خبر

 • تک بورد - مقایسه Nvidia DLSS و AMD FSR در همان بازی ها: دور 1

  مقایسه Nvidia DLSS و AMD FSR در همان بازی ها: دور 1
  14 روز و 17 ساعت قبل

  TL؛ DR: آخرین سوالی که اکثر گیمرها از آن پرسیده اند این است: DLSS یا FSR "بهتر" است؟ این سوال تقریباً غیرممکن است زیرا عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت: کیفیت بصری ، عملکرد ، مصنوعات ، پشتیبانی از بازی خاص ، و غیره هیچ یک از این دو فناوری در تمام این دسته ها بهترین نیست. اما در ناحیه ای که شاید بیشترین اهمیت را داشته باشد - تعادل کیفیت بینایی و عملکرد - به طور کلی DLSS 2.0 بهتر است ، اگرچ

  با پیشرفت و پیشرفت DLSS ، ما چندین بار بصورت عمیق آن را پوشش دادیم ، و اخیراً نگاه اولیه ای به FSR انداختیم ، بدون اینکه خیلی از نحوه کار آنها عکس بگیرد ، باید بدانید که این دو فناوری اساساً متفاوت برای تلاش برای دستیابی به نتیجه یکسان هستند: بهبود عملکرد بدون کاهش چشمگیر کیفیت بینایی.

  AMD FSR تکنیک ساده تری است. این یک فن آوری ارتقاat فضایی است که ترکیبی از ارتقا تشخیص لبه با یک پاس شارپ است. از سوی دیگر ، Nvidia’s DLSS پیچیده تر است ، داده های زمانی شامل فریم های قبلی و بردارهای حرکتی را در خود جای داده است و از یک شبکه AI برای کمک به روند بازسازی تصویر استفاده می کند. هر دو به یکپارچه سازی مختص بازی ها احتیاج دارند ، در حالت ایده آل قبل از اضافه شدن اثرات نهایی پس از پردازش و UI ، و هر دو حالت مختلفی را در پیکربندی استاندارد خود دارند. در این ویدئو تمرکز اصلی Avengers Marvel و Necromunda Hired Gun است. انتقام جویان توسط Crystal Dynamics ساخته شده و از آنها در خانه Engine Engine استفاده می شود ، شبیه به بازی های قبلی Tomb Raider که روی آنها کار کرده اند. در همین حال ، Necromunda یک بازی از استریم استودیو است که در دنیای Warhammer 40K تنظیم شده و از Unreal Engine 4 استفاده می کند. ادغام FSR در انتقام جویان کمی تعجب آور بود زیرا عنوانی نبود که AMD در معرفی آن معرفی شده باشد.

  هر دو عنوان از اولین تکرار FSR استفاده می کنند که AMD آن را FSR 1.0 می نامد و در مستندات خود کاملاً روشن کرده اند که دوست دارند مردم از مارک "FSR 1.0" در بازی های خود استفاده کنند. در همین حال ، هر دوی این عناوین از نوع DLSS 2.0 استفاده می کنند.

  این نوعی آزمون است که هم عملکرد دارد و هم م componentsلفه های کیفیت تصویر ، بنابراین ویدیوی بالا را برای همه موارد بررسی کنید. ما بیشتر به دنبال این هستیم که کدام حالت های DLSS و FSR عملکرد یکسانی داشته باشند ، نه اینکه هر دو را در یک رزولوشن رندر یکسان مقایسه کنیم ، که برای استفاده در دنیای واقعی خارج از تحقیقات "برای علم" چندان مناسب نیست.

خبرهای دیگر از سخت افزار