خبر

 • تک بورد - پیش بینی می شود مقدار DDR3 در سال 2021 50٪ افزایش یابد

  پیش بینی می شود مقدار DDR3 در سال 2021 50٪ افزایش یابد
  12 روز و 17 ساعت قبل

  آیا شما یک رایانه شخصی قدیمی دارید که هرگز نتوانسته اید آن را دور بریزید یا بفروشید؟ اگر این حافظه شامل DDR3 باشد ، ممکن است بخواهید تا پایان سال روی آن آویزان شوید - پیش بینی می شود این ماژول ها در طول سال 2021 به طور چشمگیری افزایش یابد.

  طبق گزارش DigiTimes (از طریق Tom's Hardware) ، انتظار می رود قیمت DDR3 در سال 2021 40 تا 50 درصد افزایش یابد. چه چیزی پشت این افزایش است؟ به همین دلیل است که ما نمی توانیم یک سری RTX 3000 ، پردازنده Zen 3 ، PS5 و غیره بخریم: تقاضا بسیار بیشتر از عرضه است.

  تعداد کمی از رایانه های خانگی هنوز DDR3 را خراب می کنند ، با اکثریت قریب به اتفاق مردم اکنون از جانشین خود ، DDR4 استفاده می کند. علاوه بر این ، DDR5 در راه است. TeamGroup در ماه دسامبر گفت که این اولین شرکت DRAM است که وارد فرآیند تأیید ماژول حافظه DDR5 مصرف کننده می شود.

  https://techbord.com مقدار DDR3 پیش بینی می شود 50٪ در سال 2021 افزایش یابد

  قیمت های DDR3 در آمازون. آنچنان که فکر می کنید ارزان نیست

  اما DDR3 هنوز در بسیاری از سیستم های قدیمی سازمانی و دستگاه های اینترنت اشیا یافت می شود. در سه ماهه اول سال جاری ، افزایش تقاضا همراه با کاهش تولید شاهد جهش 20 درصدی قیمت آن خواهیم بود و طبق سال های تولید با گذشت سال به 50 درصد می رسد.

  تام خاطرنشان می کند که بسیاری از حافظه ها تولیدکنندگان ، از جمله سامسونگ و SK Hynix ، یا در حال آماده سازی برای آماده سازی برای شروع تولید DDR5 هستند ، سرعت تولید DDR3 را کاهش می دهند و یا به تدریج از بین می روند. اما همه این مسیر را طی نمی کنند. نام های صنعت کوچکتر مانند Nanya Technology و PSMC تولید خود را ثابت نگه می دارند ، اگرچه برای تأمین تقاضا کافی نخواهد بود.

  اعتبار تصویر: daniiD

خبرهای دیگر از سخت افزار