خبر

 • تک بورد - مشکلات خازن باعث خرابی RTX 3080/3090 می شود

  مشکلات خازن باعث خرابی RTX 3080/3090 می شود
  چند ثانیه قبل

  Facepalm: سری 30 RTX نرمترین راه اندازی را نداشته است ، از تعداد محدود تا ربات ها ، تعداد کمی کارت موجود در آن را جمع آوری می کند ، اما حداقل آنها از نظر سخت افزاری مشکلی ندارند؟ در مورد محصولات پس از فروش اورکلاک شده کارخانه ، ممکن است RTX 3080 و 3090 خود را از سقوط و مشکلات پایداری رنج ببرید.

  مشکل مربوط به نوع خازن های موجود در پشت PCB در زیر GPU به نظر می رسد. همانطور که توسط آزمایشگاه ایگور توضیح داده شده است ، شرکای AIB قرار است از دو نوع خازن برای فیلتر کردن ولتاژ استفاده کنند: POSCAP های مساحت بزرگ (خازن های جامد تانتلیوم پلیمر رسانا) یا MLCC های کوچکتر و ارزان تر (خازن تراشه سرامیکی چند لایه). طبق مشخصات انویدیا ، طراحی های سازندگان می توانند از تمام POSCAP ، all-MLCC یا ترکیبی از هر دو استفاده کنند.

  MLCC ها کوچکتر ، ارزان تر و دارای جریان ، ولتاژ و دمای بالا هستند رتبه بندی همچنین در فرکانس های بالاتر عملکرد بهتری دارند. اما آنها مستعد ترک خوردن و اثرات پیزو هستند و دارای مشخصات دمایی ضعیفی هستند. در همین حال POSCAP های گران قیمت تر ، ولتاژ کمتری دارند و در فرکانس های بالا خوب نیستند ، اما در معرض ترک خوردگی یا اثر پیزو نیستند و در دماهای بالا عملکرد بهتری دارند.

خبرهای دیگر از سخت افزار