خبر

 • تک بورد - پرونده های GlobalFoundries برای IPO ، می تواند 25 میلیارد دلار ارزش داشته باشد

  پرونده های GlobalFoundries برای IPO ، می تواند 25 میلیارد دلار ارزش داشته باشد
  12 روز و 8 ساعت قبل

  GlobalFoundries در حال آماده شدن برای عرضه اولیه سهام است و تحلیلگران انتظار دارند که ارزش آن حدود 25 میلیارد دلار باشد. این شرکت هنوز در حال بررسی جزئیات پشت سهم آتی است ، اما به نظر می رسد که از موقعیت خوبی برخوردار است تا از رونق تراشه ها استفاده کند ، به ویژه هنگامی که صحبت از گره های فرآیند بالغ می شود.

  در ماه ژوئیه ، شایعات زیادی وجود داشت مبنی بر اینکه اینتل علاقه مند به خرید غول نیمه هادی GlobalFoundries به مبلغ 30 میلیارد دلار است ، احتمالاً به عنوان راهی سریع برای تقویت ابتکار IDM 2.0 که منجر به ایجاد خدمات ریخته گری اینتل این می توانست یکی از بزرگترین معاملات تاریخ باشد ، اما شایعات به سرعت توسط مدیرعامل GlobalFoundries ، تام کالفیلد ، خنثی شد. عرضه اولیه اولیه در یک تقاضای این هفته ، این شرکت اندازه پیشنهاد خود را 1 میلیارد دلار ذکر کرده است ، که احتمالاً برای ارزش واقعی که قرار است پس از توافق شرایط فروش سهم تعیین شود ، تعیین کننده است. تحلیلگران انتظار دارند که تا 25 میلیارد دلار ارزش گذاری شود. با ارزش 25 میلیارد دلار ">

  همچنین در پرونده بایگانی چند جزئیات جالب در مورد عملکرد مالی شرکت فاش شده است. در سال 2020 ، این شرکت 1.35 میلیارد دلار خالص خالص را در درآمد 4.85 میلیارد دلار ثبت کرد. در مورد شش ماه منتهی به ماه ژوئن ، درآمد خالص 3.05 میلیارد دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد افزایش سالانه داشته است.

  شاید برخی از شما به خاطر داشته باشید که GlobalFoundries در سال 2009 تأسیس شد زمانی که AMD عملیات تولید خود را به شرکت سرمایه گذاری مبادالا مستقر در ابوظبی فروخت. اسپیناف AMD بعداً با سنگاپور Chartered Semiconductor Manufacturing Ltd. ادغام شد و از آن زمان به بعد ، پس از TSMC ، سامسونگ و UMC ، به چهارمین کارخانه تراشه سازی جهان تبدیل شد.

  GlobalFoundries موقعیت مناسبی برای سوار شدن بر موج فعلی تقاضا برای تراشه ها دارد ، به ویژه هنگامی که صحبت از گره های قدیمی تر و بالغ تر می شود. ریخته گری هایی مانند TSMC و سامسونگ فناوری های پیشرفته تر تراشه سازی مبتنی بر EUV را در اولویت قرار داده اند ، اما برخی از شرکت ها ، به ویژه خودروسازان ، تمایلی به پذیرش آنها ندارند. صنعت خودرو انتظار می رود سال جاری را با زیان 210 میلیارد دلاری به دلیل کمبود تراشه به پایان برساند ، بنابراین GlobalFoundries یکی از معدود شرکت هایی است که می تواند خودروسازان را به پیشنهادی که نمی تواند رد کند ، ارائه دهد.

  در اخبار مرتبط ، مارک لیو ، رئیس TSMC مدعی است که برخی شرکت ها تراشه ها را ذخیره کرده اند ، که یکی از دلایل اصلی کمبود تراشه است.

  اعتبار تصویر EPA/Jiji

خبرهای دیگر از سخت افزار