.

  گیگا بایت لیستی از تمام مادربردهای Z690 خود و آخرین نسخه BIOS برای هر محصول ارائه کرده است.

  https://techbord.com گیگابایت ابزاری را برای رفع مشکلات DRM Alder Lake منتشر می کند

خبرهای دیگر از سخت افزار