techbord.com نسل بعدی APU های AMD دارای پشتیبانی از DDR5 و گرافیک Navi 2 خواهند بود

به روزرسانی کد منبع لینوکس تأیید کرده است که نسل بعدی AMD Ryzen APU ها با نام کد Van Gogh از حافظه DDR5 / LPDDR5 پشتیبانی می کند و از GPU های یکپارچه Navi 2 استفاده می کند.

اگرچه اطلاعات کمی در مورد معماری ون گوگ در دست است ، اما ما می دانیم که از هسته های پردازنده Zen 2 ساخته شده روی فرآیند 7nm TSMC ، مانند پیشنهادهای فعلی Ryzen 3000 ، استفاده خواهد شد. پیش بینی می شود این لپ تاپ برای لپ تاپ های کم مصرف طراحی شود اما می تواند ظاهر دسکتاپی نیز داشته باشد.

با تعجب ، Van Gogh اولین سری از پردازنده های اصلی مصرف کننده است که از حافظه DDR5 پشتیبانی می کند و از آن پشتیبانی می کند. همتای لپ تاپ و موبایل ، LPDDR5. شورای JEDEC که استانداردهای فناوری حافظه را تصویب می کند ، فقط مشخصات DDR5 را در ماه ژوئیه نهایی کرد.

سرعت حافظه DDR5 تقریباً دو برابر حافظه DDR4 خواهد بود - اگرچه SK Hynix پیشنهاد داده است که آنها روی 8400 کار می کنند MT / s از قبل ثابت است ، که تقریباً سه برابر سرعت پیش فرض DDR4 است. از دیگر مزایای DDR5 می توان به چهار برابر شدن تراکم ، دو برابر شدن طول پیش فرض ، کاهش اندک در حداقل ولتاژ و گزینه درمان یک چوب به عنوان یک پیکربندی دو کانال اشاره کرد.

APU ها به ویژه حساس هستند به سرعت حافظه زیرا GPU های مجتمع به VRAM اختصاصی دسترسی ندارند ، بنابراین ارتقا به DDR5 باید عملکرد گرافیکی را افزایش چشمگیری دهد. این ، و مزایای Navi 2 ، باید این APU ها را برای بازی های گاه به گاه و سایر کارهای ویدیویی عالی کند. GPU پایین رده ممکن است با شیوع بیشتر ون گوگ و رقبای آن ، Tiger Lake و Alder Lake اینتل ، به گونه ای در معرض خطر انقراض تبدیل شود.

سلف ون گوگ ، Renoir (معروف به Ryzen 4000) ، در ژانویه ، بنابراین AMD ممکن است این نسل بعدی APU را در سال آینده در زمان مشابهی منتشر کند ، اگرچه قبل از این اتفاق باید ببینیم که چگونه آنها با Zen 3 و Big Navi طی چند هفته آینده کار می کنند.

نسل بعدی APU های AMD دارای پشتیبانی از DDR5 و گرافیک Navi 2 خواهند بود
hardware/نسل-بعدی-apu-های-amd-دارای-پشتیبانی-از-ddr5-و-گرافیک-navi.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com قاضی دادگاه منطقه به والو دستور می دهد داده های فروش بخار را به اپل تحویل دهد
techbord.com ترفند تازه کشف شده iOS 14 باعث می شود برنامه ها مجدداً مرتب شوند
techbord.com BioWare برای متمرکز کردن روی جلوه های بعدی Mass Effect و Dragon Age ، توسعه Anthem Next را متوقف می کند
techbord.com CD Projekt Red پس از حمله باج افزار ، وصله Cyberpunk 2077 v1.2 را به تأخیر می اندازد
techbord.com انویدیا با قیمت 329 دلار RTX 3060 با قابلیت دسترسی مشکوک وارد بازار می شود
techbord.com هدف مشارکت اپل را گسترش می دهد ، فروشگاه های کوچک فروشگاه ها را باز می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.