خبر

 • تک بورد - گلسینگر: اینتل می خواهد تجارت اپل را با رقیب خود بازگرداند

  گلسینگر: اینتل می خواهد تجارت اپل را با رقیب خود بازگرداند
  17 روز و 14 ساعت قبل

  اینتل مجهز به Pat Gelsinger اکنون مایل است اعتراف کند که نتوانسته تراشه های x86 را در سطح سیلیکون اپل ارائه دهد ، به همین دلیل است که این شرکت اخیر در حال انتقال تمام خط تولید Mac خود به چیپست های سفارشی مبتنی بر باز است. به اندازه برخی از پردازنده های رومیزی قدرتمند هستند در حالی که برای کارکردن به قدرت بسیار کمتری نیاز دارند.

  انتظار می رود پت ژلسینگر ، مدیر عامل اینتل ، این شرکت را تا سال 2025 به رهبر فناوری پردازش و بسته بندی تبدیل کند. به این منظور ، اینتل توسعه ظرفیت تولید تراشه خود را آغاز کرده و بخش جدیدی را در شکل خدمات ریخته گری اینتل ، که قراردادی را برای شرکت هایی مانند کوالکام و آمازون و مشتریان دولتی مانند وزارت دفاع ایالات متحده امضا می کند.

  در همان زمان ، این شرکت در تلاش است پردازنده های آن پس از از دست دادن سهم بازار و همچنین اشتراک AMD و تعدادی از استارتاپ ها که پردازنده های مبتنی بر باز را ایجاد می کنند ، هم برای مصرف کنندگان و هم برای مشتریان سازمانی جذاب تر است.

   https://techbord.com Gelsinger: اینتل می خواهد با ارتقاء کسب و کار اپل

  اخیراً Gelsinger ادعا کرده است که اینتل با انتقام ، و اینکه پیشتاز AMD در فضای پردازنده x86 به زودی به پایان می رسد. تیم بلو همچنین برنامه های بزرگی برای بازار پردازنده های گرافیکی دارد و مدیرعامل جدید متقاعد شده است که در کنار موارد تولید شده توسط Nvidia و AMD نیاز به GPU های جایگزین وجود ندارد.

  آخرین بار اینتل تلاش کرد کارت گرافیک بسازد ، همه چیز چندان خوب پیش نرفت ، اما حداقل روی کاغذ معماری Xe-HPG (معروف به کیمیاگر) چشمگیر به نظر می رسد. تنها چیزی که نیاز دارد این است که زودتر وارد بازار شود ، زیرا پنجره فرصت ها در حال کوچک شدن است. سپس مسئله حجم تولید وجود دارد ، زیرا اینتل تصمیم گرفته است که تولید GPU Alchemist را به TSMC برون سپاری کند. این شرکت همچنان در حال تکامل است ، اما یک چیز ثابت باقی می ماند: ما تازه شروع به کار کرده ایم. #iamintel pic.twitter.com/6XFfgCDdku

  - پت ژلسینگر (PGelsinger) 15 فوریه 2021

  گذشته از این وعده ها ، اینتل سرانجام مایل است اعتراف کند که از دست دادن اپل به عنوان مشتری چیزی است که شرکت می خواست از آن جلوگیری کند اما نتوانست زیرا دومی "تصمیم گرفتند که خودشان می توانند تراشه ای بهتر از ما انجام دهند." همانطور که اپل از یک مک بوک پرو جدید با سیستم عامل سیلیکون مخصوص بازوهای خود رونمایی می کند ، ژلسینگر می گوید اینتل امیدوار است بتواند روابط خود را با غول کوپرتینویی اصلاح کند. با این حال ، او اذعان می کند که تلاش زیادی برای تهیه تراشه بهتر نیاز دارد و این یک روند تدریجی و چند ساله خواهد بود. در حال حاضر ، اپل پس از استفاده از پردازنده های خود در سراسر خط تولید مک به مدت تقریباً دو دهه ، به آرامی از اینتل جدا می شود.

  https://techbord.com Gelsinger: اینتل می خواهد تجارت اپل را از طریق رقابت با آن بازگرداند

  برخی از شما ممکن است کمپین تبلیغاتی ضعیفی را به یاد آورید که در آن اینتل "PC vs جاستین لانگ ، بازیگر تبلیغاتی Mac ، از عدم تنوع در خط مک بوک اپل یا تلاش برای بی اعتباری به این تصور که شرکت کوپرتینویی موفق شده است در کنار خنک تر و صرفه جویی در مصرف باتری ، تراشه ای به اندازه CPU رومیزی ارائه دهد. زندگی در اوایل ماه جاری ، این شرکت حتی به اصطلاح "آزمایش اجتماعی" انجام داد و در آن سعی کرد ثابت کند که طرفداران اپل به نوعی نادیده می گیرند که رایانه شخصی در مقایسه با Mac چگونه می تواند برای آنها انجام دهد ، در حالی که کاملاً از جنبه های نرم افزاری امور چشم پوشی می کند.

  استراتژی جلسینگر برای جلب اعتماد اپل به توانایی هایش این است که از دومی جلوتر برود و نشان دهد که توسعه دهندگان و مصرف کنندگان هنوز به ارائه x86 آن علاقه دارند. در مصاحبه ای با Axios ، وی خاطرنشان کرد که اینتل در حال پیاده سازی این ایده با مواردی مانند مشارکت با مایکروسافت است که در آن برنامه های Android را به ویندوز 11 می آورد.

  به طور کلی ، به نظر می رسد Pat Gelsinger اینتل قدرتمند مایل است نگاهی عمیق به آینه بیندازد و چیزهایی را که منجر به وضعیت فعلی شده است بیابد. اینکه آیا این شرکت می تواند از آن برای تغییر فرهنگ خود و اختراع مجدد استفاده کند یا نه ، فقط زمان نشان می دهد.

خبرهای دیگر از سخت افزار