خبر

 • تک بورد - پردازنده‌های نسل سیزدهم Raptor Lake اینتل ظاهراً DDR4 را کنار نمی‌گذارند

  پردازنده‌های نسل سیزدهم Raptor Lake اینتل ظاهراً DDR4 را کنار نمی‌گذارند
  16 ساعت و 19 دقیقه قبل

  چرا مهم است: طبق گزارش‌های Moore\'s Law is Dead، کاربرانی که ترجیح می‌دهند از رم DDR4 برای پردازنده‌های تازه Alder Lake خود استفاده کنند، ممکن است بتوانند آن را حفظ کنند، حتی اگر هر زمان که بخواهند به جانشین آن ارتقا دهند. اگر درست باشد، این می تواند به بسیاری از افراد کمک کند تا زمانی که DDR5 مقرون به صرفه تر شود، در هزینه خود صرفه جویی کنند.

  پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل که اخیراً منتشر شده است، اولین پردازنده‌هایی هستند که از رم DDR5 پشتیبانی می‌کنند، اما واضح است که اینتل بلافاصله پشتیبانی از DDR4 را قطع نکرد. اولین حافظه‌های رم DDR5 که اکنون عرضه می‌شوند گران هستند و به سختی می‌توان آن‌ها را تهیه کرد. آنها همچنین دارای تأخیر CAS بالایی هستند.

  به نظر می‌رسد برخی از کاربران نگران این هستند که پردازنده‌های نسل سیزدهم اینتل به طور انحصاری از DDR5 پشتیبانی کنند، اما طبق گفته‌های Moore ممکن است اینطور نباشد. قانون مرده است اگر آنچه او می‌گوید درست باشد، کاربرانی که پردازنده‌های 12 نسل را روی مادربردهای DDR4 نصب می‌کنند، می‌توانند پردازنده‌های نسل 13 را روی همان مادربردها ارتقا دهند.

  اینتل همچنان به پشتیبانی از رم DDR4 در کنار DDR5 برای نسل دیگر ادامه می‌دهد. با کاری که در طول انتقال از DDR3 به DDR4 انجام داد، مطابقت داشت. اینتل با نسل ششم خود شروع به پشتیبانی از DDR4 برای پردازنده های دسکتاپ کرد، اما از طریق آن و پردازنده های نسل هفتم از DDR3 پشتیبانی کرد. در نهایت رم DDR3 را از رایانه‌های رومیزی با نسل هشتم حذف کرد.

  Raptor Lake از DDR4 پشتیبانی می‌کند. برخی از مردم ممکن است بگویند "duh"، اما من یک تئوری توطئه را دیده ام که اینتل موبوهای DDR4 را با راه اندازی Raptor Lake منسوخ می کند. نه، آنها نمی کنند. آسوده خاطر باشید خریداران DDR4 Alder Lake

خبرهای دیگر از سخت افزار