خبر

 • تک بورد - گفته می شود فیس بوک روی سیلیکون سفارشی برای سرورها کار می کند

  گفته می شود فیس بوک روی سیلیکون سفارشی برای سرورها کار می کند
  5 روز و 20 ساعت قبل

  فیس بوک به لیست فزاینده ای از شرکت هایی که برای توسعه تراشه های خود عجله دارند اضافه می کند. اپل ، مایکروسافت ، گوگل ، آمازون ، تسلا و بایدو همه به دنبال کاهش وابستگی خود به غول های سیلیکونی مانند Intel ، AMD ، Nvidia و Qualcomm هستند. دلیل اصلی این است که سیلیکون سفارشی که برای حجم کاری خاص طراحی شده است ، نیاز به قدرت کمتری دارد و می تواند مقیاس پذیرتر از سخت افزارهای عمومی باشد. مورد اخیر به کا

  فیس بوک یکی از چندین شرکت است که از قطار سیلیکونی سفارشی استفاده می کند و به خود متکی می شود. بر اساس گزارشی از The Information ، این غول اجتماعی در حال توسعه خانواده ای از چیپست های ویژه برای تسریع کارهای یادگیری ماشین است. یکی از این موارد در آموزش هوش مصنوعی که توصیه های محتوا را مورد استفاده قرار می دهد ، مورد استفاده قرار می گیرد.

  این تلاش به سال 2018 برمی گردد که مشخص شد فیس بوک به دنبال استخدام مهندسانی با تجربه در طراحی FPGA ها و ASIC ها است. یک سال بعد ، این شرکت برنامه هایی برای ایجاد خط لوله هوش مصنوعی برای مراکز داده خود با کمک شرکایی مانند اینتل ، کوالکام ، مارول ، اسپرانتو و هابانا - که اکنون متعلق به اینتل است ، فاش کرد.

  تصویر: خط لوله فیس بوک برای آموزش هوش مصنوعی

  با این حال ، گزارش جدید نشان می دهد که این غول اجتماعی نظر خود را تغییر داده است و تراشه های جدید را به طور کامل توسعه می دهد خانه یک سخنگوی شرکت برای ما توضیح داد که "فیس بوک همیشه در حال بررسی راه هایی برای افزایش سطح محاسبه عملکرد و بهره وری قدرت با شرکای سیلیکونی ما و از طریق تلاش های داخلی خود ما است. " این نشان می دهد که شرکت قصد دارد گذار را در مراحل کوچکتر انجام دهد. در سال های آینده ، زیرا تراشه های جدید هنوز به طور کامل جایگزین راه حل های شخص ثالث نشده اند.

  این شرکت همچنین در حال توسعه تراشه ای برای کدگذاری ویدئو برای بهبود زیرساخت های ارائه ویدیو و پخش زنده در برنامه های آن این مشابه کاری است که Google با "Argos " واحدهای برنامه نویسی ویدئویی (VCU) خود برای سرعت بخشیدن به کدگذاری ویدیوهای بارگذاری شده در YouTube انجام داده است.

خبرهای دیگر از سخت افزار