خبر

 • تک بورد - کارت گرافیک آینده Xe HPG اینتل می تواند با Big Navi و Ampere رقابت کند

  کارت گرافیک آینده Xe HPG اینتل می تواند با Big Navi و Ampere رقابت کند
  26 روز و 11 ساعت قبل

  چیزی که باید منتظر آن بود: پروژه گرافیکی Intel Xe بیش از یک دهه تجربه ساخت GPU های یکپارچه و پشته نرم افزار مربوط به آن را ایجاد می کند. با نزدیک شدن این شرکت به ایجاد یک GPU کامل بازی ، این انتظار زیاد است که آنها واقعاً می توانند با Big Navi و Nvidia Ampere AMD (سری RTX 30) ، ردیابی اشعه و همه رقابت کنند.

  در اوایل سال جاری ، اینتل حمل اولین کارت های گرافیک دسکتاپ Xe را به سازندگان سیستم آغاز کرد. اینها عملکرد نسبتاً متوسطی دارند که فقط می توانند با برخی از تراشه های گرافیکی موبایل برای لپ تاپ رقابت کنند ، اما شروع بسیار خوبی هستند و مطمئناً جذاب تر از چیزی مانند Geforce GT 710 Nvidia است.

  در این بین ، مهندسان اینتل سخت در حال کار بر روی یک ریز معماری جدید Xe هستند که از گرافیک یکپارچه در پردازنده های تلفن همراه تا مرکز داده مقیاس می گیرد. در جریان رویداد معماری اینتل در سال 2020 ، این شرکت توضیح داد که در حال کار بر روی تراشه های Xe HPG است که حافظه GDDR6 و پشتیبانی از ردیابی اشعه را بسته بندی می کنند.

   https://techbord.com کارت گرافیک آینده Xe HPG اینتل می تواند با Big Navi و Ampere رقابت کند

  علاقه مندان به بازی و رایانه های شخصی بوده اند منتظر جزئیات مربوط به توسعه آن بود ، اما فقط ماه گذشته بود که یک توئیت از معمار ارشد GPU اینتل ، راجا کودوری دریافت کردیم ، که نشان داد این شرکت در حال آزمایش تراشه Xe HPG با استفاده از عملکرد جدید Mesh Shader 3DMark است امروز آزمون.

  امروز ما اولین نکته واقعی را دریافت کردیم (با تشکر ، PC World) - پردازنده گرافیکی آینده اینتل با تمرکز بر روی گیمر باید طبق عملکرد مصنوعی بتواند حداقل به سطح عملکرد GeForce RTX 3070 برسد. حجم کار.

  از سال 2012 تا 2021 - همان آزمایشگاه Intel Folsom ، بسیاری از مهندسان مشابه با موهای خاکستری تر ، من آن زمان در اپل بودم و 9 سال بعد با کریستال پیش تولید دست به کار شدم تخمگذار با GPU که> 20 برابر سریعتر است! pic.twitter.com/RgmRJuhOXw

  - راجا کودوری (Rajaontheedge) 12 مارس 2021

  Koduri تصویری را به اشتراک گذاشت که بسیاری از همان افرادی را نشان می دهد که از سال 2012 در فناوری Crystal Well اینتل کار کرده اند ، اکنون در Xe HPG در همان آزمایشگاه Intel Folsom کار می کنند و عملکرد 20 برابر را در معیارهای مصنوعی مشاهده می کنند. Crystal Well به گرافیک یکپارچه Intel Iris Pro 5200 اشاره دارد که دارای یک حافظه نهان داخلی تعبیه شده است و قادر است در هر نقطه بین 1350 تا 1450 امتیاز در آزمون 3DMark Fire Strike داشته باشد.

  Nvidia RTX 3070 تقریباً غیرقابل دسترس کارت گرافیک RTX 3080 می تواند به ترتیب حدود 25000 و 30،000 امتیاز بدست آورد. Xe Max خود اینتل می تواند 5800 امتیاز کسب کند.

  البته ، نمی توان گفت که کارت گرافیک Xe HPG چقدر از نظر بازی با Nvidia مقایسه می کند. کارایی. هنوز چند نکته وجود دارد که قابل قبول بودن این مقایسه را تقویت می کند. اول ، این است که اینتل از گره فرایند متفاوتی نسبت به SuperFin 10 نانومتری خود استفاده خواهد کرد ، که این امر آن را به یکی از خریداران احتمالی ظرفیت ویفر بیش از حد TSMC تبدیل می کند. -2.jpg "alt = " https://techbord.com کارت گرافیک آینده Xe HPG اینتل می تواند با Big Navi و Ampere رقابت کند ">

  اینتل بزرگ بسته های "افسانه" Xe HP

  دومین نکته ای که باید در نظر گرفت این است که معماری Xe HP اینتل برای مقیاس بندی خوب با استفاده از "کاشی" هایی طراحی شده است که هر کدام 512 واحد اجرا دارند یا معادل آن تقریباً مناسب است از 4،096 هسته سایه بان برای راه حل های گرافیکی Nvidia و AMD. Xe HPG بدون شک بسیاری از ویژگیهای زائد سرور خود را به نفع اجرای بیشتر واحدها در ساعتهای بالاتر کاهش می دهد. و اینتل همچنین می تواند از 2 کاشی HPG متصل شده از طریق یک پل اتصال چند جانبه تعبیه شده (EMIB) برای بسته بندی حتی بی رحمانه تر ، شبیه SLI و Crossfire اما با مقیاس بهتر و لکنت کمتر.

  در هر صورت ، اینتل می تواند برای دستیابی به انویدیا و AMD با یک راه حل گرافیکی جذاب در زمانی آماده شود که هر دو تلاش می کنند تقاضای آخرین پیشنهادات خود را برآورده کنند. اگر عملکرد ، مصرف برق و قیمت گذاری مناسب باشد ، Xe HPG اینتل می تواند هر زمان که وارد سیستم شود در بسیاری از دکل های گیمر پذیرفته شود.

خبرهای دیگر از سخت افزار