خبر

 • تک بورد - گزارش شده است که اینتل مجموعه دستورالعمل های AVX-512 را در CPU های Alder Lake غیرفعال می کند

  گزارش شده است که اینتل مجموعه دستورالعمل های AVX-512 را در CPU های Alder Lake غیرفعال می کند


  22 روز و 22 ساعت قبل

  پردازنده‌های دسکتاپ نسل دوازدهم Core اینتل هرگز به طور رسمی از AVX-512 پشتیبانی نکردند، اما ما راه‌حل‌هایی برای فعال کردن این مجموعه دستورالعمل داریم. با این حال، انتشار میان‌افزار جدید ممکن است این روش‌ها را بی‌فایده کند، زیرا اینتل پشتیبانی AVX-512 را در پردازنده‌های هسته دوازدهم اینتل در سطح BIOS غیرفعال می‌کند.

  هنگامی که اینتل پردازنده‌های دسکتاپ نسل دوازدهم Core/Alder Lake را به عموم مردم معرفی کرد، سازنده تراشه هرگز اشاره نکرد که محصولاتش از مجموعه دستورالعمل AVX-512 پشتیبانی می‌کنند. با این حال، این باعث نشد که کاربران نتوانند قفل نرمی را دور بزنند. کاربران می‌توانند AVX-512 را روی هسته‌های P از طریق بایوس با غیرفعال کردن هسته‌های E در این پردازنده‌ها فعال کنند.

  کسانی که بایوس فعلی‌شان را اجرا می‌کنند، همچنان می‌توانند راه‌حل را راه‌اندازی کنند، اما سفت‌افزار جدید ممکن است مانع استفاده از آن شود. پایین خط. یک گزارش جدید ادعا می کند که اینتل پشتیبانی AVX-512 را در سطح BIOS مسدود می کند، به این معنی که غیرفعال کردن هسته های الکترونیکی CPU برای فعال کردن پشتیبانی از AVX-512 دیگر کار نخواهد کرد.

  Intel 12th. پردازنده های Gen Core به احتمال زیاد از مجموعه دستورالعمل AVX2 به عنوان جایگزین استفاده می کنند. برخلاف AVX-512، اینتل AVX2 را به حداکثر فرکانس 5.1 گیگاهرتز بدون توجه به محدودیت‌های قدرت، تنظیمات بایوس و فضای سر حرارتی محدود می‌کند و حداکثر عملکردی را که می‌تواند ارائه دهد محدود می‌کند. اینتل هرگز محدودیت های AVX2 را توضیح نداد، اما ما معتقدیم که ممکن است تلاشی برای جلوگیری از تخریب سخت افزار باشد.

  https://techbord.com <b>گزارش</b> شده است که <b>اینتل</b> <b>مجموعه</b> دستورات <b>AVX-512</b> را در CPU های <b>Alder</b> <b>Lake</b> <b>غیرفعال</b> می کند

  دلیل غیرفعال کردن مجموعه دستورالعمل AVX-512 هنوز مشخص نیست، اما چند دلیل به ذهن می رسد . اولین مورد بهره وری است، زیرا نسبت به سایر مجموعه های دستورالعمل AVX انرژی بیشتری مصرف می کند. در موارد استفاده خاص، مصرف انرژی اضافی منجر به افزایش عملکرد قابل توجهی می شود، اما نادری که شاهد این پیشرفت ها هستیم، باعث می شود باور کنیم که بر اکثر کاربران تأثیر نخواهد گذاشت.

  یک دلیل احتمالی دیگر می تواند وادار کردن کسانی باشد که سود می برند. از AVX-512 برای انتخاب CPUهای ایستگاه کاری و سرور. مجموعه دستورالعمل AVX-512 هنوز به ندرت در بازار اصلی استفاده می شود، اما اجرای آن در بهره وری و برنامه های کاربردی بسیار گسترده تر است.

  همچنین بخوانید: معیار معماری Core Alder Lake نسل دوازدهم اینتل

  حذف پشتیبانی AVX-512 توسط اینتل برای مسدود کردن کامل کاربران از استفاده از AVX-512 در پردازنده‌های دسکتاپ Alder Lake کافی نبود. با تزریق میکروکد از نسخه‌های بایوس قدیمی‌تر به نسخه جدید با غیرفعال‌شده AVX-512، کاربران یک بایوس سفارشی ایجاد کردند که همچنان به آنها اجازه می‌دهد از مجموعه دستورالعمل‌ها استفاده کنند. به عنوان یک بایوس سفارشی، ارزش دارد در مورد خطرات ناشی از آن، مانند بریک کردن مادربرد، به شما هشدار دهیم. آن را با مسئولیت خود نصب کنید!


  تگ ها:

  گزارش , اینتل , مجموعه , دستورالعمل , avx-512 , alder , lake , غیرفعال


  v 6
خبرهای دیگر از سخت افزار