خبر

 • تک بورد - پیشرفت UltraRAM در نهایت می تواند رم و فضای ذخیره سازی را در یک بسته واحد ترکیب کند

  پیشرفت UltraRAM در نهایت می تواند رم و فضای ذخیره سازی را در یک بسته واحد ترکیب کند


  16 روز و 13 ساعت قبل

  چرا مهم است: برای طولانی ترین زمان، حافظه و حافظه به عنوان بخش های جداگانه یک دستگاه محاسباتی کار می کنند. سازندگان سعی کرده اند مزایای RAM و NAND را در یک بسته واحد ترکیب کنند، اما موفقیت محدودی داشته است. نوع جدیدی از حافظه غیرفرار به نام UltraRAM در حال نشان دادن پتانسیل است، اما مدتی طول می کشد تا بتوان آن را در یک محصول تجاری ادغام کرد.

  ترکیب حافظه با دسترسی تصادفی (RAM) و ذخیره سازی ایده جدیدی نیست، اما تاکنون هیچ شرکتی موفق نشده است این مفهوم را به یک محصول تجاری موفق و پرکاربرد تبدیل کند. با این حال، این بدان معنا نیست که تحقیقات در مورد این موضوع سرد شده است.

  اوایل این ماه، محققان دپارتمان فیزیک و مهندسی دانشگاه لنکستر در بریتانیا مقاله‌ای را منتشر کردند که در آن جزئیات پیشرفت‌های مهمی را که در این زمینه انجام شده بود، منتشر کردند. UltraRAM به تولید انبوه نزدیک تر است.

  UltraRAM به عنوان یک فناوری حافظه توصیف می شود که "عدم فرار یک حافظه ذخیره سازی داده، مانند فلش، را با سرعت، کارایی انرژی، و استقامت یک حافظه کاری ترکیب می کند. مانند DRAM." اگر آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که اینتل قبلاً سعی کرده است شکاف بین حافظه DRAM و حافظه فلش را با Optane پر کند، البته با موفقیت محدود. سامسونگ چیزی به نام Z-NAND دارد و Kioxia و Western Digital همچنین می خواهند XL-FLASH را در راه حل های ذخیره سازی مصرف کننده و سازمانی آینده ادغام کنند.

  https://techbord.com <b>پیشرفت</b> <b>UltraRAM</b> در نهایت می <b>تواند</b> RAM و <b>ذخیره</b> <b>سازی</b> را در یک <b>بسته</b> <b>واحد</b> <b>ترکیب</b> کند

  مواد مورد استفاده برای ساخت UltraRAM همان نیمه هادی های ترکیبی مورد استفاده در دستگاه های الکترونیک نوری مانند LED هستند. ، لیزرها، فتودیودها و فوتوترانزیستورها. آخرین پیشرفتی که توسط دانشمندان پشت سر آن انجام شد، در بهبود عملکرد آن در هنگام ساخته شدن بر روی بسترهای سیلیکونی در مقایسه با ویفرهای آرسناید گالیوم بود که می‌تواند تا 1000 برابر گران‌تر باشد.

  این بدان معناست که UltraRAM پتانسیل این را دارد که یک راه حل حافظه مقرون به صرفه باشد. دانشمندان ادعا می‌کنند نمونه اولیه دستگاه‌هایی که آزمایش کرده‌اند می‌توانند ۱۰۰۰ سال حفظ داده و «استقامت بدون تخریب» بیش از ۱۰ میلیون چرخه برنامه/پاک کردن را ارائه دهند. آخرین رقم به تنهایی احتمالاً برای جلب توجه شرکت های فناوری کافی است، به خصوص اگر واقعاً بتواند به سرعت RAM سنتی باشد.

  https://techbord.com <b>پیشرفت</b> <b>UltraRAM</b> در نهایت می <b>تواند</b> RAM و <b>ذخیره</b> <b>سازی</b> را در یک <b>بسته</b> <b>واحد</b> <b>ترکیب</b> کند

  یکی دیگر از مزایای این فناوری جدید این است که از اثر مکانیکی کوانتومی تونل زنی رزونانس استفاده می کند. اجازه دهید یک مانع در هنگام اعمال ولتاژ از حالت مات به شفاف تبدیل شود. این فرآیند در مقایسه با فن‌آوری‌های سوئیچینگ مورد استفاده در حافظه رم و فلش بسیار کارآمد است، بنابراین می‌تواند منجر به دستگاه‌های تلفن همراه بهتری شود که در صورت استفاده از باتری بیشتر دوام می‌آورند.

  همین فرآیند به شما امکان می‌دهد تا یک فضای بسیار فشرده را داشته باشید. معماری با تراکم بیت بالا، که در تئوری باید به سازندگان اجازه دهد تا ظرفیت حافظه بیشتری را در یک تراشه جمع کنند. محققان دانشگاه لنکستر گفتند که آنها باید روند ساخت سلول های حافظه را بیشتر بهبود بخشند، اما با این وجود این یک فناوری جالب با پتانسیل زیادی برای محاسبات درون حافظه است، زیرا نیاز به رفت و برگشت داده ها را از بین می برد. پردازنده، حافظه، و ذخیره سازی غیر فرار یک دستگاه.


  تگ ها:

  پیشرفت , ultraram , تواند , فضای , ذخیره , سازی , بسته , واحد , ترکیب


  v 10
خبرهای دیگر از سخت افزار