خبر

 • تک بورد - مصرف برق Apple Mac mini M1 3 برابر کمتر از مدل Intel است

  مصرف برق Apple Mac mini M1 3 برابر کمتر از مدل Intel است
  25 روز و 5 ساعت قبل

  این کاملاً تعجب آور است که SoC با یک مک بوک ایر بدون فن انرژی کمتری نسبت به پردازنده Core i7 اینتل نسل 8 با امتیاز TDP 65 وات دارد که برای خنک شدن به فن نیاز دارد. اما حتی همانطور که ارقام مصرف برق خود اپل از میزان مشاهده شده توسط بازرسان فراتر رفته است ، هنگامی که عملکرد برتر سیلیکون اپل را در نظر می گیرید اینتل خصوصاً بد به نظر می رسد.

  هنگامی که اپل خط اول دستگاه های مجهز به M1 را فاش کرد ، در مقایسه با نمونه های مجهز به Intel ، تعدادی ادعا در مورد عملکرد و بازده انرژی این سیستم ها مطرح کرد. و حداقل طبق نظر بازرسان و متولیان اولیه ، این ماشین ها به قول های شرکت عمل می کنند ، حتی اگر هنوز معلوم نیست که برای همه باشد.

  یکی از دلایلی که اپل اینتل را پشت سر می گذارد این است که پردازنده های x86 که بهره وری بهتری ارائه می دهند ، دومی کند است. بین این برنامه و یک برنامه نامنظم برای انتشار برنامه ، اپل تصمیم گرفت یکپارچه سازی معماری قدرتمند در صفحات آیفون ، آیپد و مک خود را فراهم کند و به آن اجازه می دهد در هنگام طراحی محصولاتش از اینتل خلاص شود.

  https://techbord.com مصرف برق Apple Mac mini M1 3 برابر کمتر از مدل Intel است

  این امر منجر به ایجاد یک مک بوک ایر شده است که بدون فن است و هنگام استفاده نسبتاً خنک باقی می ماند ، در حالی که با شارژدهی باتری عملکرد مشابهی را حفظ می کند و ماندگاری بیشتری نسبت به مدل قبلی دارد. تاکنون ، شرکت کوپرتینو نسبت به مصرف انرژی سیلیکون M1 نسبتاً مبهم بوده است ، فقط نمودارهایی را نشان می دهد که عملکرد بهتر هر وات را در مقابل پردازنده مرکزی اینتل از همان کلاس عملکرد و چگونگی کمک به ماندگاری بهتر باتری نشان می دهد.

  Anandtech در تجزیه و تحلیل خود دریافت که با فرض یک کار چند رشته ای ، مصرف برق برای Mac mini M1 به طور متوسط ​​26.5 وات در دیوار است. مصرف برق بیکار برای کل دستگاه فقط بیش از چهار وات اندازه گیری شد که قطعاً برای آنچه که قرار است یک دسکتاپ سطح ابتدایی باشد خوب است. پس از انجام آزمایشات مختلف ، این انتشار تخمین زد که تراشه M1 می تواند TDP حدود 20 تا 24 وات داشته باشد.

  معلوم می شود که این رقم اندکی دست کم گرفته شده است ، زیرا اپل اکنون مصرف انرژی و حرارت را منتشر کرده است. شماره های خروجی برای Mac mini جدید با 16 گیگابایت RAM و 2 ترابایت SSD. مصرف برق بیکار 6.8 وات است که حداکثر 39 وات تحت بار کامل است. این موارد همچنین در دیوار اندازه گیری شد و در تمام اجزای مانند مادربرد ، کنترل کننده ذخیره سازی ، تراشه های NAND و تلفات منبع تغذیه فاکتور گرفت. alt = "https://techbord.com مصرف برق Apple Mac mini M1 3 برابر کمتر از مدل Intel است ">

  برای در نظر گرفتن این موضوع ، Mac mini 2018 که دارای نسل 8 است پردازنده 6 هسته ای Intel Core i7-8700B (Coffee Lake) حدود 20 وات در حالت بیکار و 122 وات عظیم در هنگام بارگیری کامل خاموش می شود. این سه برابر مصرف برق و سه برابر خروجی گرما است که با M1 SoC مقایسه می شود ، حتی اگر از نظر پردازنده و عملکرد گرافیکی یکپارچه با آن مطابقت نداشته باشد.

  جالب است که M1- مک مینی تحت بار کامل فقط کمی بیشتر از مک مینی 2005 مجهز به PowerPC G4 در حالت غیرفعال نیاز دارد.

  اینتل قول داده است که در سالهای آینده عملکرد بهتری داشته باشد و شکوه قبلی خود را با تراشه های بهبود یافته x86 بازگرداند حتی اگر تا آن زمان اپل کاملاً به سمت سیلیکون خود حرکت کرده باشد. در همین حال ، گزارش شده است که AMD در حال کار بر روی یک تراشه مبتنی بر Arm برای رقابت با M1 اپل در فضای رایانه ، همانند مایکروسافت و کوالکام است.

  اعتبار تصویر: The Verge، El Output

خبرهای دیگر از سخت افزار