خبر

 • تک بورد - معیارهای فاش شده نشان می دهد که Core i9-12900K اینتل ممکن است قاتل Ryzen 9 5950X باشد

  معیارهای فاش شده نشان می دهد که Core i9-12900K اینتل ممکن است قاتل Ryzen 9 5950X باشد
  28 روز و 2 ساعت قبل

  با نزدیک شدن به عرضه اولین پردازنده ها در خانواده Intel Alder Lake ، نتایج معیارهای بیشتری در حال شروع به صورت آنلاین است. آخرین مورد نشان می دهد که اینتل ممکن است سرانجام یک CPU پرچمدار واقعی در اختیار داشته باشد که می تواند با Ryzen 5950X AMD رقابت کند.

  خانواده پردازنده های Alder Lake اینتل نسخه ای بسیار هیجان انگیزتر از Rocket Lake در نظر گرفته شده است ، که تنها یک ارتقاء تدریجی نسبت به Ice Lake بود که به دلیل گزارش مجدد از سیستم ، عملکرد متوسطی را به ارمغان آورد. یک گره فرایند ناپایدار 10 نانومتری به 14 نانومتری بالغ که اینتل مدتی است از آن استفاده می کند.

  در مقابل ، Alder Lake مفهوم متفاوتی است که از Arm's's big استخراج می شود. طراحی های کوچک ، با هسته های کارآمدی و هسته های عملکردی که توسط یک مدیر موضوع مدیریت می شوند. در رایانه ای که از ویندوز 11 استفاده می کند ، این زمانبند موضوعی جدید وظایف با اولویت پایین را به هسته های بهره وری و وظایف با اولویت بالاتر را به وظایف قوی تر اختصاص می دهد ، که باعث می شود سیستم شما پاسخگوتر باشد. به یک معنا ، تفاوت چندانی با آنچه اپل با M1 SoC در macOS انجام داده ، ندارد.

  https://techbord.com معیارهای فاش شده نشان می دهد که Intel \ 's Core i9-12900K ممکن است سرانجام یک قاتل Ryzen 9 5950X باشد

  در مورد عملکرد خوب آن در کارهای عمومی ، اینتل فقط اجازه داده است در مقایسه با هسته های با عملکرد بالا Golden Cove در Alder Lake با هسته های Cypress Cove Rocket Lake ، به طور متوسط ​​می توان انتظار افزایش 19 درصدی را داشت. و به لطف نتایج بنچمارک که Videocardz در Geekbench مشاهده کرد ، می توانیم تصور دقیقی از نحوه عملکرد آن در برابر Zen 3 AMD نیز داشته باشیم.

  به نظر می رسد پردازنده ای که در نشت جدید مشاهده شده است هیچ کدام غیر از Core i9-12900K آینده اینتل ، که ظاهراً توانست نتیجه تک هسته ای 1،893 را در Geekbench 5 ثبت کند ، یا دو درصد سریعتر در مقایسه با Core i9-11900K و 12 درصد سریعتر از AMD " s Ryzen 9 5950X.

  در آزمایش چند هسته ای ، نمونه Core i9-12900K 17299 امتیاز به دست آورد که 57 درصد بیشتر از پرچمدار Rocket Lake است. با این حال ، این نتیجه فقط کمی (3.5 درصد) بهتر از Ryzen 9 5950X AMD است. به طور کلی ، به نظر می رسد CPU دسکتاپ پرچمدار بعدی اینتل ممکن است بهتر از حد انتظار باشد.

  مثل همیشه ، این نتایج اولیه را با ضرب المثل نمک بگیرید. با این حال ، ما در حال نزدیک شدن به انتشار اولین دسته از پردازنده های Alder Lake هستیم که کاملاً از مدلهای درجه یک مشتاق خواهد بود. این امر برخلاف هر چیزی در مورد اعضای اصلی و رده پایین خانواده آلدر لیک به این نتایج اعتبار می بخشد.

خبرهای دیگر از سخت افزار