خبر

 • تک بورد - کاهش تولید سیلیکون در چین منجر به افزایش هزینه های تولید تراشه می شود

  کاهش تولید سیلیکون در چین منجر به افزایش هزینه های تولید تراشه می شود
  3 روز و 13 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: سیلیکون حدود 28 درصد از پوسته زمین را از نظر وزن تشکیل می دهد و از این نظر دومین ماده فراوان روی کره زمین است. با این حال ، تنگنای مداوم انرژی در چین تأثیر زیادی بر تولید سیلیکون با خلوص بالا داشته است و قیمت ها را در عرض دو ماه از سقف عبور داده است. این امر اثرات منفی دیگر کمبود مواد و اجزا را تشدید می کند و به طور مشابه انتظار می رود که منجر به افزایش قیمت انواع مختلف محصولات مصر

  طی چند ماه گذشته ، ما شاهد زوال سریع زنجیره تامین فناوری بوده ایم که با کمبود چیپس شروع شد و با افزایش قیمت فلزات کمیاب خاکی و انواع مختلف الکترونیک منفعل به اوج خود رسید. اجزاء. ماه گذشته ، تولیدکنندگان تراشه و قطعات الکترونیکی از کمبود شدید کارگران ماهر شکایت کردند که تهدیدی برای طولانی شدن وضعیت فعلی تا سال 2022 است ، این احساسی است که تقریباً در همه بازیگران صنعت وجود دارد.

  اگر این کافی نبود ، اما یک مشکل جدید بر روی تراشه سازان وجود دارد-سیلیکون ، که برای ساخت همه چیز از تراشه های درایور صفحه نمایش 1 دلار و میکروکنترلرها تا موتورهای ویفر برای یادگیری ماشین بسیار مهم است ، اکنون سه برابر گرانتر از آن است فقط دو ماه پیش بود.

  https://techbord.com کاهش تولید سیلیکون در چین منجر به افزایش تراشه می شود هزینه های تولید

  تصویر: دو مهندس اندازه گیری شمش سیلیکون | ثور نیلسن

  شاید باورنکردنی به نظر برسد که دومین عنصر فراوان جهان ممکن است کمیاب شود ، اما چین اخیراً برای کاهش آلودگی هوا در آستانه بازی های المپیک زمستانی آینده و افزایش ذخایر دست به کار شد. زغال سنگ و گاز طبیعی در انتظار تقاضای انرژی بیشتر در ماه های زمستان.

  تولید سیلیکون با خلوص بالا در نتیجه محدودیت های انرژی بسیار کاهش یافت ، تا جایی که برخی از شرکت های خارج از چین مجبور شدند عملیات خود را متوقف کنند تا بتوانند تأمین پایدار خود را تأمین کنند. انتظار می رود که شیشه ، پانل های خورشیدی و خودروسازان در ماه های آینده شاهد تأثیرات ناگهانی این امر باشند و تولیدکنندگان محصولات مبتنی بر سیلیکون در حال حاضر ضربه ای را در تجارت خود احساس می کنند.

  https://techbord.com کاهش تولید سیلیکون در چین منجر به افزایش هزینه های تولید تراشه می شود

  برای دریافت با توجه به شدت این موضوع ، در دو دهه گذشته ، قیمت سیلیکون بیشتر در محدوده 8000 تا 17000 یوان (1200 تا 2600 دلار) در تن بوده است. اکنون که تأمین کنندگان سیلیکون چینی در استان یوننان میزان تولید خود را 90 درصد نسبت به ماه آگوست کاهش داده اند ، قیمتها تا 67300 یوان (9،880 دلار) در تن افزایش یافته است.

  صاحبان صنعت معتقدند که قیمت سیلیکون حداقل تا اواسط سال 2022 ، زمانی که تولید دوباره افزایش می یابد ، همچنان بالا باقی می ماند. در این میان ، برخی از تولیدکنندگان قادر به جذب شوک هستند ، در حالی که بسیاری از آنها به احتمال زیاد قیمت را برای مشتریان نهایی افزایش می دهند. انتظار می رود حتی اپل ، که عمدتاً با سهولت نسبی در مشکلات جاری زنجیره تامین حرکت کرده است ، در ماه های آینده فشار را احساس کند.

  همچنین بخوانید: دستگاه EUV نسل بعدی ASML به قانون مور جان تازه ای می بخشد

  به طور کلی ، به نظر می رسد قیمت همه چیز با تراشه در آن برای مدتی بالا باقی می ماند به TSMC و سامسونگ هر دو قیمت ویفر را امسال افزایش داده اند تا به تلاش های مداوم خود برای افزایش ظرفیت تولید خود برای گره های فرایند پیشرفته کمک کنند ، که تهدیدی برای ارسال قیمت CPU و GPU به استراتوسفر است. همچنین کمک نمی کند که بازی های رایانه ای در میان همه گیری بیشتر از همیشه رایج شده باشد ، به این معنی که شما به راحتی در یک مانیتور بازی یک معامله خوب را نسبت به یک کامپیوتر بازی که به جلو حرکت می کند ، راحت تر خواهید کرد.

خبرهای دیگر از سخت افزار