خبر

 • تک بورد - پردازنده AMD آینده با گرافیک RDNA1 ممکن است در کد لینوکس مشاهده شود

  پردازنده AMD آینده با گرافیک RDNA1 ممکن است در کد لینوکس مشاهده شود
  14 روز و 17 ساعت قبل

  شایعه: به نظر می رسد AMD با توجه به کد راننده ای که در نسخه 5.15 لینوکس مشاهده شده است ، APU دیگری (واحد پردازش شتاب یافته) دیگری را آماده می کند ، اگرچه به نظر می رسد از GPU یکپارچه مبتنی بر RDNA1 استفاده می کند نه نسل دوم که به محصولات جدیدتر وارد می شود.

  به نظر می رسد که وصله های درایور گرافیکی همانطور که Phoronix در روز جمعه گزارش کرده است اشاره به پردازنده ای با گرافیک رمزگذاری شده " Cyan Sailfish. " داشته باشد ، اگرچه استفاده از معماری نسل اول RDNA شاید غیرمنتظره ترین جنبه در این زمینه باشد. چند نسل گذشته از این پردازنده ها با گرافیک داخلی (تا APU های Ryzen 5000 در موبایل و دسکتاپ) همچنان از معماری Vega AMD از سال 2017 استفاده می کردند ، البته در طول سالها با به روز رسانی های مختلف و تازه سازی.

  با این حال ، بر اساس نشت ها-که در نقشه راه اغلب ذکر شده در زیر گردآوری شده است-دارای APU های اصلی اصلی AMD هستند که به جای RDA2 به گرافیک نسل اول Navi می پردازند. سپس ، به احتمال زیاد ، معماری از پیاده سازی های قبلی مانند RX 5700 XT دستکاری شده و بهبود یافته است ، زیرا ارائه های یکپارچه Vega AMD در حال حاضر با ظاهر آنها در Ryzen 2000G بسیار متفاوت است.

  https://techbord.com CPU آینده AMD با گرافیک RDNA1 ممکن است که در کد لینوکس مشاهده شود

  هنوز هیچ پردازنده ای با هر دو معماری RDNA به طور رسمی منتشر یا اعلام نشده است ، به جز نسل کنونی کنسول ها ، و بنابراین ما فقط می توانیم در مورد APU حاصله حدس بزنیم. با این حال ، ممکن است به سادگی یک محصول ابتدایی برای برنامه های جاسازی شده باشد ، مانند ترکیب فعلی تراشه های سری V Ryzen ، زیرا اندازه قالب کوچکتر RDNA1 باید هزینه های تولید و انواع دستگاه ها را با خود به همراه داشته باشد. استفاده از آنها نیازی به عملکرد بالا ندارد.

  Cyan Skillfish همچنین می تواند به لپ تاپ یا سایر محصولات تلفن همراه راه پیدا کند ، اما این بعید است ، زیرا Steam Deck آینده Valve قبلاً ثابت کرده است این گرافیک با کارایی بالا در شکل قابل حمل برای بسیاری پیشنهاد بسیار جذابی است.

خبرهای دیگر از سخت افزار