خبر

 • تک بورد - گره فرایند 1 آلفای میکرون بهبود چشمگیری در تراکم و عملکرد DRAM ارائه می دهد

  گره فرایند 1 آلفای میکرون بهبود چشمگیری در تراکم و عملکرد DRAM ارائه می دهد
  17 روز و 8 ساعت قبل

  رو به جلو: فناوری حافظه طی دهه گذشته به طور مداوم بهبود یافته است تا تقاضای فزاینده برای تراکم بیت بالاتر ، عملکرد و بهره وری انرژی را برآورده کند. میکرون در حال جستجوی پیشرفت های جدیدی است که با استفاده از روش های ساخت سنتی در آخرین گره حافظه خود ایجاد شده است ، اما در نهایت شرکت مجبور خواهد شد EUV را ادامه دهد تا مقیاس بندی محصولات DRAM خود را ادامه دهد.

  میکرون به تازگی تولید DRAM را با استفاده از فرآیند جدید 1α (1-alpha) خود آغاز کرده و اولین محموله تراشه های جدید را به بزرگترین مشتریان خود تحویل داده است. گره حافظه جدید از تراکم 8 گیگابایتی تا 16 گیگابایتی پشتیبانی می کند و در حال حاضر برای ساخت RAM DDR4 و LPDDR4 استفاده می شود و قصد دارد آن را در کل نمونه کارها محصول شرکت گسترش دهد.

  این اعلامیه در متن منتشر می شود افزایش تقاضا برای تراشه های حافظه و نیاز به بهبود هزینه های تولید. بیشتر تولیدات DRAM میکرون از سال 2019 از فناوری 1Z nm استفاده می کند ، اما روند 1α 40 درصد بهبود تراکم حافظه همراه با 15 درصد کاهش مصرف برق را فراهم می کند.

  حدود 10 درصد با افزایش در طراحی DRAM مانند کوچک شدن تهاجمی بخشهای بیت بیت و خط واژه ها ، و همچنین مواد بهتر و ابزار پیشرفته تر برای رسوب ، حذف انتخابی یا حکاکی این مواد بر روی تراشه ها ، افزایش عملکرد به دست آمد.

  https://techbord.com گره فرآیند 1-آلفای میکرون پیشرفت چشمگیری در تراکم و عملکرد DRAM ارائه می دهد

  تصویر: جریان فرآیند الگوی چهارگانه - تحقیقات لام

  این شرکت قصد دارد تا پایان سال ادغام گره جدید فرآیند 1α در تمام محصولات DRAM خود را به پایان برساند - یک انتقال بلند پروازانه در زمانی که قسمتهایی از زنجیره تأمین سخت در حال اجرا هستند. در اوایل ماه جاری طی تماس سرمایه گذاران ، میکرون به سرمایه گذاران اطمینان داد که در حال بررسی مشکلات احتمالی است و هیچ دلیلی برای هشدار وجود ندارد.

  البته ، بزرگترین مشکل میکرون این است که کمبود قطعات شرکت هایی مانند AMD ، Nvidia و Apple را تحت تأثیر قرار داده اند ، که به نوبه خود منجر به کاهش تقاضا برای DDR4 ، LPDDR4X ، LPDDR5 ، GDDR6 و GDDR6X می شود. هنوز ، میکرون می گوید گره جدید فرآیند 1α خود منجر به کاهش هزینه های تولید DRAM می شود که به نوبه خود باید منجر به قیمت های بهتر شود.

  در بیانیه ای ، مدیر اجرایی Micron Sumit Sadana گفت که شرکت جدید است فناوری 1α DRAM "کمترین توان DRAM موبایل را در صنعت فراهم می کند و همچنین از مزایای نمونه کارها DRAM ما برای مراکز داده ، مشتری ، مصرف کننده ، مشتریان صنعتی و اتومبیل برخوردار است. [...] با رهبری صنعت ما در DRAM و فناوری NAND ، میکرون در موقعیت عالی برای استفاده از رشد حافظه و ذخیره سازی قرار دارد ، که انتظار می رود سریعترین بخشهای رشد در صنعت نیمه هادی در دهه آینده باشد. "

  DRAM یک قطعه بزرگ است. تجارت میکرون ، 70 درصد درآمد میکرون در سه ماهه آخر منتهی به 3 دسامبر سال 2020 را تشکیل می دهد. ما در مورد 4.06 میلیارد دلار با حاشیه ناخالص 31 درصدی صحبت می کنیم ، این بدان معناست که میکرون عملکرد خوبی دارد در حال حاضر.

  این شرکت هشدار می دهد که مقیاس گذاری DRAM بیشتر w کار بزرگی خواهد بود که با اتخاذ لیتوگرافی فوق العاده ماوراio بنفش (EUV) هنوز نمی توان آن را حل کرد ، اما مسیری برای پیشرفت مستمر طی دهه آینده است.

  برای این منظور ، میکرون سخت است در حال کار بر روی توسعه گره های 1β و 1

خبرهای دیگر از سخت افزار