خبر

 • تک بورد - کارت‌های گرافیک Fenghua 1 چین نشان داده شده‌اند که GFXBench را اجرا می‌کنند

  کارت‌های گرافیک Fenghua 1 چین نشان داده شده‌اند که GFXBench را اجرا می‌کنند


  28 روز و 19 ساعت قبل

  اولین پردازنده‌های گرافیکی داخلی چین روی کاغذ قابل توجه هستند، اما شرکت سازنده آن‌ها چندان مشتاق فروش آن‌ها به مشتریان نیست. در عوض، آنها را به عنوان شتاب‌دهنده‌های محاسباتی کارآمد برای سیستم‌های ابری معرفی می‌کند، حتی اگر برگه مشخصات می‌گوید از DirectX و Vulkan پشتیبانی می‌کنند.

  در ماه نوامبر، ما متوجه شدیم که یک شرکت چینی به نام Innosilicon در حال توسعه یک GPU بوده است که می‌تواند موفقیتی مشابه YMTC و حافظه 3D NAND 128 لایه آن داشته باشد. کارت گرافیک جدید - با نام Fenghua 1 - اعلامیه پر زرق و برقی مانند Nvidia و AMD دریافت نکرد، اما چیزی که توجه ما را جلب کرد این بود که برای پشتیبانی از DirectX و Vulkan API های مورد استفاده در بسیاری از بازی های رایانه شخصی مدرن طراحی شده است. p>

  این هفته، Stewart Randall از TechNode ویدیوی کوتاهی را در توییتر به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد اولین پردازنده گرافیکی داخلی چین فقط یک سراب نیست. این ویدیو یک کامپیوتر کوچک برج مجهز به کارت گرافیک Fenghua 1 شرکت Innosilicon را نشان می دهد که از معیار GFXBench T-Rex استفاده می کند. هیچ شمارنده فریم در ثانیه روی صفحه نمایش وجود ندارد و ما نمی‌توانیم نتیجه آزمایش را ببینیم، اما از آنجایی که این بیشتر یک معیار مبتنی بر موبایل است، مقایسه کردن با کارت‌های گرافیک موجود از AMD و AMD غیرمنصفانه است. Nvidia.

  کارت گرافیک Innosilicon. pic.twitter.com/lyMpQAo5Km

  — Stewie (@Stewrandall) 23 دسامبر 2021

  حداقل روی کاغذ، Fenghua 1 باید با کارت‌های گرافیکی با رده پایین مطابقت داشته باشد. دو نوع وجود دارد، یک Type-A که قادر به ارائه حداکثر پنج ترافلاپس عملکرد FP32 است و یک نوع B که به لطف معماری دو تراشه می تواند آن را دو برابر کند. هر دوی آنها مبتنی بر IP PowerVR از Imagination Technologies هستند، که علیرغم تولید با استفاده از یک گره فرآیند 12 نانومتری، آنها را نسبتاً کارآمد می کند. آن‌ها همچنین از DirectX 11، DirectX 12 و Vulkan 1.2 پشتیبانی می‌کنند.

  برای مرجع، GTX 1660 SUPER Nvidia می‌تواند کمی بیش از پنج ترافلاپس عملکرد FP32 ارائه دهد و غیر Ti RTX 2080 فقط یک مو بیشتر از آن را ارائه می‌کند. 10 TFLOPS. با این حال، مشخصات ارائه شده توسط Innosilicon به نظر نمی رسد با هم جمع شوند. از یک طرف، کارت‌های Fenghua 1 از 19 گیگابیت بر ثانیه از حافظه GDDR6 و GDDR6X برای پهنای باند حداکثر 304 گیگابایت در ثانیه استفاده می‌کنند، و این شرکت می‌گوید که نرخ پرکردن پیکسل در پیکربندی Type-A برابر با 160 GPixel در ثانیه است. از سوی دیگر، رتبه مصرف برق معمولی 50 وات است، و هیچ راهی وجود ندارد که بگوییم این مشخصات چگونه به سناریوهای بازی تبدیل می‌شوند.

  Innosilicon می‌گوید که انواع مختلفی را با 4، 8، و به فروش خواهد رساند. 16 گیگابایت VRAM، و مواد بازاریابی نشان می دهد که اینها در درجه اول بازار سازمانی را هدف قرار می دهند. اطلاعات زیادی در مورد در دسترس بودن خرده‌فروشی در دست نیست، اما ممکن است سال آینده درباره این کارت‌های گرافیک مرموز اطلاعات بیشتری کسب کنیم.


  تگ ها:

  کارت‌ , گرافیک , fenghua , نشان , داده , شده‌اند , gfxbench , اجرا


  v 12
خبرهای دیگر از سخت افزار