خبر

 • تک بورد - موددر روسی کارت گرافیک RTX 2060 را به 12 گیگابایت GDDR6 ارتقا داد

  موددر روسی کارت گرافیک RTX 2060 را به 12 گیگابایت GDDR6 ارتقا داد
  14 روز و 18 ساعت قبل

  انویدیا به دنبال احیای RTX 2060 با دو برابر مقدار اولیه VRAM است، احتمالاً در سه ماهه اول سال 2022. در این بین، یک موددر پرشور کارت RTX 2060 موجود را به همین روش ارتقا داده است تا ببیند چه نوع عملکردی دارد. تقویتی که می توان انتظار داشت

  در چند ماه گذشته، شایعات متعددی شنیده‌ایم مبنی بر اینکه انویدیا می‌تواند به زودی کارت‌های گرافیکی به‌روزرسانی‌شده سری RTX 3000 را عرضه کند و RTX 2060 را احیا کند تا مشکلات عرضه را کاهش دهد. هفته گذشته، چند پرونده نظارتی تأیید کردند که انویدیا واقعاً در حال آماده‌سازی یک RTX 2060 است، اما با تغییر - این شرکت ممکن است مقدار VRAM را دو برابر کند، حتی اگر احتمالاً در اکثر سناریوها عملکرد را بهبود نمی‌بخشد.

  < p> با این حال، همانطور که توسط Tom's Hardware مشاهده شده است، برخی از علاقه مندان به فناوری منتظر چنین اتفاقی نیستند و با اصلاح کارت های موجود مانند GeForce RTX 3070 کاملا راحت هستند. برای ساخت کارت‌های گرافیکی 16 گیگابایتی RTX 2070 و RTX 3070.

  مدیر تصمیم گرفت همین رفتار را برای GeForce RTX 2060 اعمال کند و برای این منظور یک ایسوس RTX 2060 Turbo را انتخاب کرد که قدرت جدیدی داشت. فاز برای زیرسیستم حافظه پس از منفجر شدن زیرسیستم اصلی. در مورد حافظه، VIK-on تراشه های سامسونگ K4ZAF325BM-HC14 GDDR6 را انتخاب کرد که ظرفیت دو گیگابایتی دارند. این دقیقاً چیزی نیست که Nvidia برای انتشار آماده می کند، اما باید به اندازه کافی نزدیک باشد تا به ما ایده خوبی در مورد انتظارات از کارت به روز شده ارائه دهد.

  بعد از جایگزینی تراشه های حافظه اصلی، موددر Unigine's Superposition را اجرا کرد. معیار و همچنین یک ماینر اتریوم برای مشاهده اینکه آیا تفاوتی در عملکرد در مقایسه با پیکربندی استاندارد وجود دارد یا خیر. جای تعجب نیست که حافظه گرافیکی بزرگ‌تر هیچ افزایش عملکردی را به همراه نداشت، زیرا آزمایش‌ها استفاده از حافظه را بیش از شش گیگابایت افزایش ندادند. همانطور که گفته شد، اگر یک برنامه به بیش از شش گیگابایت VRAM نیاز دارد، باید شاهد بهبود عملکرد باشید.

  به نظر می‌رسد بازی‌های جدیدی مانند Battlefield 2042 با وضوح 1440p به خوبی کار می‌کنند، حتی زمانی که از کارت‌های گرافیکی با تنها شش گیگابایت استفاده می‌کنید. VRAM، اما استفاده از تنظیمات با کیفیت بالاتر، آن را به حد خود می رساند. این بدان معناست که طولی نمی‌کشد که هشت گیگابایت، حتی در تنظیمات پیش‌تنظیمی گرافیکی متوسط ​​یا بالا، ضروری خواهد بود. همچنین ممکن است به همین دلیل باشد که انویدیا RTX 2060 را با دو برابر VRAM عرضه می کند، زیرا انجام این کار آن را با RX 6600 AMD یا RX 6500 XT آینده رقابتی تر می کند.

خبرهای دیگر از سخت افزار