techbord.com کوالکام با پردازنده Snapdragon 8cx Gen 2 5G خود لپ تاپ های مجهز به Intel را به چالش می کشد

چه اتفاقی افتاده؟ اکنون چند سال است که شنیده ایم ویندوز مجهز به Snapdragon روی پلت فرم Arm اینتل و AMD را در بازار لپ تاپ به چالش می کشد ، اما این سناریو محقق نشد. کوالکام اما تسلیم نمی شود. در IFA 2020 ، این شرکت Snapdragon 8cx Gen 2 5G را معرفی کرد که چندین پیشرفت نسبت به نسخه قبلی Snapdragon 8cx را ارائه می دهد.

در حالی که به نظر نمی رسد Snapdragon 8cx Gen 2 سریعتر از 8cx اصلی باشد (x مخفف قدرت "شدید" است) ، کوالکام می گوید توانایی های هوش مصنوعی آن بهبود یافته است و تراشه از آخرین Wi پشتیبانی می کند -Fi 6 و بلوتوث 5.1 استاندارد. Gen 2 همچنین از ویژگی های "عملکرد و بهره وری نسلی" برخوردار است.

کوالکام در مقایسه 8cx Gen 2 5G با رقیب تراشه های لپ تاپ اینتل تلاش خود را نکرد و به خود می بالد که بیش از 50 دستگاه ارائه می دهد. درصد بیشتر "عملکرد سیستم و عمر باتری در مقابل راه حلهای رقابتی" هنگام استفاده از کسری از انرژی "

https://techbord.com Qualcomm لپ تاپ های مجهز به Intel را با پردازنده Snapdragon 8cx Gen 2 5G خود به چالش می کشد

در مقایسه با Core i5 نسل 10 (15 TDP) ، 8cx Gen 2 دارای 18٪ عملکرد کل سیستم و 39٪ عملکرد بهره وری بیشتر / وات. با افزایش تراشه های Lakefield اینتل که از ساختار هسته ای ترکیبی نیز استفاده می کنند ، عملکرد 51٪ و عملکرد بهره وری / وات 58٪ افزایش می یابد.

عمر باتری همیشه یکی از ویندوزهای سازگار بوده است بهترین ویژگی ها ، و 8cx Gen 2 این را حتی بیشتر می کند ، و 25 ساعت استفاده مداوم را ارائه می دهد ، که برای "" چند روز ادامه دادن "کافی است

در جای دیگر ، پشتیبانی از مانیتورهای دوگانه 4K با سرعت 60 فریم در ثانیه از طریق یک کابل به همراه فناوری صوتی Aqstic Qualcomm برای لغو اکو و مهار صدا برای بهبود تماس های صوتی. در همین حال پردازنده سیگنال تصویری Spectre از حسگرهای حداکثر 32 مگاپیکسل و ضبط 4K HDR پشتیبانی می کند.

مانند Snapdragon 8cx اول ، Gen 2 دارای یک رادیو 5G یکپارچه نیست. این به تولیدکنندگان لپ تاپ بستگی دارد که آیا مودم X24 LTE یا مودم X55 5G را ارائه دهند یا هیچ یک از آنها را ارائه ندهید.

در حالی که Windows در دستگاه های بازو ممکن است از نظر عملکرد لپ تاپ های Intel را به چالش بکشد در حالی که عمر باتری شگفت انگیزی را ارائه می دهد ، سازگاری برنامه همچنان یک مشکل است. این موضوعی است که مایکروسافت اخیراً به آن پرداخته است ، اما هنوز راهی باقی مانده است.

دستگاه های Snapdragon 8cx Gen 2 5G از اواخر سال جاری شروع به ورود می کنند ، اولین دستگاه از این طریق Acer Spin 7 - اولین رایانه 5G ایسر است.

کوالکام با پردازنده Snapdragon 8cx Gen 2 5G خود لپ تاپ های مجهز به Intel را به چالش می کشد
hardware/کوالکام-با-پردازنده-snapdragon-8cx-gen-2-5g-خود-لپ-تاپ-های.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com سامسونگ قصد دارد امسال پنل های OLED با فرکانس 90 هرتز را برای لپ تاپ ها تولید کند
techbord.com آیا کفش های کتانی RTX 3080 می پوشید؟
techbord.com Opera خرید YoYo Games ، تیم پشت استودیوی GameMaker
techbord.com مدیاگران Skyrim ابزاری جدید برای یادگیری ماشین دارند که متن را به گفتار واقع بینانه NPC تبدیل می کند
techbord.com MediaTek کوالکام و سامسونگ را با پیشرفته ترین Dimensity 1200 SoC به کار می گیرد
techbord.com Netflix در سطح جهانی از 200 میلیون مشترک پرداخت شده پیشی گرفته است
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.