خبر

 • تک بورد - پوشش دادن صفحه های HAMR HDD با گرافن می تواند ظرفیت ذخیره سازی را تا 10 برابر افزایش دهد

  پوشش دادن صفحه های HAMR HDD با گرافن می تواند ظرفیت ذخیره سازی را تا 10 برابر افزایش دهد
  5 روز و 10 ساعت قبل

  امروزه بیشتر لوازم الکترونیکی مصرفی از حافظه حالت جامد استفاده می کنند ، اما این بدان معنا نیست که استفاده از HDD متوقف شده است. در برنامه هایی که نسبت ذخیره و ذخیره قیمت تعیین کننده است ، HDD ها بهترین راه حل هستند ، به این معنی که توسعه بیشتر این فناوری مطمئناً ارزش تلاش دارد.

  تیمی از محققان مرکز گرافن دانشگاه کمبریج دریافتند که با استفاده از گرافن ، ظرفیت ذخیره سازی HDD می تواند در ده برابر شود. یک تیم در دانشگاه اکستر و تیم های دیگر واقع در هند ، سوئیس ، سنگاپور و ایالات متحده نیز به کشف کمک کردند.

  یکی از اجزای اصلی HDD ، بشقاب است که معمولاً پوشانده می شود. در پالتوهای پایه کربنی (COC) برای محافظت. از طریق توسعه مداوم این لایه ها ، ضخامت آنها از 12.5 نانومتر به 3 نانومتر کاهش یافته و در نتیجه تراکم داده 1 ترابایت بر اینچ مربع است.

  همچنین بخوانید: Anatomy of a Storage Drive - Hard Disk Drives

  با جایگزینی بین یک و چهار COC با لایه های گرافن ، محققان دریافتند افزایش چگالی داده ها ده برابر امکان پذیر است. آنها پس از آزمایش لایه های گرافن ، اصطکاک ، سایش ، خوردگی ، پایداری حرارتی و سازگاری روان کننده ها ، دریافتند که گرافن "کاهش دو برابری اصطکاک را فراهم می کند و خوردگی و سایش را نسبت به محلول های پیشرفته" و خوردگی را 2.5 برابر کاهش دهید.

  https://techbord.com پوشش دادن صفحه های HAMR HDD با گرافن می تواند ظرفیت ذخیره سازی را افزایش دهد حداکثر 10 برابر

  HDD مورد استفاده برای آزمایش بر اساس فناوری نسبتاً اخیر دیگری است که برای درایوهای با چگالی بالا به نام ضبط مغناطیسی با کمک حرارت (HAMR) استفاده می شود ، که Seagate قصد دارد در 20 سالگی خود استفاده کند. + درایوهای سل. در HDD های دارای HAMR ، لایه ضبط تا دمایی که COC قادر به کنترل آن نیست گرم می شود. بنابراین ، با معرفی لایه های گرافن ، محققان توانستند تراکم داده ها را بیش از 10 ترابایت در اینچ مربع افزایش دهند.

  "این کار ویژگی های مکانیکی ، خوردگی و مقاومت در برابر سایش گرافن را برای ذخیره سازی بسیار بالا به نمایش می گذارد. رسانه مغناطیسی چگالی ، "اظهار داشت پروفسور آندره سی فراری ، مدیر مرکز گرافن کمبریج. "با توجه به اینکه در سال 2020 ، حدود 1 میلیارد ترابایت ذخیره سازی HDD تازه تولید شده است ، این نتایج نشان دهنده مسیری برای استفاده گسترده گرافن در فن آوری های پیشرفته است. "

  اعتبار مستند: دنی مولر

خبرهای دیگر از سخت افزار