techbord.com وسترن دیجیتال از Ultrastar DC ZN540 ، اولین ZNS SSD جهان رونمایی کرد

در حالی که برای ورود به دوران zettabyte آماده می شویم ، تولیدکنندگانی مانند Western Digital با روش های جدید برای بهبود فناوری SSD در حال خلاقیت هستند. اولین ZNS SSD این شرکت وعده داده است که برای عملکرد فوق العاده و مقیاس فوق العاده ای که با ابر ، تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین مقابله می کنند ، تفاوت واقعی در عملکرد و هزینه ایجاد کند.

هنگامی که یک لوکس گران قیمت بود و ظرفیت کمتری هم داشت ، SSD ها به دلیل کاهش روز افزون قیمت ها در هر گیگابایت ، در رایانه های شخصی رایج تبدیل شده اند. سرعت آنها یک نقطه فروش برای سیستم های پیشرفته بوده است ، از رایانه های شخصی تجاری گرفته تا ایستگاه های کاری و کنسول هایی که از فضای ذخیره سازی فلش استفاده می کنند تا به توسعه دهندگان امکان ایجاد دنیای بازی های بزرگتر و پیچیده تری را بدهد.

اولین نسل SSD های مصرفی در اصل از پتانسیل کامل فن آوری فلش استفاده نکردند زیرا آنها از رابط های موجود HDD که از نظر پهنای باند نسبتاً محدود بودند استفاده کردند و از پروتکل ارتباطی متفاوتی استفاده کردند که برای چرخش ذخیره مغناطیسی بهینه شده بود. با معرفی درایوهای PCIe SSD در سال 2007 و پروتکل NVMe در سال 2011 این مشکل تا حدودی برطرف شد و امروز ما درایوهای مصرفی داریم که قادر به سرعتی باورنکردنی بیش از 7000 مگابایت در ثانیه هستند.

با این حال ، این دو فن آوری ها به اندازه کافی برای بهره برداری از ساختار ورودی / خروجی موازی ذخیره سازی فلش برای کمترین تأخیر ممکن و اطمینان از افزایش استقامت در سلولهای چند سطحی که برای ساخت SSD با ظرفیت بالا استفاده می شوند ، ندارند. و این محدودیت ها به ویژه در مراکز داده بسیار مهم است ، زیرا تأخیر و هزینه کل مالکیت از اصلی ترین نگرانی ها است.

اینجاست که ابتکار عمل ذخیره سازی فضای نام های Zoned (ZNS) آغاز می شود. SSD ZNS پشته نرم افزار را از آنجا وام می گیرد HDR های SMR و داده ها را به طور متوالی در مناطق قرار می دهد ، که باعث کاهش تقویت نوشتن و همچنین درصد ظرفیت خام می شود که باید برای تهیه بیش از حد ذخیره شود. به این ترتیب می توانید از ظرفیت خام درایو بیشتر استفاده کنید ، منجر به صرفه جویی می شود که درصورت نیاز به خرید تعداد زیادی درایو به سرعت جمع می شود.

مزیت دیگر این روش این است که ZNS کار می کند با وجود مناطق بزرگ به جای بلوک های 4K ، نیازی به انجام بسیاری از زباله های پس زمینه در مقایسه با ذخیره سازی سنتی حالت جامد نیست. این بدان معنی است که سرعت خواندن و نوشتن در دنیای واقعی سازگارتر است و از آنجا که مدیریت و مدیریت داده ها توسط میزبان انجام می شود ، دیگر نیازی به حافظه نهان بزرگ DRAM بر روی دستگاه نیست.

این هفته ، Western Digital - یکی از بزرگترین طرفداران ZNS - Ultrastar DC ZN540 را نشان داد که اولین محرکی است که این اصول را به عنوان یک محصول واقعی در بر می گیرد. این شرکت می گوید که یک درایو Ultrastar DC ZN540 می تواند حداکثر چهار حافظه SSD معمولی را جایگزین کند در حالی که تأخیر کمتری ، توان عملیاتی بالاتر و استقامت بهتر را فراهم می کند.

 https://techbord.com وسترن دیجیتال از Ultrastar DC ZN540 ، اولین ZNS SSD  جهان

SSD جدید از حافظه 3D QLC NAND 96 لایه استفاده می کند و یک کنترل کننده سازگار با NVMe 1.3c با دو پورت سفارشی که به طور کامل از مشخصات ZNS Command Set 1.0 پشتیبانی می کند. این یک SSD سازمانی است که در فاکتور شکل U.2 به عنوان جایگزینی افت درایوها در سرورهای موجود ارائه می شود. از همان پشته نرم افزاری HDD های ضبط شده مغناطیسی shingled (SMR) استفاده می کند ، اما نکته کلیدی در اینجا این است که Western Digital می خواهد ثابت کند که QLC NAND می تواند به طور قابل اعتماد در مرکز داده استفاده شود در حالی که در مقایسه با راه حل های موجود ، هزینه کل مالکیت را کاهش می دهد.

این شرکت ادعا می کند Ultrastar DC ZN540 قادر است 4 برابر توان حافظه SSD معمولی داشته باشد ، در هنگام مقابله با بارهای سنگین نوشتاری تاخیر 57 درصدی دارد. در هنگام آزمایش در برابر یک محیط برنامه کاربردی واقعی مانند RocksDB ، درایو جدید 2.5 برابر تأخیر کمتری ارائه داد در حالی که 32 رشته خواندن تصادفی از جفت های مقدار کلید را اجرا می کرد. و این پیشرفت ها در سایر پایگاه های اطلاعاتی مانند MySQL نیز وجود دارد. با این حال ، بهبودهای حاصل شده از رویکرد جدید ، تولیدکنندگان را ملزم به ایجاد هرگونه تغییر در کنترل کننده های فعلی SSD نمی کند ، به این معنی که آنها می توانند با تغییر میان افزار در درایوهای موجود نیز اجرا شوند.

وسترن دیجیتال از Ultrastar DC ZN540 ، اولین ZNS SSD جهان رونمایی کرد
hardware/وسترن-دیجیتال-از-ultrastar-dc-zn540-اولین-zns-ssd-جهان.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com خودی ها می گویند گوگل تمرکز و نظم کافی برای اجرای یک استودیوی بازی موفق را نداشت
techbord.com اپل بی سر و صدا رتبه های قابل ترمیم آیفون و مک بوک را به وب سایت فرانسوی خود اضافه کرد
techbord.com نسخه جدید بازسازی System Dock Night Dive در تابستان امسال فرا می رسد ، اکنون نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید
techbord.com محققان استنفورد چهار دلیل اصلی
techbord.com Final Fantasy VII Remake برای PS5 به یک DLC ماجراجویی Yuffie و پیشرفت های گرافیکی اضافه می کند
techbord.com FCC یارانه باند پهن ماهانه 50 دلاری را برای خانوارهای کم درآمد تصویب می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.