خبر

 • تک بورد - چین ادعا می کند که در مسابقه کوانتوم با پردازنده 66 کیوبیت پیشتاز است

  چین ادعا می کند که در مسابقه کوانتوم با پردازنده 66 کیوبیت پیشتاز است
  14 روز و 18 ساعت قبل

  رو به جلو: محققان چینی دانشگاه علم و صنعت چین سریعترین پردازنده کوانتومی جهان ، Zuchongzhi را ایجاد کرده اند. طبق گفته محققان ، Zuchongzhi 2 تا 3 برابر سریعتر از پردازنده Sycamore گوگل است و در 1.2 ساعت مشکلی را حل می کند که حل قدرتمندترین ابر رایانه 8 سال طول می کشد.

  برتری کوانتوم یا برتری کوانتومی زمانی حاصل می شود که یک کامپیوتر کوانتومی بتواند مشکلی را حل کند که هیچ رایانه استاندارد در یک زمان عملی امکان پذیر نیست. این اولین بار توسط گوگل با استفاده از Sycamore انجام شد ، یک رایانه کوانتومی 53 qubit که محاسبه را در 200 ثانیه به اتمام می رساند که برای یک کامپیوتر عادی 10 هزار سال طول می کشد.

  از آن زمان ، سازمان های دیگری مانند هانیول و دانشگاه علم و فناوری چین ماشین های کوانتومی را توسعه داده است که قادر به عملکرد بهتر چنار هستند. اکنون ، دومی این کار را یک بار دیگر با پردازنده کوانتومی Zuchongzhi ، یک پردازنده دو بعدی 66 qubit با 110 اتصال دهنده انجام داده است.

  باید بخوانید: محاسبات کوانتومی چیست؟

  Zuchongzhi برای نشان دادن برتری کوانتومی خود ، آزمایشی را انجام داد که شامل "نمونه برداری از مدارهای کوانتومی تصادفی برای محک زدن ، تا اندازه سیستم 56 کیوبیت و 20 چرخه" بود. "برای حل آن ، قدرتمندترین ابر رایانه حدود هشت سال طول می کشد. ، اما پردازنده کوانتومی چینی این کار را فقط در 72 دقیقه انجام داد. تصور کنید اگر از همه 66 کیوبیت استفاده کرده باشد.

  https://techbord.com چین ادعا می کند که پیش قدم است در مسابقه کوانتوم با پردازنده 66 کیوبیت

  نمایندگی پردازشگر کوانتومی Zuchongzhi

  به گفته تیم ، حل این مشکل 100 برابر مشکلتر از مسئله ارائه شده به Sycamore گوگل. توجه داشته باشید که چگونه دو کیوبیت دیگر می تواند به طور قابل توجهی عملکرد پردازنده کوانتومی را افزایش دهد.

  "کار ما یک مزیت محاسباتی کوانتومی بدون ابهام را ایجاد می کند که برای محاسبه کلاسیک در مدت زمان معقول غیرقابل اجرا است. "پلت فرم محاسبات کوانتومی دقیق و قابل برنامه ریزی دریچه جدیدی را برای کشف پدیده های جدید بسیاری از بدن و پیاده سازی الگوریتم های کوانتومی پیچیده" ، تیم درگیر در گزارش پروژه.

  مقاله علمی منتشر شده توسط دانشگاه علوم و فناوری چین برای خواندن در دسترس همه است. این مقاله هنوز باید برای پذیرش توسط همتایان بررسی شود ، اما به اندازه کافی نشان می دهد تا بتوانید در مورد آنچه در محاسبات کوانتومی ارائه می شود ، ایده بگیرید.

خبرهای دیگر از سخت افزار