خبر

 • تک بورد - میکرون در حال ساخت یک کارخانه DRAM 7 میلیارد دلاری در ژاپن است و تا دهه آینده 150 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه می کند

  میکرون در حال ساخت یک کارخانه DRAM 7 میلیارد دلاری در ژاپن است و تا دهه آینده 150 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه می کند
  19 روز و 18 ساعت قبل

  پس از پشت سر گذاشتن پروژه 3D XPoint با اینتل ، سازنده حافظه Micron به دنبال افزایش ظرفیت تولید خود در ژاپن است. این شرکت همچنین ایالات متحده را برای کارخانه DRAM در نظر می گیرد ، اما این بستگی به این دارد که آیا کنگره ایالات متحده می تواند حمایت کافی در قالب مشوق های مالیاتی و یارانه ها ارائه دهد یا خیر.

  سازنده حافظه Micron Technology از برنامه های خود برای ساخت یک کارخانه تولیدی جدید خبر داده است که در استان هیروشیما در غرب ژاپن واقع خواهد شد. این تراشه جدید DRAM پیشرفته ای را برای مرکز داده ایجاد می کند ، زیرا این شرکت پس از فروش کارخانه 3D XPoint خود به Texas Instruments تمرکز خود را از بازار مصرف خارج می کند.

  به گفته روزنامه Nikkan Kogyo ، پروژه حدود 800 میلیارد ین (تقریبا 7 میلیارد دلار) هزینه خواهد داشت و میکرون در حال خرید زمین در نزدیکی پردیس فعلی خود در هیروشیما است. جزئیات در زمان نگارش این مقاله کمیاب است ، اما ما می دانیم که این شرکت در حال مذاکره با مقامات ژاپنی برای دریافت یارانه است و این بحث ها به خوبی پیش می رود. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، تاسیسات جدید در سال 2024 شروع به کار می کند.

  https://techbord.com Micron is ساخت یک کارخانه DRAM 7 میلیارد دلاری در ژاپن ، تا 150 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه در دهه آینده هزینه خواهد کرد

  در عین حال ، میکرون در حال ساخت یک کارخانه حافظه در ایالات متحده است. این کار چالش برانگیزتری خواهد بود ، زیرا هزینه راه اندازی یک تراشه در آمریکای شمالی حدود 45 درصد بیشتر از کار مشابه در آسیا است. شرکت مستقر در Boise ، آیداهو در حال حاضر یک خط تولید آزمایشی در ویرجینیا برای تراشه های حافظه کمتر پیشرفته دارد که به خودرو می رسند ، اما تراشه های حافظه پیشرفته مورد استفاده در دستگاه های مصرف کننده و مراکز داده هنوز در سایر تأسیسات آن در سنگاپور ، ژاپن تولید می شود ، و تایوان.

  سومیت سادانا ، معاون اجرایی و مدیر ارشد تجاری میکرون ، معتقد است تراشه های حافظه بیشتری باید در ایالات متحده ساخته شود زیرا حدود 30 درصد از بازار نیمه هادی های جهانی را تشکیل می دهند. از زمان نگارش ، تنها دو درصد از کل تراشه های حافظه در ایالات متحده تولید می شوند و سادانا می گوید که بهبود این عدد هم از نظر امنیت ملی و هم از نظر انعطاف پذیری زنجیره تامین است.

  مانند دیگر شرکت های فعال در زمینه نیمه هادی میکرون در نظر دارد تا 150 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه و همچنین افزایش ظرفیت تولید خود در دهه آینده سرمایه گذاری کند. با این حال ، این شرکت هشدار می دهد که برای تحقق این امر نیاز به حمایت قابل توجه دو حزبی است. کنگره ایالات متحده هنوز در حال بحث بر سر یارانه ساخت کارخانه ها و اعتبارات مالیاتی سرمایه گذاری برای ماشین های گران قیمت است.

خبرهای دیگر از سخت افزار