خبر

 • تک بورد - پردازنده های نسل 11th Rocket Lake اینتل اکنون رسمی هستند ، آنچه قبل از بررسی باید بدانید

  پردازنده های نسل 11th Rocket Lake اینتل اکنون رسمی هستند ، آنچه قبل از بررسی باید بدانید
  27 روز و 18 ساعت قبل

  چیزی که باید منتظر آن بود: اینتل امروز رسماً پردازنده های دسک تاپ Core "Rocket Lake " نسل 11th را معرفی کرده است و بسیاری از این قطعات جدید با قیمت ارزان تر از پردازنده های Ryzen 5000 معادل AMD ارائه می شوند. آیا وقت آن رسیده است که از پردازنده های جدید اینتل هیجان زده شویم؟

  امروز ما پیش از بررسی در اواخر ماه جاری ، آخرین بخش های این معما را در سری پردازنده های دسک تاپ نسل 11 اینتل قرار داده ایم. در آستانه این راه اندازی ، اینتل قبلاً اطلاعات زیادی در مورد Rocket Lake ، به علاوه جریان دیوانه وار نشتی که طی چند ماه گذشته دریافت کرده ایم ، به دست آورد که در بررسی واقعی پردازنده های Core i7-11700K خرده فروشی به دست آمد. پیش از اعلامیه واقعی.

  ما می دانیم که این طرح هنوز بر اساس روند 14 نانومتری آنها ساخته شده است ، اما از یک معماری اصلی جدید با نام رمز Cove قبرس برخوردار است. این طرح Ice Lake Ice اینتل است که در اصل 10 نانومتر بوده و به 14 نانومتر بر می گردد و در مقایسه با Skylake و مشتقات آن طی 5 سال گذشته با افزایش IPC 19 درصدی همراه است. با این وجود این جدیدترین طراحی اصلی اینتل با Tiger Lake نیست - در واقع با سرعت 10 نانومتر - با استفاده از معماری نسل جدیدتر در دستگاه های تلفن همراه. = "https://techbord.com CPU های نسل 11th Rocket Lake اینتل اکنون رسمی هستند ، آنچه شما باید قبل از بررسی بدانید ">

  اینتل قبلاً در مورد Core i9-11900K به ما گفته بود و شامل حداکثر هشت هسته پردازنده. GPU داخلی Xe داخلی ، ویژگی های جدید AI و پشتیبانی از پلتفرم جدید از طریق مادربردهای سری 500 اینتل وجود دارد. این همه مواردی است که ما قبلاً در مورد آنها گزارش کرده ایم ، بنابراین بیایید لیست کاملی از پردازنده ها و قیمت گذاری را تعقیب کنیم.

  https://techbord.com CPU های نسل 11th Rocket Lake اینتل اکنون رسمی هستند ، آنچه شما باید قبل از بررسی بدانید

  در حالی که تعداد زیادی پردازنده جداگانه در این جدول ذکر شده است - به نظر من خیلی زیاد - اصول Rocket Lake به سه سری تقسیم می شوند: Core i9 ، Core i7 و Core i5 ، طبق معمول. اما برخلاف نسل های قبلی ، هیچ مدل Rocket Lake Core i3 وجود ندارد ، اینتل در عوض قطعات تازه نسل 10 را در انتهای پایین راه اندازی می کند که به زودی در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

  قطعات Core i9 و Core i7 هستند بسیار شبیه: همه بسته های 8 هسته پردازنده و 16 رشته با 16 مگابایت حافظه نهان L3. مدل های K SKU های قفل دار هستند که از اورکلاک پشتیبانی می کنند ، مدل های F از گرافیک یکپارچه برخوردار نیستند و مدل های T انواع کم مصرف با TDP 35W هستند. مدل هایی که از iGPU بهره می برند از گرافیک جدید Xe استفاده می کنند ، اگرچه بنا به دلایلی این نشان از UHD Graphics 750 گرفته است. طبق اینتل ، 32 واحد اجرا در اینجا با حداکثر 50 درصد افزایش عملکرد در مقایسه با نسل های قبلی در اینجا خواهید یافت.

  با استفاده از قطعات Core i9 و Core i7 از همان طرح اصلی ، چه چیزی آنها را از هم جدا می کند؟ پاسخ اصلی فرکانس است. Core i7-11700K و KF دارای کلاک تا 5 گیگاهرتز بر روی یک هسته واحد و تا 4.6 گیگاهرتز تمام هسته هستند. Core i9-11900K و KF تک هسته ای توربو را به 5.3 گیگاهرتز می رسانند ، اما این با افزایش سرعت حرارتی ، ویژگی ای که در هنگام پایین آمدن درجه حرارت سرعت ساعت را افزایش می دهد و این ویژگی در Core i7 فعال نیست. بدون TVB ، فرکانس 11900K با فرکانس 5.2 گیگاهرتز افزایش می یابد ، که با افزایش 11700K افزایش می یابد ، اما فرکانس تمام هسته فقط 100 مگاهرتز بالاتر از 4.7 گیگاهرتز است.

  تفاوت دیگر بین Core i9 و Core i7 قطعات در پاورقی های لیست SKU پنهان شده است. 11900K و KF هر دو به طور پیش فرض با استفاده از "DDR4-3200 Gear 1" کار می کنند ، در حالی که تمام SKU های دیگر ، از جمله Core i7 ، به طور پیش فرض به DDR4-3200 Gear 2. این چرخ دنده ها به نسبت فرکانس بین کنترل کننده حافظه و حافظه اشاره می کنند خود ، که در طول تاریخ 1: 1 در بخش های اینتل بوده است. دنده 1 نسبت معمول 1: 1 است در حالیکه دنده 2 نسبت 2: 1 است و فرکانس کنترل کننده حافظه را نصف می کند. این بدان معناست که در حالی که پردازنده های Core i9 قفل نشده با نسبت استاندارد 1: 1 کار می کنند ، قطعات قفل شده Core i9 و خط Core i7 به طور پیش فرض از پیکربندی کندتر 2: 1 استفاده می کنند.

  این به معرفی برخی موارد دیگر می پردازد تفاوت بین قطعات Core i7 و i9 به دلیل اینکه مدل های i7 عملکرد حافظه بدتری دارند. اگر کاربر AMD Ryzen باشید ، ممکن است با این نسبت ها آشنا باشید ، زیرا توصیه می شود برای آن قسمت ها ، نسبت 1: 1 کار کنید ، نه اینکه فرکانس های حافظه را بالاتر ببرید و به 2: 1 برگردانید. بنابراین جالب خواهد بود که ببینید این امر چگونه بر پردازنده های اینتل تأثیر می گذارد.

  با این گفته ، تولیدکنندگان مادربرد احتمالاً این توصیه را نادیده می گیرند و تمام پردازنده های Rocket Lake را در Gear 1 (بنابراین نسبت 1: 1) اجرا می کنند. از جعبه AnandTech تأیید کرد این رفتاری است که آنها هنگام آزمایش پردازنده Core i7-11700K خرده فروشی خود مشاهده کرده اند: این پردازنده باید با اسلایدهای اینتل در 2: 1 اجرا شود ، اما پیش فرض واقعی در مادربرد 1: 1 بود.

  بیایید قبل از بررسی خط Core i5 ، در مورد قیمت گذاری این قطعات صحبت کنیم. جالب ترین نکته قابل توجه قیمت گذاری مدل های Core i7 قفل نشده است: 374 دلار برای KF و 399 دلار برای K SKU با استفاده از مدل قیمت گذاری سینی استاندارد اینتل. لازم به ذکر است که قیمت سینی برای واحدهای فله مانند MSRP نیست و معمولاً در زمان راه اندازی قطعات اینتل با 10٪ بالاتر از این قیمت سینی یا همان محل ، قبل از آنکه در ماه های بعد به پایین یا زیر آن بیایند ، فروخته می شوند.

  در هر صورت ، آنچه ما در حال بررسی آن هستیم یک پردازنده 8 هسته ای و 16 نخ Rocket Lake با قیمت حدود 400 دلار است که 8 هسته ای AMD Ryzen 7 5800X را با قیمت 450 دلار فروخته است. ممکن است برخی از هزینه های پلتفرم دیگر نیز در نظر گرفته شود ، مانند تفاوت در قیمت مادربرد ، اما در نگاه اول این یک قیمت تهاجمی از سوی اینتل است که باید به شدت با ارائه AMD رقابت کند. اگر این قیمت ها دقیق باشد ، با توجه به اینکه بررسی های اولیه 11700K نشان می دهد عملکرد آن نزدیک به سطح 5800X است ، اینتل می تواند عملکرد بهتری را به ازای هر دلار ارائه دهد.

  SKU برای SKU ، این Core i7 قطعات کمی گران تر از محصولات نسل آخر هستند: حدود 25 دلار بیشتر از Core i7-10700K و KF که از قیمت سینی اینتل می گذرد. با این حال قرار است این قطعات جدید از سرعت بالاتری برخوردار باشند و هنوز هم ارزان تر از خط AMD هستند.

  آنچه که چندان منطقی نیست قیمت مدل های Core i9 قفل نشده است. 539 دلار برای 11900K و 513 دلار برای 11900KF نشان دهنده 140 دلار حق بیمه نسبت به مدل های Core i7 است که برای یک فرکانس بسیار کوچک است. 11900K در نهایت با Ryzen 7 5900X AMD در حدود 550 دلار رقابت خواهد کرد ، اگرچه AMD 12 هسته را در مقابل 8 Intel ارائه می دهد. علاوه بر این ، 11900K احتمالاً در برنامه های هسته ای سنگین عملکردی نسبت به 10900K را نشان می دهد گام به عقب از 10 هسته به 8 هسته است.

  به نظر می رسد اینتل علاقه مند به جذب علاقه مندان و طرفداران سرسخت با این نوع مدل قیمت است ، این در تضاد با سری Core i9 نسل 10 است که در برخی از بارهای کاری ، عملکرد قابل قبولی نسبت به Core i7s ارائه داده است. برجسته ترین بارز در سری نسل یازدهم ، قسمت Core i7 است.

  با خط Core i5 ، اینتل همچنین به دنبال رقابت در میان رده است.

  همه پردازنده ها شش هسته با 12 رشته ، 12 مگابایت حافظه نهان L3 و برای قطعات دارای iGPU ، همان UHD Graphics 750 هستند. قطعات K قفل نمی شوند ، در حالی که سرعت ساعت نیز بین طبقات متفاوت است. قطعات پیشرفته حداکثر 4.6 گیگاهرتز تک هسته ای و 4.9 گیگاهرتز تک هسته ای کار می کنند ، در حالی که یک SKU پایین رده مانند Core i5-11400F 4.4 گیگاهرتز تمام هسته و 4.4 گیگاهرتز تک هسته ای است.

  https://techbord.com پردازنده های Intel 11th-gen Rocket Lake اکنون رسمی هستند ، آنچه باید پیش از بررسی بدانید

  قیمت گذاری همچنان زیر قیمت AMD است. قیمت 11600KF باید خرده فروشی حدود 260 دلار از قیمت سینی 237 دلار باشد و آن را در زیر AMD Ryzen 5 5600X با 300 دلار قرار دهد - و در مقایسه با نسل 10 Core i5s هیچ افزایش قیمتی وجود ندارد. اما به نظر می رسد که محصولات واقعاً جذاب قطعات پایین رده به ویژه Core i5-11400F با قیمت سینی 157 دلار باشد که احتمالاً در خرده فروشی حدود 170-180 دلار است. AMD در حال حاضر در این رده قیمتی جذاب نیست ، با فروش Ryzen 5 3600 به قیمت 200 دلار و حتی Ryzen 5 2600 با قیمت 190 دلار.

  با استفاده از 11400F از معماری جدید Rocket Lake اینتل که باید عملکرد بی نظیری را ارائه می دهیم ، ما باید رقابت را در بازار CPU 150 تا 200 دلار افزایش می دادیم و توجیه فروش CPU سه ساله با چنین گرانی را برای AMD سخت تر می کند. ما ماه هاست که پردازنده های Core i5 اینتل را در این بخش ماه ها توصیه کرده ایم و در صورت عدم وجود تنظیمات از جانب AMD ، با راه اندازی مدل های سریعتر اینتل ادامه خواهد یافت.

  در مورد پردازنده های Core i3 و Pentium Gold ، اینتل هنوز گزینه های نسل یازدهم را منتشر نکرده است ، به جای آن نسل 10 نسل Comet Lake خود را تازه می کند. این ها فرکانس های اساسی هستند ، بنابراین چیزی شبیه Core i3-10100 اکنون 100 مگاهرتز بالاتر است و با همان قیمت به Core i3-10105 تبدیل می شود.

   https://techbord.com پردازنده های نسل 11th Rocket Lake اینتل اکنون رسمی هستند ، آنچه را که باید قبل از بررسی بدانید

  اینتل درباره Rocket صحبت کرده است برای مدتی ویژگی های CPU Lake وجود دارد ، بنابراین درصورت از دست دادن آن فقط به شما می پردازیم. گذشته از معماری جدید Core ، یکی دیگر از مهمترین موارد دیگر ، ایجاد فاصله از 16 خط PCIe 3.0 به 20 خط PCIe 4.0 از پردازنده است. این به شما این امکان را می دهد تا برای بهترین عملکرد ، یک GPU x16 و یک SSD x4 را مستقیماً به پردازنده متصل کنید ، برخلاف طراحی های قبلی که SSD های M.2 باید از طریق چیپست عبور کنند. اینتل همچنین سرانجام با PCIe 4.0 روی میز می آید و برابری ویژگی را با AMD به ارمغان می آورد.

  ما همچنین به لطف ارتقا graphics به گرافیک Gen 12 و همه چیزهایی که با آن همراه است ، موتور رمزگشایی رمزگذاری رسانه ای بهتری نیز داریم. اگرچه این قابلیت با SKU های سری F در دسترس نخواهد بود.

  https://techbord.com Intel 11th-gen پردازنده های Rocket Lake اکنون رسمی هستند ، آنچه شما باید قبل از بررسی بدانید

  پردازنده های نسل یازدهم از طیف گسترده ای از ویژگی های بهبود یافته اورکلاک پشتیبانی می کنند. یکی از جالب ترین موارد ، اورکلاک فرکانس حافظه در زمان واقعی است که به شما امکان می دهد OC حافظه را از طریق Intel’s Extreme Tuning Utility بدون هیچگونه راه اندازی مجدد ، تغییر دهید. قبلاً باید بیشترین اورکلاکینگ حافظه را در BIOS انجام دهید. اینتل همچنین دامنه وسیع تری از جبران ها و کنترل های AVX را در اختیار شما قرار می دهد که به ویژه با توجه به پشتیبانی این پردازنده های جدید از AVX-512 و اورکلاکرها احتمالاً برای بدست آوردن OC پایدار باید یک جبران بزرگ تنظیم کنند.

  https://techbord.com پردازنده های نسل 11th Rocket Lake اینتل اکنون رسمی هستند ، آنچه شما باید قبل از بررسی بدانید

  < p> مادربردهای جدید سری 500 اینتل نیز در کنار Rocket Lake راه اندازی شده اند. ویژگی های اصلی پشتیبانی از اورکلاک کردن حافظه در مادربردهای H570 و B560 ، xMI DMI جدید برای دو برابر پهنای باند بین پردازنده و چیپ ست و پشتیبانی کامل از PCIe 4.0 در خط تولید است. این بردها با پردازنده های نسل 10 نیز سازگار هستند.

  با این وجود شما برای استفاده از پردازنده های نسل 11 به تخته 500 نیازی ندارید ، زیرا Rocket Lake با حدود 400 برد سری ، یعنی Z490 ، H470 و Q470. متأسفانه ، بردهای B460 و H410 از Rocket Lake پشتیبانی نمی کنند زیرا از چیپست ناسازگار استفاده می کنند. اینتل به ما می گوید که بسته به مادربرد ، شما ممکن است از پشتیبانی PCIe 4.0 و 20 لاین CPU کامل PCIe در صفحه 400 سری با پردازنده های Rocket Lake برخوردار شوید ، اما این مسئله به فروشنده مادربرد و طرح بندی برد آنها بستگی دارد.

  ما با یک نگاه اجمالی به اسلایدهای عملکردی اینتل ، که بسیار مفید نیستند ، زیرا در اطلاعات نشان داده شده اند محدود می شوند - و ما در حال حاضر بررسی های واقعی Core i7-11700K را در اینترنت انجام می دهیم ، شما می خواهید یک تحلیل مستقل ببینید. اینتل در مقایسه با بازی خود فقط چهار بازی را نشان می دهد که همه آنها با GeForce RTX 3080 محک زده می شوند.

  https://techbord. com پردازنده های نسل 11th Rocket Lake اینتل اکنون رسمی هستند ، آنچه شما باید قبل از بررسی بدانید

  اینتل" عملکرد گسترده "را نشان می دهد ، که از نظر آنها به معنای بهبود 8 تا 14٪ در مقابل هسته است i9-10900K در این چهار بازی. اینتل در برابر Ryzen 9 5900X ، با برتری 3 تا 11 درصدی ، در معیارهای خود پیروز است. اینتل همچنین انتظار دارد Core i5-11600K در همان چهار بازی که به نمایش گذاشته اند 7 تا 16 درصد سریعتر از Core i5-10600K باشد.

   https://techbord.com پردازنده های نسل 11th Rocket Lake اینتل اکنون رسمی هستند ، آنچه شما باید قبل از بررسی بدانید

  سایر معیارهای اینتل عملکرد بهره وری را احاطه کرده اند ، و مانند ارائه های قبلی بیشتر تمرکز بر روی برنامه هایی است که برای استفاده خاص از شتاب دهنده های اینتل کدگذاری شده اند. مشخص نیست که آیا به عنوان مثال ، ایجاد فیلم و سودهای MLPerf که در اینجا در مقابل 5900X نشان داده شده است ، در مورد Core i9-11900KF نیز اعمال می شود که GPU یکپارچه را شامل نمی شود.

   https://techbord.com CPU های نسل 11th Rocket Lake اینتل اکنون رسمی هستند ، آنچه قبل از بررسی باید بدانید

  کلید بخشی از اطلاعات اعلامیه امروز قیمت گذاری بود ، که به عملکرد و مشخصاتی که قبلاً در مورد آن می دانستیم - خصوصاً عملکرد برای 11700K - زمینه می دهد. انتظار می رود پردازنده های جدید Rocket Lake در تاریخ 30 مارس به فروش برسند ، این زمانی است که بررسی ها نیز به طور مستقیم ادامه خواهد یافت و اگر همه چیز خوب پیش برود ، در دسترس بودن برای قطعات اینتل مشکلی ایجاد نمی کند ، همانطور که در دسترس بودن CPU و GPU و قیمت گذاری آن صحبت کردیم اوایل این هفته به روز کنید.

خبرهای دیگر از سخت افزار