خبر

 • تک بورد - کوالکام راه اندازی تراشه Nuvia را با قیمت 1.4 میلیارد دلار خریداری می کند

  کوالکام راه اندازی تراشه Nuvia را با قیمت 1.4 میلیارد دلار خریداری می کند
  30 روز و 14 ساعت قبل

  کوالکام برای تولید تراشه های رقابتی فراتر از تلفن های هوشمند تلاش کرده است ، به خصوص SoC های لپ تاپ خود را تحت تأثیر قرار نمی دهد ، در حالی که اپل با M1 توانست صنعت را غافلگیر کند. با خرید Nuvia ، غول سیلیکون امیدوار است که این شکاف را در سالهای آینده برطرف کند.

  کوالکام اعلام کرده است که برای راه اندازی موقعیت قدرتمند خود در صنعت سیلیکون و استفاده از منابع اخیر برای تولید پردازنده های بهتر برای تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ها ، زیرساخت های شبکه و سیستم های پیشرفته کمک راننده برای اتومبیل ها ، Nuvia راه اندازی تراشه Nuvia را خریداری خواهد کرد.

  این معامله 1.4 میلیارد دلار تخمین زده شده است و این شرکت می گوید برای "پاسخگویی به خواسته های نسل بعدی محاسبات 5G" بسیار سودمند خواهد بود. "بنیانگذاران Nuvia ، جان برونو ، جرارد ویلیامز و مانو گولاتی همچنین پس از تحصیل به همراه کلیه کارمندان فعلی خود به کوالکام بپیوندید.

  https://techbord.com کوالکام تراشه خریداری می کند راه اندازی Nuvia با مبلغ 1.4 میلیارد دلار

  زمان جابجایی جالب است ، زیرا کوالکام در اوایل ماه جاری رئیس فعلی بخش سیلیکون را اعلام کرد ، کریستیانو آمون تا پایان ماه ژوئن جای مدیر عامل شرکت استیون مولنکوپ را خواهد گرفت. اما جالب تر اینکه Nuvia توسط پیشکسوتانی از اپل ، برادکام ، گوگل و AMD تاسیس شد که در ابتدا بر روی تولید تراشه های سرور مبتنی بر باز با مصرف انرژی متمرکز بودند.

  تحت چتر Qualcomm ، این محدودیت رفته و می تواند منجر به ایجاد اولین رقیب واقعی Arm شود ، که اخیراً توسط انویدیا به مبلغ 40 میلیارد دلار خریداری شده است. این همچنین می تواند بدین معنی باشد که ما شاهد طراحی هسته های سفارشی خواهیم بود که به راحتی با طرح های اپل رقابت می کنند.

  با توجه به این یادداشت ، اپل در سال 2019 به دلیل شکار غیرقانونی کارمندان اپل ، از بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Nuvia ، جرارد ویلیامز III شکایت کرد ، بنابراین هنوز مسئله حل این اختلاف حقوقی وجود دارد. هنوز هم به نظر می رسد که این صنعت خرید را تأیید کرده است ، زیرا بیانیه مطبوعاتی با چندین نقل قول مثبت از مایکروسافت ، گوگل ، سامسونگ ، شیائومی ، HMD ، HP ، لنوو ، اوپو ، ویوو ، پاناسونیک ، رنو و جنرال موتور همراه است.

خبرهای دیگر از سخت افزار