خبر

 • تک بورد - کمبود تراشه باعث افزایش غیرمنتظره تولیدکنندگان تراشه‌های ضعیف شده است

  کمبود تراشه باعث افزایش غیرمنتظره تولیدکنندگان تراشه‌های ضعیف شده است
  29 روز قبل

  چرا اهمیت دارد: بر اساس گزارش انجمن صنعت نیمه هادی، فروش جهانی تراشه در سه ماهه سوم 28 درصد رشد کرد و به 144.8 میلیارد دلار رسید. هیچ نشانه‌ای از کند شدن این رشد در آینده قابل پیش‌بینی وجود ندارد، اما یک عارضه جانبی به‌ویژه جالب این است که شرکت‌هایی که تراشه‌ها را بر اساس فناوری فرآیندهای قدیمی‌تر می‌سازند، در موقعیتی قدرتمند قرار گرفته‌اند که می‌توانند مشتریان خود را بر اساس افرادی که دارند انتخا

  تاکنون، همه با کمبود مداوم تراشه و نحوه تأثیر آن تقریباً بر همه چیزهایی که با وسایل الکترونیکی تغذیه می شوند آشنا هستند. صنعت خودرو بیشترین تاثیر را از این بحران داشته است و تحلیلگران انتظار دارند که تا پایان سال جاری منجر به زیان 210 میلیارد دلاری شود. در مورد اینکه چه زمانی می‌توانیم انتظار بهبود شرایط را داشته باشیم، خوش‌بینانه‌ترین پیش‌بینی این است که عرضه می‌تواند در نیمه دوم سال 2022 به تقاضا برسد.

  فراتر از این بحران عرضه، شرکت‌های خاصی که قبلاً در بازار فعالیت می‌کردند. سایه غول هایی مانند TSMC، سامسونگ و اینتل به لطف توانایی آنها در تطبیق سریع شیوه های تجاری خود با چشم انداز نیمه هادی که به سرعت در حال تغییر است، اکنون در کانون توجه قرار گرفته اند.

  https://techbord.com کمبود تراشه باعث افزایش غیرمنتظره تولیدکنندگان تراشه‌های کم‌حساب شده است

  یکی از این شرکت‌ها Microchip است که به تولید معروف است. میکروکنترلرهایی که قابلیت‌های محاسباتی کم مصرف را به خودروها، لوازم خانگی، سیستم‌های امنیتی، تجهیزات پزشکی، تجهیزات صنعتی و غیره اضافه می‌کنند. در واقع، دستگاهی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید دارای چندین مورد از این تراشه‌ها است که به کارهای کوچکی مانند مدیریت انرژی، خواندن داده‌ها از حسگرها، ترجمه ورودی از دیجیتالی‌ساز لمسی یا صفحه‌کلید و ماوس/Trackpad و موارد دیگر اختصاص داده شده‌اند. p>

  در این سال، تقاضا برای محصولات Microchip به قدری بالا رفت که در حفظ آن با مشکل مواجه شد. شرکت مستقر در چندلر در آریزونا تنها می تواند دو سوم این تقاضا را برآورده کند و این وضعیت نتیجه یک تصمیم تجاری خاص است که در اوایل سال جاری گرفته شد.

  از ریزتراشه استفاده می شود که به مشتریان اجازه می دهد سفارش تراشه را در داخل لغو کنند. 90 روز از تحویل، اما امسال شروع به اولویت بندی مشتریانی کرد که قراردادهایی را برای 12 ماه یا بیشتر امضا کردند که امکان لغو یا زمان بندی مجدد آنها وجود نداشت.

  https://techbord.com کمبود تراشه باعث افزایش غیرمنتظره تولیدکنندگان تراشه های کم حاشیه شده است

  جالب اینجاست که این استراتژی آنقدر خوب عمل کرد که مشتریان به سمت میکروچیپ و اکنون این شرکت می تواند با سرمایه گذاری در ظرفیت تولید افزوده پیش برود، که توسط یک حلقه بازخورد ثابت از مشتریانی که بیشتر شبیه شرکا عمل می کنند هدایت می شود.

  سایر تراشه سازان کمتر شناخته شده مانند STMicroelectronics، Onsemi، Infineon و NXP Semiconductors شاهد افزایش تقاضای مشابهی برای محصولات خود بوده است که در حال ساخت هستند بر روی گره‌های فرآیند بالغ با استفاده از تجهیزات قدیمی عمل کرد.

  شرکت‌هایی مانند اینتل پیشنهاد داده‌اند تا به خودروسازان و سایر مشتریان کمک کنند تا به سمت گره‌های فرآیندی جدیدتر حرکت کنند، اما ما هنوز شاهد پیشرفتی در این مسیر نیستیم. شرکت‌های خودروسازی به دلیل نگرانی‌های مربوط به قابلیت اطمینان و هزینه، تمایلی به انجام چنین حرکتی ندارند، زیرا سیستم‌هایی که آنها می‌سازند باید بدون توجه به دما، ارتعاشات، رطوبت و زباله‌های جاده‌ای، عملکرد خوبی در طیف وسیعی از موقعیت‌ها داشته باشند. به همین دلیل است که آنها فناوری قدیمی‌تری را ترجیح می‌دهند که قبلاً ثابت شده است می‌تواند در آزمون زمان مقاومت کند. استفاده از فناوری جدیدتر همچنین می‌تواند تأثیر دومینویی بر طراحی خودروها داشته باشد، که باید برای کار با تراشه‌های پیشرفته‌تر سازگار شود.

خبرهای دیگر از سخت افزار