خبر

 • تک بورد - معیارها عملکرد چشمگیر RAM DDR5-4800 را به نمایش می گذارند

  معیارها عملکرد چشمگیر RAM DDR5-4800 را به نمایش می گذارند
  7 روز و 17 ساعت قبل

  چیزی که باید منتظر آن بود: ما مجبور نیستیم خیلی بیشتر منتظر بمانیم تا DDR5 به محصولات مصرفی راه پیدا کند و به نظر می رسد مزایای آن نسبت به DDR4 ارزش آن را خواهد داشت. ماژول های حافظه جدید از ظرفیت بالاتر ، پهنای باند بالاتر و مصرف برق کمتری برخوردار خواهند بود ، بدون ذکر دو کانال داده در هر DIMM و تصحیح خطای یکپارچه.

  امروز اوایل ، اینتل پردازنده های نسل 11th Rocket Lake خود را معرفی کرد ، عملکردی خوب که با قیمت مناسب تری نسبت به پردازنده های سری Ryzen 5000 AMD ارائه می شوند. با این حال ، آنها برای مادربردهای LGA 1200 به بن بست رسیده اند ، همچنین این بدان معنی است که آنها از حافظه DDR5 پشتیبانی نمی کنند و فقط به فناوری DDR4 بالغ محدود می شوند.

  سال گذشته ، JEDEC مشخصات DDR5 را منتشر کرد ، ایجاد هیجان زیادی در بین گیمرها و علاقه مندان. حداقل روی کاغذ ، فناوری جدید حافظه چهار برابر ظرفیت در هر کابل و پهنای باند موثر دو برابر ارائه می دهد ، در حالی که در مقایسه با DDR4 SDRAM از معماری کم مصرفتری بهره می برد.

  باید بخوانید: Anatomy of RAM

  رهبران صنعت مانند Micron و SK Hynix در ابتدای سال گذشته نمونه برداری از DDR5 را برای شرکای موجود در فضای سازمانی آغاز کردند و دیگرانی مانند TeamGroup در تلاشند تا واحدهای خود را با تولیدکنندگان مادربرد تأیید کنند. گفته شد ، ما هیچ یک از این شرکت ها را مشاهده نکردیم که نشان دهد عملکرد عملی چگونه خواهد بود.

  https://techbord.com معیارها عملکرد چشمگیر RAM DDR5-4800 را به نمایش می گذارند

  پلت فرم آزمایش Alder Lake-S ، Longsys

  امروز ، تولید کننده چینی Shenzhen Longsys Electronics اولین معیارهای حافظه DDR5-4800 با استفاده از یکی از نمونه های مهندسی Alder Lake-S اینتل. این شرکت در حال حاضر روی دو ماژول DDR5 کار می کند ، یک طرح تک درجه 16 گیگابایتی و یک طرح درجه دو 32 گیگابایتی ، هر دو در 1.1 ولت با CAS Latency 40 کار می کنند.

   https://techbord.com معیارها عملکرد چشمگیر RAM DDR5-4800 را به نمایش می گذارند

  Longsys حافظه DDR5-4800 را با آنچه DDR4 به نظر می رسد مقایسه کرد -3200 ، با استفاده از ترکیبی از AIDA64 و Ludashi ، دومی یک نرم افزار محبوب معیار چینی است. در تست های خواندن ، نوشتن و کپی کردن AIDA64 ، ماژول حافظه DDR5 به ترتیب 39 ، 36 و 12 امتیاز بالاتر را کسب کرد. با این وجود ، تقریباً تاخیر نسبت به ماژول های DDR4 تقریبا دو برابر نشان داد.

  در معیار Ludashi Master Lu ، ماژول DDR5 نمره کمی بیش از 190،000 امتیاز کسب کرد ، در حالی که ماژول DDR4 کمتر از 92،000 امتیاز کسب کرد. این یک نتیجه چشمگیر است و در نهایت حافظه DDR5-6400 با اعداد حتی بهتر از آن پیشی خواهد گرفت.

  با توجه به نقشه های راه ، اولین چیزی که می توانیم طعم آن نوع عملکرد DDR5 را در یک محصول مصرفی داشته باشیم ، زمانی است که اینتل پردازنده های Alder Lake-S را آزاد می کند. این شرکت می گوید که این می تواند به زودی در نیمه دوم سال جاری برگزار شود ، اما این جدول زمانی به خوبی می تواند به سال 2022 برسد زیرا این شرکت در تلاش است موقعیت خود را به عنوان "رهبر بی چون و چرای فناوری فرآیند" بدست آورد.

خبرهای دیگر از سخت افزار