خبر

 • تک بورد - چندین تامین کننده اپل ، تسلا و کوالکام به دلیل محدودیت مصرف انرژی در چین تولید خود را متوقف کردند

  چندین تامین کننده اپل ، تسلا و کوالکام به دلیل محدودیت مصرف انرژی در چین تولید خود را متوقف کردند
  21 روز و 9 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ چین محدودیت های مصرف انرژی را در مناطقی که نیازهای صنعتی بسیار زیاد در نظر گرفته می شود ، وضع کرده است. این انگیزه ها از پاکسازی هوا در آستانه المپیک زمستانی آینده تا افزایش ذخایر زغال سنگ و گاز طبیعی برای استفاده از انرژی داخلی است.

  چین فقط معاملات مربوط به ارزهای رمزنگاری شده را سرکوب نمی کند. هدف بعدی این کشور ، مصرف انرژی صنعتی است که در میان بحران جهانی برای برآوردن تقاضا برای محصولات مختلف ، از جمله لوازم الکترونیکی و اتومبیل ، افزایش یافته است.

  روز یکشنبه ، چندین تأمین کننده اصلی اپل و تسلا تعلیق شدند. تولید در پاسخ به سیاست های محلی جدید که محدودیت مصرف انرژی برای مصارف صنعتی را الزامی می کند. برخی کارخانه های خود را تا روز جمعه تعطیل نگه می دارند ، اما حداقل یک تامین کننده تولید این دو کارخانه را تا پایان ماه متوقف می کند. افزایش قیمت این منابع و تلاش برای کاهش انتشار کربن ، که همه آنها مقامات را بر آن داشت تا در کاهش مصرف برق تدابیری اتخاذ کنند. اگرچه این امر غیر معمول نیست که دولت چین دستور تعطیلی کارخانه ها را در صورت افزایش سطح آلودگی از حد آستانه یا رویدادی مانند المپیک زمستانی 2022 که به آسمان آبی المپیک نیاز دارد ، بدهد. با استفاده از سوخت های فسیلی تولید شده است. محدودیت های مصرف انرژی ">

  یکی از شرکت های آسیب دیده Eson Precision Engineering است که یکی از شرکای Foxconn و تامین کننده اصلی قطعات مکانیکی برای شرکت هایی مانند اپل و تسلا است. یک نماینده اسون گفت که این شرکت برنامه ای برای جبران زمان تولید از دست رفته در آخر هفته ها دارد تا بتواند تقاضای مورد انتظار را برآورده کند. بلندگوهای کوچکی برای دستگاه های تلفن همراه می سازد ، برنامه ریزی می کنند تا از موجودی برای تحویل مشتریان خود استفاده کنند. برخی دیگر مانند مونتاژکنندگان iPhone Pegatron و Foxconn ادعا می کنند که قبلاً اقداماتی را برای اطمینان از ادامه تولید با استفاده از سیستم های قدرت در صورت لزوم انجام داده اند.

  چند شرکت دیگر که بر روی بسته بندی و آزمایش تراشه برای مشتریانی مانند Intel ، Qualcomm ، تمرکز می کنند ، و همچنین به انویدیا گفته شده است که تولید خود را تا پایان ماه در جیانگ سو متوقف کند.

  زمان بندی این محدودیت های منبع تغذیه مایه تاسف است ، زیرا همه زنجیره های تأمین جهانی تحت فشار زیادی برای خدمات رسانی قرار دارند. افزایش تقاضا برای هر چیزی که لوازم الکترونیکی در آن وجود دارد. قیمت فلزات کمیاب در 12 ماه گذشته افزایش یافت و اخیراً آلومینیوم و مس نیز گران شده اند چرا که قرنطینه طولانی مدت باعث اختلال در تولید چندین تأسیسات در آسیا شده است.

  این مسائل با کمبود همه چیز همراه است. از پلاستیک گرفته تا ظروف حمل و نقل ، که برای انتقال کالا به مصرف کنندگان در سراسر جهان استفاده می شود. دولت چین اکنون با اولویت بندی مصرف انرژی داخلی به همه این موارد می افزاید ، که می تواند تأثیرات جدی بر تولید صنعتی داشته باشد ، همانطور که انتظار می رود تقاضای مصرف کننده پیش از فصل تعطیلات به اوج برسد.

خبرهای دیگر از سخت افزار