خبر

 • تک بورد - معیارهای اولیه GPU موبایل Arc اینتل را شبیه GTX 1650 Max-Q تیز کرده است

  معیارهای اولیه GPU موبایل Arc اینتل را شبیه GTX 1650 Max-Q تیز کرده است
  15 روز و 21 ساعت قبل

  اولین موج کارت های گرافیکی Arc اینتل هنوز در اینجا نیست ، اما این شرکت هسته Xe-HPG و پشتیبانی از Xe Super Sampling (XeSS) را مورد توجه قرار داده است. بنچمارک های اولیه به صورت آنلاین ظاهر شده اند و در صورت اثبات صحت آنها نشان می دهد که اگر اینتل می خواهد \\ "کیمیاگر \\" را برای انتشار 2022 آماده کند ، هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارد.

  اینتل در حال حاضر بر روی پردازنده های گرافیکی Arc خود با عملکرد بالا برای رایانه های رومیزی و فاکتورهای فرم تلفن همراه کار می کند ، اما اولین محصولات این تلاش تا سه ماهه اول سال 2022 به دست نمی آیند. Chipzilla نکاتی را در مورد برنامه های خود با Arc و چگونگی به چالش کشیدن انویدیا و AMD در بازار گرافیک گرافیکی مجزا ارائه کرده است ، اما به جز نقشه راه و برخی از ابزارهای نرم افزاری خوب ، ما برای ایده گرفتن در مورد چگونگی کمی ممکن است این پردازنده های گرافیکی جدید کار کنند. محدوده گذرگاه 64 بیتی و تا یک مدل سطح بالا با 512 واحد اجرایی با 16 گیگابایت VRAM در یک باس 256 بیتی ، که گفته می شود از نظر عملکرد تقریباً بین Nvidia RTX 3070 و RTX 3080 است.

  https://techbord.com معیارهای اولیه باعث می شود تا پردازنده گرافیکی موبایل Arc اینتل را به دردسر بیندازد. k like a gimped GTX 1650 Max-Q

  با تشکر از معیارهای اولیه ای که توسطTum_Apisak مشاهده شد ، می توانیم تصور بسیار بدی در مورد اینکه نوع موبایل GPU رده بالای کیمیاگر چقدر خوب است بدست آوریم انجام دادن. این آزمایشات Geekbench 5 است که با پردازنده Intel Tiger Lake انجام شده است ، و ما احتمالاً نمونه اولیه مهندسی را بررسی می کنیم ، اما این تصویر برای کیمیاگر زیبا نیست.

  به نظر می رسد نمونه مهندسی در فرکانس 1800 مگاهرتز امتیاز OpenCL 34816 را کسب کرد ، که اگر به صورت اسمی در نظر گرفته شود نتیجه ناامیدکننده ای خواهد بود. برای مرجع ، این تقریباً در همان سطح آخرین نسل GeForce GTX 1650 Max-Q انویدیا است که در همان آزمایش می تواند بیش از 36000 امتیاز کسب کند.

  درسته ، این این تنها یک آزمایش منحصر به فرد است که عملکرد محاسباتی GPU کیمیاگر را اندازه گیری می کند ، که دوباره نمونه اولیه با سرعت بسیار پایین 1800 مگاهرتز است. اینتل در ارائه روز معماری خود پیشنهاد کرد که می توان انتظار داشت موتور گرافیکی Xe-HPG 1.5 برابر عملکرد-وات و فرکانس عملکرد Xe-LP را در کارت Iris DG1 منتشر شده در اوایل سال جاری داشته باشد.

  https://techbord.com معیارهای اولیه باعث می شود پردازنده گرافیکی موبایل Arc اینتل مانند یک GTX 1650 Max-Q \ gimped ظاهر شود

  این امر باعث افزایش نظری سرعت کلاک فراتر از 2 گیگاهرتز می شود ، که نشان می دهد ما در حال بررسی سیلیکون اولیه در اینجا و در یک عامل موبایل هستیم. به این معنی که می تواند محدودیت قدرت داشته باشد. در ماه ژوئن ، شخصی عملکرد بازی Iris DG1 را آزمایش کرد و متوجه شد که علی رغم انبوهی از معیارهای اولیه که چیز دیگری را نشان می دهد ، در بازیهای محبوب بسیار شگفت انگیز است. و ناگفته نماند که اینتل تنها باید در شرایط فعلی بازار به پردازنده های گرافیکی سطح متوسط ​​و متوسط ​​دسترسی پیدا کند ، که انتظار می رود حداقل تا یک سال دیگر ادامه یابد. اگر بتواند با استفاده از گیاهان تراشه خود آنها را بدون اختلال تولید کند ، بسیاری از گیمرها و ماینرهای ارزهای رمزنگاری شده آنها را با ضربان قلب خریداری می کنند.

خبرهای دیگر از سخت افزار