خبر

 • تک بورد - پردازنده 5 نانومتری 96 هسته‌ای «جنوآ» Zen 4 AMD که در سال 2022 وارد می‌شود، «برگامو» 128 هسته‌ای اوایل سال 2023 وارد بازار می‌شود.

  پردازنده 5 نانومتری 96 هسته‌ای «جنوآ» Zen 4 AMD که در سال 2022 وارد می‌شود، «برگامو» 128 هسته‌ای اوایل سال 2023 وارد بازار می‌شود.
  10 ساعت و 31 دقیقه قبل

  تیم رد فاش کرد که چند پردازنده سنگین را در چند سال آینده عرضه خواهد کرد. One دارای 96 هسته است که به سمت ایستگاه های کاری همه منظوره هدف گذاری شده اند. دیگری یک هیولای 128 هسته ای برای استفاده در مراکز داده است که برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر را اجرا می کنند. هر دو بر اساس فرآیند 5 نانومتری TSMC هستند.

  در جریان سخنرانی در مرکز داده شتاب دهنده خود در روز دوشنبه، AMD از نقشه راه نسل چهارم سیلیکون Epyc خود رونمایی کرد. لیزا سو، رئیس AMD خاطرنشان می کند که دو پردازنده HPC برای برنامه های سازمانی و مراکز داده طراحی شده اند. رویترز خاطرنشان می کند که متا (فیس بوک) به تازگی به شرکای دیرینه AMD مایکروسافت (Azure)، آمازون (AWS) و Alphabet (Google Cloud) پیوسته و جزو اولین شرکت هایی خواهد بود که از این تراشه ها استفاده می کنند.

  CPUهای جدید باید دو برابر چگالی و کارایی انرژی داشته باشند در حالی که عملکردی 1.25 برابر یا بیشتر دارند.

  https://techbord. com پردازنده 5 نانومتری 96 هسته ای AMD \'Genoa\' Zen 4 که در سال 2022 وارد می شود، \'Bergamo\' 128 هسته ای اوایل سال 2023 وارد می شود

  اولین تراشه با اسم رمز "Genoa." جنوا که برای محاسبات سنگین و همه منظوره طراحی شده است، دارای 96 هسته Zen 4 به لطف فرآیند 5 نانومتری TSMC است و از DDR5 و PCIe 5.0 پشتیبانی می کند. زمانی که در سال 2019 اعلام شد، انتظار می‌رفت سیلیکون جنوا در سال جاری وارد زمین شود، اما به دلیل مشکلات زنجیره تامین جهانی به تعویق افتاد. سو گفت جنوا باید در سال 2022 وارد بازار شود. او تاریخ دقیق تری برای راه اندازی ندارد، اما از آنجایی که AMD قبلاً نمونه هایی را ارسال کرده است، احتمالاً باید زودتر از سال آینده عرضه شود.

  چیپست دوم، با نام رمز. "Bergamo" با در نظر گرفتن مراکز داده مبتنی بر ابر طراحی شده است. سیلیکون همچنان بر روی همان فرآیند 5 نانومتری ساخته شده است، اما AMD آن را برای محاسبات بومی ابری بهینه کرده است. به این ترتیب، معماری را به عنوان Zen 4c تعیین کرده است. در اصل، Zen 4c سازگار است و از نظر عملکرد مانند پسرعمویش است، اما سلسله مراتب کش را بهینه می کند تا تراکم هسته/رشته بالاتری داشته باشد.

  برگامو 128 هسته Zen 4c را روی یک CPU واحد بسته بندی می کند. مانند جنوا، از DDR5 و PCIe 5.0، CXL 1.1، RAS و امنیت Infinity Guard نیز پشتیبانی خواهد کرد. همچنین سوکت (SP5) با جنوا سازگار خواهد بود. با این حال، باید "عملکرد موفقیت آمیز در هر سوکت" را ارائه دهد. سو گفت سیلیکون برگامو باید در نیمه اول سال 2023 عرضه شود.

  تیم رد همچنین از نسل سوم CPU های سرور Milan-X خود رونمایی کرد. دارای حداکثر 768 مگابایت حافظه کش L3 است. ما باید شاهد ورود آنهایی به بازار در سه ماهه اول 2022 باشیم.

خبرهای دیگر از سخت افزار