خبر

 • تک بورد - نظرسنجی: لپ‌تاپ‌های اپل در ایالات متحده محبوبیت کمتری نسبت به لپ‌تاپ‌های HP و Dell دارند

  نظرسنجی: لپ‌تاپ‌های اپل در ایالات متحده محبوبیت کمتری نسبت به لپ‌تاپ‌های HP و Dell دارند
  28 روز و 15 ساعت قبل

  مک‌بوک پروهای جدید اپل با پشتیبانی از M1 Pro و M1 Max به‌عنوان تغییردهنده بازی مورد تحسین قرار گرفته‌اند، اما کوپرتینو هنوز راه زیادی تا تسلط بر صنعت لپ‌تاپ ایالات متحده دارد و از نظر محبوبیت از اچ‌پی و دل عقب‌تر است.

  طبق داده‌های یک نظرسنجی جهانی مصرف‌کننده Statista (از طریق Finbold)، اپل تا اکتبر 2021 24 درصد از بازار لپ‌تاپ ایالات متحده را به خود اختصاص داد. این باعث می‌شود که آن را در جایگاه سوم پس از مقام دوم قرار دهد. Dell (27%)، و HP پیشرو، که 35٪ از سهم را در اختیار دارد.

  در پایین تر از اپل، Acer با 13% قرار دارد. پس از آن لنوو (12%)، ایسوس (8%)، مایکروسافت (8%) و سامسونگ (7%) قرار دارند.

  داده ها از یک نظرسنجی گرفته شده است که بین جولای 2020 انجام شد و سپتامبر 2021، از 4792 پاسخ‌دهنده آمریکایی بین 18 تا 64 سال. حجم نمونه نسبتاً کوچک به این معنی است که ممکن است کاملاً دقیق نباشد، اما همچنان نمایش خوبی از چشم‌انداز لپ‌تاپ در ایالات متحده ارائه می‌کند.

  اپل مک‌بوک پرو/مکس 14 اینچی و 16 اینچی جدید خود را در رویداد پاییزی ماه گذشته خود به نمایش گذاشت. مانند مک‌های مجهز به M1 قبل از آن‌ها، این دستگاه‌ها توسط بازبینان و کاربران به طور یکسان مورد تحسین قرار گرفته‌اند، که نشان می‌دهد اپل می‌تواند در چند ماه آینده Dell و HP را برای جایگاه بالاتر در لیست به چالش بکشد.

  اما یک عنصر وجود دارد. آنچه دل و اچ پی به نفع خود دارند این است که لپ تاپ های آنها مقرون به صرفه تر هستند. مک بوک پروهای جدید از 1999 دلار برای مدل 14 اینچی شروع می شود و در صورت مشخص شدن کامل به بیش از 6000 دلار می رسد.

  Dell XPS 17

  Dell و HP همچنین لپ‌تاپ‌های بسیار خوبی تولید می‌کنند، از جمله Dell XPS 13، Dell XPS 17، و HP Spectre x306، همه برندگان دسته‌های مختلف در ویژگی بهترین لپ‌تاپ ما.

  شایان ذکر است که همه مک بوک پروهای جدید را دوست ندارند. علاوه بر کسانی که به سادگی نمی توانند MacOS اپل را رعایت کنند، قرار دادن یک بریدگی گوشی مانند یک موضوع بحث برانگیز در میان بسیاری از افراد بوده است. اپل گفت افزودن برش یک حرکت "هوشمندانه" است، حتی اگر باعث ایجاد مشکل در گزینه‌های منو و وضعیت شده است.

خبرهای دیگر از سخت افزار