خبر

 • تک بورد - ژاپن می خواهد دوباره صنعت سیلیکون خود را که یک بار غالب است ، دوباره احیا کند

  ژاپن می خواهد دوباره صنعت سیلیکون خود را که یک بار غالب است ، دوباره احیا کند
  22 روز و 6 ساعت قبل

  سهم ژاپن از فروش نیمه هادی جهانی از 50 درصد در سال 1988 به کمتر از 10 درصد امروز رسیده است. این کشور بیش از هر کشور دیگر کارخانه تراشه سازی دارد - به طور دقیق 84 مورد - اما فقط تعداد کمی از آنها از گره های پیشرفته فرآیند زیر 10nm استفاده می کنند. به همین دلیل است که این کشور در تلاش است تا صنعت نیمه هادی خود را دوباره زنده کند ، حتی اگر این هزینه در طی یک دهه آینده بسیار زیاد باشد.

  کمبود تراشه مداوم از نمایشگرهای LCD گرفته تا کارت های گرافیک ، کنسول های بازی ، تلویزیون و حتی خودروسازان تأثیر گذاشته است. برای مصرف کنندگان ، این یک شرایط خصمانه خرید در برخی موارد ایجاد شده است ، در حالی که برخی از دولت ها به شدت از شکننده بودن زنجیره تامین فناوری جهانی آگاه شده اند.

  در ایالات متحده ، دولت بایدن در تلاش است تا اوضاع با تعهد 52 میلیارد دلار برای تقویت صنعت نیمه هادی محلی ، با توجه به درخواست انجمن صنایع سیلیکون ، اما در عین حال از 100 میلیارد دلاری که چین برای یارانه دولت برای شرکت های نیمه هادی می ریزد ، کوتاه است.

  https://techbord.com ژاپن می خواهد صنعت سیلیکون خود را که یک بار غالب است دوباره احیا کند

  اتحادیه اروپا نیز به دنبال افزایش تولید تراشه به عنوان بخشی از طرح "قطب نمای دیجیتال" است که به منظور افزایش سهم منطقه در تولید نیمه هادی جهانی به 20 درصد تا سال 2030 است. این یک هدف فوق العاده بزرگ است ، اما اینتل قول داده است در اروپا کارخانه تراشه سازی کند ، در حالی که اپل سرمایه گذاری خواهد کرد 1.2 میلیارد دلار در یک مرکز طراحی سیلیکون در آلمان که به 5G و سایر فن آوری های اتصال بی سیم متمرکز خواهد شد.

  در همین حال ، در ژاپن ، نخست وزیر Yoshihide Suga نشان داد که کشورش نجات صنعت نیمه هادی محلی را از اولویت های خود قرار داده است از بین می رود و به آن کمک می کند تا هنگام انجام مراحل پیشرفته تولید ، پاهای خود را بازیابد. یک واقعیت جالب اما کمی شناخته شده این است که ژاپن کمتر از 84 کارخانه نیمه هادی ندارد - بیش از هر کشور دیگر و حدود هشت برابر بیشتر از تایوان یا چهار برابر بیشتر از کره جنوبی.

  مسئله اصلی با این کارخانه ها اکثر آنها از تجهیزات قدیمی و قدیمی استفاده می کنند ، برخی از آنها اوایل سال جاری برای شرکت های چینی که برای خرید محدودیت های ایالات متحده بیش از حد خوشحال بودند خریداری شد. تنها استثناهای قابل توجه سونی و کیوکسیا هستند که به ترتیب با سنسورهای پیشرفته دوربین و حافظه فلش شهرت دارند.

خبرهای دیگر از سخت افزار