خبر

 • تک بورد - پردازنده گرافیکی بعدی AMD می تواند دو دیسک و 128 گیگابایت حافظه داشته باشد

  پردازنده گرافیکی بعدی AMD می تواند دو دیسک و 128 گیگابایت حافظه داشته باشد
  25 روز قبل

  واقعیت جالب: آلدبران درخشان ترین ستاره صورت فلکی ثور است. اندازه آن 44 برابر خورشید و 400 برابر نور است. همچنین نام AMD Instinct Accelerator بعدی است.

  Aldebaran ، قسمت رایانه ، چند بار در یادداشت های وصله لینوکس ظاهر شده است. طرح دو کفه آن در ماه فوریه به طور ضمنی اجرا شد و ماه گذشته تأیید شد: "در Aldebaran ، فقط قالب اصلی داده های قدرت معتبر را بدست می آورد. مقادیر قدرت / انرژی را به عنوان 0 در قالب ثانویه نشان دهید" ، یک یادداشت خوانده می شود.

  این اولین AMD شتاب دهنده / پردازنده گرافیکی است که از طراحی MCM (ماژول چند تراشه) استفاده می کند ، تکنیکی که سالهاست در اختراعات ثبت شده است اما تازه تحقق آن شروع شده است. استفاده از چندین تراشه / قالب متصل از نزدیک امکان مقیاس پذیری بیشتری نسبت به طراحی های یکپارچه سنتی را فراهم می کند ، اما همچنین عملکرد واحد محاسبه شده در کارت را کاهش می دهد ، به ویژه در بارهای کاری که به طور موازی با هم موازی نشده اند. سال آینده طرح های MCM خود را بر اساس معماری هاپر طراحی کنید. در همین حال ، اینتل در آستانه انتشار شتاب دهنده Ponte Vecchio بر اساس معماری Xe HPC و اجرای اولیه MCM است.

  مانند Ponte Vecchio ، Aldebaran از MCM برای گسترش ظرفیت حافظه استفاده می کند ، یادداشت های پچ حاکی از آن است. یادداشتی در هفته گذشته ، آلدبران را دارای دو قالب ، چهار UMC در هر مرگ و هشت کانال متصل به 2 گیگابایت HBM در هر UMC توصیف می کند. یا 128 گیگابایت ، در کل.

  https://techbord.com پردازشگر گرافیکی بعدی AMD \ دو می تواند داشته باشد می میرد و 128 گیگابایت حافظه

  AMD \ 's به طرز شگفت انگیزی ویروس MI100 است.

  در یادداشت های پچ نیز به پشتیبانی از" نوع حافظه جدید HBM2 "، احتمالاً HBM2e اشاره شده است. . اگر AMD از ماژول های حافظه جدید HBM2e SK Hynix با پهنای باند 3.6 گیگابیت بر ثانیه و یک باس 4096 بیتی در هر قالب استفاده می کند ، Aldebaran می تواند 3.6 ترابایت / ثانیه پهنای باند حافظه داشته باشد.

  برای مقایسه ، سلف Aldebaran ، Instinct MI100 (با نام رمز Arcturus ، یک ستاره دیگر) دارای 32 گیگابایت HBM2 و 1.2 ترابایت / ثانیه پهنای باند حافظه است. شتاب دهنده A100 انویدیا را می توان با حداکثر 80 گیگابایت حافظه 3.2 گیگابیت بر ثانیه HBM2e برای پهنای باند 2 ترابایت بر ثانیه پیکربندی کرد.

  مدیر عامل AMD دکتر لیزا سو قبلاً گفته است که معماری CDNA2 ، به معنای Aldebaran ، برای اواخر امسال آزاد شود. احتمالاً ، به عنوان شتاب دهنده MI200 منتشر خواهد شد.

  "امسال ، همانطور که گفتم ، ما در حال ساخت نسل بعدی معماری CDNA خود هستیم. این در واقع یک م keyلفه اصلی است که ما را قادر به کسب بزرگترین پیشنهادات ابر رایانه در ایالات متحده ، "سو در کنفرانسی در ماه مه گفت. "… و ما نسل بعدی این معماری را در واقع در اواخر سال جاری راه اندازی خواهیم کرد. ما از این موضوع بسیار هیجان زده هستیم. من فکر می کنم که این پیشرفت بسیار خوبی داشته است. "

  Masthead توسط تیموتی دایکس

خبرهای دیگر از سخت افزار