خبر

 • تک بورد - کوالکام می گوید تا سال 2023 رقیب جدی برای اپل سیلیکون خواهد داشت

  کوالکام می گوید تا سال 2023 رقیب جدی برای اپل سیلیکون خواهد داشت
  22 روز و 10 ساعت قبل

  چیپست های سری M1 اپل با عملکرد و کارایی انرژی خود تحت تاثیر قرار گرفته اند، به طوری که کوالکام به دنبال ارائه راه حلی مشابه برای لپ تاپ های ویندوزی است. سازنده تراشه می گوید انتظار دارد اولین دستگاه های تجاری مجهز به این تراشه جدید در سال 2023 وارد بازار شوند.

  MediaTek به آرامی سهم کوالکام از بازار تراشه‌های موبایل را از بین می‌برد، اما دومی نگران این موضوع نیست. کوالکام بیشتر نگران ساخت پردازنده‌های لپ‌تاپ‌هایی است که بتوانند با پردازنده‌های اینتل، AMD و اپل رقابت کنند.

  در طول رویداد روز سرمایه‌گذار 2021، این سازنده تراشه اعلام کرد که نسل بعدی SoC مبتنی بر Arm آن فعال است. مسیری که در سال 2023 راه اندازی می شود. دکتر جیمز تامپسون، مدیر ارشد فناوری کوالکام، گفت تراشه جدید "برای تعیین معیار عملکرد برای رایانه های شخصی ویندوزی" طراحی شده است و ارزشی قابل مقایسه با چیپست های سری M اپل ارائه می دهد.

  < p>https://techbord.com کوالکام می گوید تا سال 2023 رقیب جدی برای اپل سیلیکون خواهد داشتسیلیکون جدید کوالکام توسط Nuvia در حال توسعه است که اوایل سال جاری آن را به قیمت 1.4 میلیارد دلار خریداری کرد. تیم Nuvia توسط سه کارمند سابق اپل رهبری می‌شود که قبلاً روی چیپ‌ست‌های سری A برای iPhone و iPad کار می‌کردند. قبل از پیوستن به Qualcomm، Nuvia در حال آزمایش نمونه اولیه هسته CPU "Phoenix" بود که ظاهراً قادر بود تا دو برابر کارآمدترین هسته CPU x86 را برای لپ‌تاپ‌ها در یک پاکت برق 4.5 وات ارائه دهد.

  رقابت با چیپست‌های سری M اپل به پردازنده گرافیکی قوی‌تری نیز نیاز دارد. کوالکام می گوید که طراحی گرافیکی Adreno خود را برای ارائه عملکرد بازی در کلاس دسکتاپ روی لپ تاپ ها افزایش خواهد داد. سازنده تراشه همچنین قول عملکرد پایدار در انرژی باتری، قابل مقایسه با تراشه‌های Apple M1، M1 Pro و M1 Max را می‌دهد.

  کوالکام قصد دارد تا سال آینده نمونه‌هایی از تراشه جدید را برای تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی داشته باشد و انتظار دارد اولین نمونه از این تراشه را تولید کند. دستگاه های مجهز به آن در سال 2023 راه اندازی می شوند.

خبرهای دیگر از سخت افزار