خبر

 • تک بورد - کارت های گرافیک در پی افزایش قیمت GDDR6 می توانند حتی گران تر شوند

  کارت های گرافیک در پی افزایش قیمت GDDR6 می توانند حتی گران تر شوند
  3 روز و 18 ساعت قبل

  چرا مهم است: در هر زمینه زندگی هرگز تصور نکنید که اوضاع بدتر نمی شود. آنها همیشه می توانند به عنوان مثال بازار کارت گرافیک ، با وجود کابوس در دسترس و قیمت از پشت بام ، در حال حاضر کاملاً به هم ریخته است. اما افزایش پیش بینی شده در قیمت حافظه GDDR6 می تواند این قیمت ها را حتی بیشتر کند.

  اخبار ناامیدکننده از TrendForce منتشر می شود که خاطر نشان می کند انتظار می رود قیمت DRAM گرافیک در طول سال 8٪ تا 13٪ افزایش یابد. این امر مطمئناً قیمت خرده فروشی کارتهای گرافیکی را که از قبل MSRP فروخته اند ، افزایش می دهد.

  چرا این اتفاق می افتد؟ TrendForce می نویسد که چهار عامل اصلی افزایش قیمت وجود دارد. اولین و بارزترین مورد این است که به نظر می رسد تقاضای بی سابقه برای کارت های گرافیک ، نتیجه کمبود تراشه جهانی ، رمزارزها و پوسته پوسته ها ، بدتر از بهتر شدن باشد.

  عامل دیگر Nvidia است. تیم سبز طبیعتاً یکی از بزرگترین مشتریان شرکتهای GDDR6 و GDDR6X است ، زیرا DRAM همراه با برخی از پردازنده های گرافیکی خود همراه است ، به این معنی که تأمین کنندگان در هنگام تخصیص ظرفیت تولید ، Nvidia را نسبت به مشتریان کوچکتر اولویت می دهند. علاوه بر این ، تولیدکنندگان قراردادی که جدیدترین کنسول ها را برای سونی و مایکروسافت ایجاد می کنند و از حافظه 16 گیگابایتی GDDR6 استفاده می کنند ، همچنین تولید محصولات DRAM سرور در اولویت قرار دارند.

خبرهای دیگر از سخت افزار