خبر

 • تک بورد - پردازنده Intel Alder Lake در اولین تصویر رسمی به نمایش درآمد

  پردازنده Intel Alder Lake در اولین تصویر رسمی به نمایش درآمد
  1 روز و 8 ساعت قبل

  چیزی که باید منتظر آن بود: تنها رسانه ای که تا کنون برای پردازنده Alder Lake اینتل در دسترس است محدود به رندر و نشت بسته بندی است. با این حال ، در نهایت ، این شرکت سرانجام یک تصویر رسمی از تراشه آینده را به اشتراک گذاشت.

  نایب رئیس گروه محاسبات مشتری اینتل ، گرگوری برایانت ، اولین نگاه خود را به پردازنده نسل دوازدهم در توییتر نشان داد که نشان می دهد یک کارمند دو تراشه Alder Lake را در دست دارد و هر دو قسمت جلویی CPU و بازگشت.

  از نظر تاریخ انتشار ، توییت فقط به راه اندازی اشاره می کند که "به زودی" منتشر می شود. اما انتظار می رود که اینتل تراشه ها را به طور رسمی در رویداد Innovation خود که در تاریخ 27-28 اکتبر برگزار می شود ، اعلام کند. به طور طبیعی مشتریان می توانند Alder Lake را پس از آشکارسازی پیش خرید کنند ، و انتظار می رود که تراشه ها از 4 نوامبر وارد شوند.

  به زودی در سراسر جهان برای رایانه های شخصی عرضه می شود: ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا تجربیاتی را که آنها باز می کنند به شما نشان دهیم! #IntelOn pic.twitter.com/nrCDextcIT

  -Gregory M Bryant (gregorymbryant) 6 اکتبر 2021

  پردازنده های Alder Lake از معماری ترکیبی جدیدی متشکل از دو نوع اصلی استفاده می کنند: عملکرد بالا و بالا -بهره وری. یک نشت خاص در مورد عملکرد نشان می دهد که CPU ها دارای یک کنترل کننده حافظه هستند که اجازه می دهد حافظه DDR5 به سطحی برسد که در DDR4 دیده نمی شود. این امر آن را به یک انتخاب جذاب در بازار پردرآمد بازی های رایانه ای تبدیل می کند. با این حال ، اگر بخواهیم نشتی ها را باور کنیم ، قیمت Alder Lake همچنان برای مشتریان نگران کننده است. و با کمبود فعلی تراشه ها ، اسکالپرها هزینه ها را سرسام آور خواهد کرد.

  با این حال ، همانطور که انتظار می رود تراشه ، اینتل بر CPU آینده خود سوار است. به سادگی نمی تواند از عهده آن برآمد که موفقیت بزرگی نباشد. AMD با تسلط محصولات خود بر بازار CPU ، شکاف زمانی بین دو رقیب را کاهش داده است. در اوایل سال جاری ، AMD در صنعت پردازنده های رومیزی جهانی از اینتل پیشی گرفت - این موفقیت مهمی بود که پانزده سال به طول انجامید. بر فراز. او از تلاش های انجام شده توسط رقیب اصلی اینتل در چند سال گذشته قدردانی کرد اما معتقد است که Alder Lake و Sapphire Rapids این شرکت را به اوج تولیدکنندگان تراشه های نیمه هادی باز می گردانند. این یک کار جاه طلبانه است ، به ویژه با توجه به اینکه در سال 2022 با پردازنده های Zen 4 Ryzen AMD روبرو می شود.

  یک مرحله برای نشان دادن تعهد اینتل برای بازیابی سهم از دست رفته بازار ، برنامه آن تا 94.7 میلیارد دلار برای ساخت کارخانه های تولید تراشه در اروپا سرمایه گذاری کنید.

خبرهای دیگر از سخت افزار