خبر

 • تک بورد - پردازنده‌های هسته‌ای نسل دوازدهم اینتل رسمی هستند: پیش‌نمایش عملکرد، مدل‌ها و مشخصات Alder Lake

  پردازنده‌های هسته‌ای نسل دوازدهم اینتل رسمی هستند: پیش‌نمایش عملکرد، مدل‌ها و مشخصات Alder Lake
  30 روز و 17 ساعت قبل

  آینده نگر: پس از انتظارات زیاد و چندین بار افشاگری در چند ماه گذشته، اینتل بالاخره آماده است تا از اولین پردازنده‌های دسکتاپ Core نسل دوازدهم \"Alder Lake\" خود رونمایی کند و آنها یک پیش نمایش عملکرد را بر اساس آنها به ما ارائه می دهند. تست های معیار در داخل کشور اجرا شد. هفته آینده، شما همچنین بررسی مستقل TechSpot را در مورد CPUها خواهید داشت، زیرا ما شروع به بررسی تمام عناصر مرتبط با Alder Lake

  اینتل قبلاً طیف وسیعی از جزئیات را در مورد معماری Alder Lake به ما داده بود، از جمله طراحی هیبریدی جدید با هسته های P و E-core، اما امروز همه اینها در CPU های واقعی جمع شده است. از 4 نوامبر در دسترس خواهد بود.

  در نسل‌های قبلی، اینتل ابتدا پردازنده‌های موبایل خود را راه‌اندازی کرده بود، اما قرار است با نسل دوازدهم این مورد تغییر کند. اولین پردازنده‌هایی که هفته آینده عرضه می‌شوند، مدل‌های دسکتاپ سری K مشتاق هستند و بقیه پردازنده‌ها قرار است اوایل سال آینده عرضه شوند. با توجه به اینکه قطعات دسکتاپ اینتل در نهایت به سمت یک گره پردازشی جدید با معماری کاملاً جدید حرکت می کنند، به نظر می رسد که آنها می خواهند قبل از تکمیل بقیه سری، با بالاترین عملکرد مدل های خود پیشرو باشند.

  https://techbord.com پردازنده‌های هسته‌ای نسل دوازدهم اینتل رسمی هستند: پیش‌نمایش عملکرد، مدل‌ها و مشخصات Alder Lake

  به عنوان یک اینتل با تجدید نظر سریع در Alder Lake، به سمت طراحی هیبریدی جدیدی حرکت می کند که دارای هسته های عملکردی (P-cores) و هسته های کارآمد (E-cores) است. هسته‌های P بازنگری هسته‌های فعلی اینتل با کارایی بالا هستند که طراحی بزرگ‌تر، گسترده‌تر و عمیق‌تر با حافظه نهان بیشتر و ویژگی‌های بهبود یافته را به ارمغان می‌آورند. اینتل مدعی بهبود 19 درصدی IPC برای این هسته‌های P در مقایسه با هسته‌های Cypress Cove است که در Rocket Lake دیده می‌شود.

  در همین حال هسته‌های الکترونیکی بازسازی بزرگی از هسته‌های قدیمی Atom اینتل هستند که عملکرد را در محدوده Skylake بهبود می‌بخشند، در حالی که از نظر فضای قالب بسیار کوچک‌تر هستند و از نظر مصرف انرژی کارآمدتر هستند. اینتل می‌گوید که این هسته‌ها بیشتر برای برنامه‌های پس‌زمینه طراحی شده‌اند، اما بی‌حرکت نیستند و باید به طور قابل‌توجهی به عملکرد چند رشته‌ای در برخی از برنامه‌ها کمک کنند.

  پیوستن همه این‌ها به یکدیگر، معماری کش جدید اینتل است. هر هسته P دارای 1.25 مگابایت حافظه کش L2 و هر گروه از چهار هسته E دارای 2 مگابایت حافظه نهان L2 است. سپس، اینتل که در هر دو هسته P و E قابل دسترسی است، حداکثر 30 مگابایت کش L3 مشترک را ارائه می دهد. Rocket Lake با 16 مگابایت حافظه نهان L3 برای طراحی 8 هسته‌ای، بالاتر بود، بنابراین جهش به 16 هسته با Alder Lake باعث می‌شود که حافظه پنهان تقریبا دو برابر شود.

خبرهای دیگر از سخت افزار