خبر

 • تک بورد - گزارش شده است که پردازنده نسل بعدی

  گزارش شده است که پردازنده نسل بعدی "M2" اپل به تولید انبوه می رسد
  16 روز و 10 ساعت قبل

  شایعات: مک های جدید M1 حتی یک سال است که دیگر از بازار خارج نشده اند ، اما شایعات می گویند که SoC پیگیری اپل در حال حاضر در تولید انبوه است. محصولات دارای تراشه جدید می توانند در اوایل نیمه دوم سال عرضه شوند ، درست در زمان مک بوک پرو های شایعه اما بازطراحی شده.

  شایعاتی مبنی بر اینکه نسل دوم سیلیکون اپل در حال حاضر در شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) در حال تولید است ، ظاهر شد. Nikkei Asia ادعا می کند که افراد مطلع با این وضعیت می گویند اولین توزیع ها ممکن است از ماه ژوئیه ارسال شود. این جدول زمانی منطقی است زیرا اپل اعلام کرده است که می خواهد انتقال خود را از تراشه های اینتل تا پایان سال 2022 کامل کند.

  MacBook Pro (13 اینچی) ، MacBook Air و Mac Mini مبادله را انجام دادند سال گذشته و هفته گذشته ، اپل یک iMac 24 اینچی M1 کاملاً جدید را طراحی کرد. با این وجود ، هنوز سه مدل دیگر از iMac (21.5 اینچ ، 27 اینچ و پرو) ، MacBook Pro 16 اینچی و Mac Pro باقی مانده است که هنوز هم نیاز به انتقال از سیلیکون اینتل دارند. با ورود SoC جدید ، که به طور آزمایشی "M2" نامیده می شود ، اپل می تواند گام بزرگ بعدی خود را برای تدریج حذف معماری x86 ، با M2 MacBooks در نیمه دوم سال 2021 ، ببیند. اینها احتمالاً طراحی مجددی است که REVIL هفته گذشته در مورد حمله باج افزار خود به Quanta لو رفته است.

  https://techbord.com Apple 's گفته می شود پردازنده نسل بعدی

  " اکنون روند غیرقابل برگشتی وجود دارد که اپل سرانجام فقط از تراشه های خود در محصولات رایانه ای خود استفاده خواهد کرد. اکوسیستم خود و همچنین پایگاه کاربر زیرا آنها بجای مایکروسافت ویندوز بر روی سیستم عاملهای خود اپل کار می کنند. "" تحلیلگر IDC جوی ین به نیکی گفت. "تاکنون ، اپل اولین موفقیت خود را انجام داده است و همچنین تجربه یکپارچه نیز بر اساس بازخورد مشتریان عمومی رضایت بخش بوده است."

  SoC جدید اپل پردازنده های CPU ، GPU و AI را در روند N5P TSMC (5 نانومتر به علاوه). تولید آنها سه ماه طول می کشد ، بنابراین پیش بینی ژوئیه درست است اگر تولید قبلاً آغاز شده باشد.

  البته اخبار را طبق معمول با یک دانه نمک ببرید. اپل و TSMC هر دو به طور غیرمنتظره ای از تأیید یا اظهارنظر در مورد گزارش خودداری کردند. اپل ادعا می کند SoC نسل اول خود "" تا 3.5 برابر عملکرد پردازنده سریعتر ، تا 6 برابر عملکرد GPU سریعتر و تا 15 برابر یادگیری ماشین سریعتر "نسبت به جدیدترین تراشه لپ تاپ اینتل ارائه می دهد. شرط خوبی است که کوپرتینو برای دستاوردهای مشابه شلیک می کند ، اما واقعاً احتمالاً آنها به همان اندازه چشمگیر نخواهند بود.

  اعتبار تصویر: Nanain

خبرهای دیگر از سخت افزار