خبر

 • تک بورد - گفته می شود که اینتل اکثریت ظرفیت تولید 3 نانومتری TSMC را تأمین کرده است

  گفته می شود که اینتل اکثریت ظرفیت تولید 3 نانومتری TSMC را تأمین کرده است
  3 روز و 1 ساعت قبل

  شایعه: گزارش شده است که اینتل اکثر ظرفیت گره های پردازشی 3 نانومتری TSMC را برای سال آینده تأمین کرده است و گفته می شود که از این فناوری برای ایجاد سه CPU جدید و یک GPU استفاده می کند. در صورت صحت ، چنین حرکتی بر رقبای AMD و اپل ، که برای تراشه های خود به غول نیمه هادی تکیه می کنند ، فشار وارد می کند.

  طبق نشریه چینی UDN ، تولید با استفاده از گره 3 نانومتری در سه ماهه دوم سال آینده آغاز می شود و تولید انبوه اواسط سال 2022 آغاز می شود. انتظار می رود ظرفیت تولید تا ماه مه 2022 به 4000 ویفر برسید و در نهایت به 10.000 ویفر در ماه برسید.

  این گزارش می افزاید که اینتل برای چهار محصول آینده خود: سه CPU و پردازنده گرافیکی در مورد قبلی ، این پردازنده های غیر مصرفی هستند ، احتمالاً نسل بعدی Xeon ، که برای بازار سرور و مرکز داده طراحی شده است.

  اینتل در حال حاضر فابریک های خود را دارد و به شرکت های دیگر از جمله کوالکام و آمازون اجازه می دهد تا از ظرفیت تولید فعلی و برنامه ریزی شده خود به عنوان بخشی از طرح IDM 2.0 خود استفاده کنند. مدیر عامل شرکت پت جلسینگر اخیراً اعلام کرد که این شرکت 120 میلیارد دلار مگا فابری مشابه با یک "شهر کوچک" در مکانی که هنوز در ایالات متحده مشخص نشده است ، می سازد. اما به احتمال زیاد برای طراحی چند کاشی در تراشه های آینده اینتل ، این شرکت از دو فابریک و TSMC خود برای تولید قالب های مختلف کاشی استفاده می کند.

  مزیت دیگر از دیدگاه اینتل این است که به دست آوردن ظرفیت تولید 3 نانومتری TSMC می تواند برنامه های AMD و Apple را برای تراشه های 3 نانومتری خود مختل کند. AMD در حال حاضر برای تأمین تراشه های 7 نانومتری کافی از TSMC برای کارت های گرافیک و پردازنده های Ryzen تلاش می کند - بیشتر ظرفیت تولید در آن گره به کنسول های PS5/XBSX اختصاص داده شده است - و نمی خواهد اوضاع تکرار شود. با 3 نانومتر

خبرهای دیگر از سخت افزار