خبر

 • تک بورد - کمبود تراشه به صنعت خودرو ضربه زیادی وارد کرده است و انتظار می رود در سال 2021 مبلغ 210 میلیارد دلار خسارت وارد شود

  کمبود تراشه به صنعت خودرو ضربه زیادی وارد کرده است و انتظار می رود در سال 2021 مبلغ 210 میلیارد دلار خسارت وارد شود
  14 روز و 11 ساعت قبل

  بر اساس یک گزارش جدید ، کمبود جهانی نیمه هادی ها تأثیر منفی بر بسیاری از صنایع فن آوری گذاشته است و صنعت خودرو یکی از بدترین صنایع است.

  شرکت مشاور AlixPartners پیش بینی می کند که کمبود این تراشه تنها در سال 2021 210 میلیارد دلار برای صنعت خودروسازی جهان هزینه خواهد داشت. با تداوم کمبودها در سراسر جهان ، تحلیلگران تقریباً پیش بینی خود را مبنی بر از دست دادن 110 میلیارد دلار درآمد از دست رفته در ماه مه دو برابر کردند.

  بر این اساس ، این امر منجر به از دست دادن 7.7 میلیون دستگاه خودرو در سال 2021 می شود. افزایش قابل توجهی از 3.9 میلیون واحد پیش بینی شده در گزارش ماه مه.

  "البته ، همه امیدوار بودند که بحران تراشه تا کنون بیشتر کاهش یافته باشد ، اما حوادث ناگوار مانند قرنطینه COVID-19 در مالزی مارک ویکفیلد ، رهبر جهانی خودرو و صنعت در AlixPartners ، گفت: و مشکلات ادامه دار در سایر نقاط اوضاع را تشدید کرده است.

  https://techbord.com کمبود تراشه به شدت به صنعت خودرو ضربه زد ، 210 میلیارد دلار ضرر در سال 2021 پیش بینی می شود

  این همه گیری خودروسازان را مجبور به کاهش تولید به دلیل کاهش در دسترس بودن تراشه ها کرد ، اما این ویکفیلد تأکید می کند که این تنها اختلالی نیست که باید به آن توجه کرد. کمبودها همچنین صنایع رزین و فولاد و نیروی کار را تحت تأثیر قرار می دهد.

  امروزه وسایل نقلیه مجهز به وسایل الکترونیکی مختلف برای تجربه کاملتر رانندگان-نمایشگرهای همه کاره مرکزی و فناوری خودران هستند در میان آنها ، همه آنها تراشه هایی را برای عملکرد در نظر گرفته اند. ویکفیلد خاطرنشان می کند: "در حال حاضر هیچ جایی برای خطا برای خودروسازان و تامین کنندگان وجود ندارد." شرکت ها باید "هر گزینه دیگری را محاسبه کرده و مطمئن شوند که تنها بهترین گزینه ها را انتخاب کرده اند." از دسته های بدترین ضربه کمبود نیروی کار ماهر برای تولیدکنندگان تراشه نیز بر کمبودها افزوده می شود. با این حال ، IDC معتقد است که کمبود نیمه هادی تا اواسط سال 2022 پایان می یابد ، در حالی که تولید بیش از حد در 2023 انتظار می رود.

  اعتبار تصویر: Zapp2Photo

خبرهای دیگر از سخت افزار