معماری Intel Panther Lake با iGPU Celestial Xe3 به بیرون درز کرد

چرا مهم است: اینتل قبلاً نقشه راه آینده CPU خود را تا معماری Lunar Lake فاش کرده است که انتظار می رود سال آینده معرفی شود. با این حال، این شرکت هنوز به طور رسمی در مورد برنامه های خود فراتر از Lunar Lake چیزی نگفته است، بنابراین آخرین نشت بینشی از آنچه برای آینده در نظر دارد ارائه می دهد.

ظاهراً یک مهندس اینتل نام و جزئیات مهمی را در مورد سری پردازنده‌های Core نسل شانزدهم این شرکت فاش کرده است. در ابتدا توسط مشاور @harukaze5719 مشاهده شد، پروفایل LinkedIn یک طراح سخت‌افزار گرافیکی اینتل نشان داد که معماری پردازنده Panther Lake از Lunar Lake پیروی می‌کند و معماری Xe3-LPG را شامل می‌شود.

در حالی که پست از آن زمان حذف شده است. ، Tom\'s Hardware توانست اسکرین شات بگیرد که کل نقشه راه اینتل را برای چند سال آینده نشان می دهد، از جمله Meteor Lake، Arrow Lake و Lunar Lake. در حالی که انتظار می رود Meteor Lake امسال به عنوان جانشین Raptor Lake وارد شود، Arrow Lake و Lunar Lake می توانند در سال 2024 معرفی شوند و دریاچه Panther احتمالاً در سال 2025 دنبال می شود.

در مورد دریاچه پلنگ اطلاعات زیادی در دست نیست. این نکته است، اما ما می دانیم که Lunar Lake به طور خاص برای نوت بوک های سبک و باریک طراحی شده است، به این معنی که دریاچه پلنگ می تواند برای دسکتاپ های مصرف کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *