خبر

 • تک بورد - هیئت مدیره TSMC سرمایه گذاری 3.5 میلیارد دلاری را برای کارخانه جدید در آریزونا تصویب می کند

  هیئت مدیره TSMC سرمایه گذاری 3.5 میلیارد دلاری را برای کارخانه جدید در آریزونا تصویب می کند
  چند ثانیه قبل

  چیزی که باید منتظر بود: اقدام TSMC برای ایجاد یک کارخانه پیشرفته در ایالات متحده یک پیروزی مهم است ، حتی اگر هرگز در تایوان با GigaFabs رقابت نکند. از طرف دیگر ، این شرکت رقابت بیشتری با GlobalFoundries و Samsung Foundry خواهد کرد.

  TSMC با وجود فشار مداوم دولت ترامپ برای ساخت پیشرفته ترین ریخته گری نیمه هادی خود در ایالات متحده و به نوبه خود تقویت امنیت ملی در زمانی که چین در حال شلیک به تمام سیلندرها است ، در مورد ساخت کارخانه در ایالات متحده تمایلی ندارد. در مسابقه فناوری پیش بروید.

  در ژانویه ، علاقه شرکت به چنین پروژه ای صرفاً آزمایشی بود. پنج ماه بعد ، آن اعلام کرد قصد دارد یک کارخانه پیشرفته در فونیکس ، آریزونا بسازد که حدود 12 میلیارد دلار هزینه دارد و اولین ویفرها را در سال 2024 تحویل می دهد.

  این ماه ، هیئت مدیره TSMC تصویب اولیه مبلغ 3.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری (یا 99.8 میلیارد دلار NT) که به یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به آریزونا تعلق می گیرد. 8.5 میلیارد دلار باقیمانده تا سال 2029 هزینه خواهد شد و این کارخانه 1600 نفر را به کار خواهد گرفت ، بدون ذکر هزاران نفر دیگر در تامین کنندگان مختلف محلی.

   https://techbord.com هیئت مدیره TSMC سرمایه گذاری 3.5 میلیارد دلاری را برای کارخانه جدید در آریزونا تصویب می کند

  ساخت و ساز در سال 2021 آغاز می شود ، انتظار می رود تولید با حجم زیاد تولید شود. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، در سال 2024 شروع می شود. برآورد اولیه ظرفیت ، تاسیسات را حدود 20،000 ویفر در ماه قرار می دهد و TSMC می گوید از گره فرایند 5nm استفاده خواهد کرد. اما مهمتر از همه ، این اولین ریخته گری پیشرفته ساخته شده توسط TSMC در خارج از تایوان است که در همان سطح با امکانات داخلی آن قرار دارد.

  این شرکت می گوید تولید 3 نانومتر در نیمه دوم سال 2022 در تولید "GigaFabs" تایوانی آن که توانایی شروع بیش از 100000 ویفر در ماه را دارد و اکنون 15.1 میلیارد دلار بودجه اضافی دریافت کرده اند. این بدان معناست که امکانات آریزونا احتمالاً در ابتدا به مشتریان بزرگتر TSMC مانند اپل ، اینتل ، AMD ، کوالکام و انویدیا خدمت نخواهد کرد.

  با این وجود ، تسهیلات آریزونا نیز مانند بخش تحقیق و توسعه TSMC در خاک ایالات متحده ، و به زنجیره تأمین همان Intel متصل خواهد شد ، که همچنین دارای چندین کارخانه در آریزونا و اورگان است. در نهایت ، این به TSMC کمک می کند تا موقعیت خود را در برابر ریخته گری های رقیب تقویت کند ، مشروط بر اینکه بتواند استعدادهای برتر محلی را جذب کند.

خبرهای دیگر از سخت افزار