خبر

 • تک بورد - پردازنده های سوکت AM5 آینده AMD ممکن است از گرافیک یکپارچه گسترده تری پشتیبانی کنند

  پردازنده های سوکت AM5 آینده AMD ممکن است از گرافیک یکپارچه گسترده تری پشتیبانی کنند
  23 روز و 18 ساعت قبل

  شایعه: به نظر می رسد اسناد بیشتری در نتیجه حمله باج افزاری که گیگابایت در اوایل ماه جاری متحمل شده ظاهر می شود و جزئیات بیشتری در مورد نسل بعدی پردازنده های AMD نشان می دهد. اگر آنچه در این اسناد وجود دارد صادق و به روز باشد ، به نظر می رسد طیف وسیع تری از پردازنده های Ryzen دارای گرافیک یکپارچه بوده و دیگر نیازی به کارت گرافیک مجزا برای عملکردهای اصلی ندارند ، مانند مجموعه پردازنده های اینتل.

  Chips and Cheese ادعا می کند که اطلاعات بیشتری را از نشت اسناد گیگابایت و ارتباطات آن با Intel و AMD دریافت کرده است. در میان آنها نمودار مربوط به سازگاری سه نوع پردازنده مختلف که از AM5 استفاده می کنند ، وجود دارد - سوکت های جدید AMD از پردازنده های بعدی Zen 4 Ryzen 6000 خود استفاده می کند ، که طبق گزارشات دارای کد رمز "رافائل " هستند.

  در کنار "On-Chip Graphics " ، نمودارها "پشتیبانی ترکیبی GFX " را در زیر "1 Dedicated " برای هر سه نوع پردازنده ذکر می کنند ، که گرافیک یکپارچه را نشان می دهد. در حال حاضر ، تنها پردازنده های مصرف کننده AMD که دارای گرافیک یکپارچه هستند ، APU های سری G این شرکت هستند که آخرین نسل آنها در آوریل عرضه شد. این نشت نشان می دهد که ممکن است آنها را در خطوط اصلی اصلی Ryzen و/یا Threadripper ببینیم.

  https://techbord.com پردازنده های سوکت AM5 آینده AMD ممکن است از پشتیبانی گرافیکی گسترده تری برخوردار باشند

  برخی از کاربران ممکن است بخواهند بدون نیاز به خرید GPU اختصاصی ، پردازنده های قوی تری را خریداری کنند ، اما از جمله iGPU ها فقط برخی همه چیز راحت تر و انعطاف پذیر تر است اگر کسی با یکی از پردازنده های غیر سری G AMD در حال حاضر مشاهده کند که پردازنده گرافیکی آنها خراب است و پشتیبان ندارند ، سیستم آنها اساساً بی فایده است تا بتوانند آن را جایگزین کنند ، در حالی که گرافیک یکپارچه نوعی ویدئوی جایگزین ارائه می دهد سیگنالی که از طریق آن می توانند هر کاری را انجام دهند که نیازی به پردازنده گرافیکی مجزا ندارد ، از جمله برخی از بازی های سبک وزن.

  این ویژگی به همراه نشتی دیگر ممکن است هنگام راه اندازی سیستم ، به روزرسانی BIOS را آسان تر کند. به هفته گذشته TechPowerUp اسلاید دیگری را از نشت نشان داد که نمودار بلوک AM5 را نشان می دهد. همان اسلاید در تراوش چیپس و پنیر ظاهر می شود. علاوه بر نشان دادن خطوط PCIe 4.0 ، پیشنهاد شد که همه مادربردهای سوکت AM5 دارای به روزرسانی USB BIOS هستند ، ویژگی که فقط برخی از مادربردهای فعلی AM4 شامل آن هستند. این امر باعث می شود کاربران بتوانند BIOS را بدون داشتن CPU سازگار با BIOS قدیمی در دسترس آسان تر کنند.

  این امر به همراه پشتیبانی iGPU به طور کلی باید انعطاف پذیری بیشتری در هنگام راه اندازی ، به روز رسانی و عیب یابی سیستم های آینده AMD.

خبرهای دیگر از سخت افزار