خبر

 • تک بورد - همه بازی‌های تحت‌تاثیر مشکلات Alder Lake/DRM اکنون برطرف شده‌اند

  همه بازی‌های تحت‌تاثیر مشکلات Alder Lake/DRM اکنون برطرف شده‌اند


  16 روز و 23 ساعت قبل

  اگر به دلیل این که نمی‌توانید برخی از بازی‌های مورد علاقه‌تان را بازی کنید، از ارتقا به سری‌های Alder Lake نسل دوازدهم اینتل منصرف شده‌اید، در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: مشکلات مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) که باعث شد برخی از عناوین بازی نکنند. اجرا بر روی آخرین پردازنده ها بدون نوعی راه حل در حال حاضر به طور کامل رفع شده است.

  در ماه نوامبر، اینتل لیستی از بازی هایی را منتشر کرد که با تراشه های جدید Alder Lake خود کار نمی کنند. این مشکلات ناشی از تضادهای نرم افزار مدیریت حقوق دیجیتال (Denuvo) است. به نظر می رسد نرم افزار DRM به اشتباه هسته های کارآمد Alder Lake (E-cores) را به عنوان سیستم دیگری تشخیص داده است. این امر از راه‌اندازی بازی‌ها جلوگیری می‌کند، باعث خرابی در حین گیم‌پلی می‌شود یا به‌طور غیرمنتظره آن‌ها را خاموش می‌کند.

  اینتل ۹۰ عنوان را در فهرست بازی‌های تأثیرگذار قرار داد که شامل Assassin’s Creed Valhalla نیز می‌شود. راه‌هایی برای دور زدن این مشکل وجود داشت، از جمله فعال کردن حالت سازگاری بازی قدیمی (در صورت وجود) در بایوس رایانه شخصی، قرار دادن هسته‌های الکترونیکی در حالت آماده به کار هنگام اجرای بازی‌ها. و برخی از تولیدکنندگان مادربرد ابزارهایی را منتشر کردند که به کاربران اجازه می‌دهد هسته‌های الکترونیکی را به راحتی از طریق رابط کاربری یک ابزار خاموش و روشن کنند.

  Alder Lake برای بازی، به خصوص اکنون که همه آنها کار می کنند

  در ماه دسامبر، اینتل اعلام کرد که لیست بازی هایی که تحت تأثیر ترکیب Alder Lake/DRM قرار گرفته اند به سه بازی کاهش یافته است: Assassin's Creed Valhalla، Fernbus Simulator و Madden 22— اگرچه این نویسنده هرگز در حین بازی Valhalla در رایانه شخصی Alder Lake با هیچ مشکلی مواجه نشد، حتی بدون راه حل.

  با این حال، اینتل تأیید کرده است که اکنون با کار با CPU های Alder Lake، تمام مشکلات DRM را حل کرده است. ناشران بازی و مایکروسافت؛ هر عنوان در لیست از طریق وصله ها یا به روز رسانی سیستم عامل رفع شده است. اینتل از افرادی که بازی هایی را شناسایی می کنند که هنوز در Alder Lake مشکل دارند می خواهد با این شرکت تماس بگیرند.


  تگ ها:

  بازی‌ , تحت‌تاثیر , مشکلات , alder , lake/drm , اکنون , برطرف , شده‌اند


  v 7
خبرهای دیگر از سخت افزار