خبر

 • تک بورد - مدیر عامل اینتل ، پت گلسینگر ، تولید خود را دو برابر می کند ، ریخته گری می کند ، و استراتژی را تغییر می دهد

  مدیر عامل اینتل ، پت گلسینگر ، تولید خود را دو برابر می کند ، ریخته گری می کند ، و استراتژی را تغییر می دهد
  20 روز و 6 ساعت قبل

  صنعت نیمه هادی در سطح کلان و خرد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از منظر یک تصویر کلی ، کمبودهای خودروسازان و سایر صنایع باعث شده است که داستان های مربوط به تراشه به عنوان یک قسمت منظم از اخبار شب باشد. علاوه بر این ، تمرکز زیادی بر روی موضوعات ژئوپلیتیکی مربوط به زنجیره های تأمین شده است ، نه تنها تجارت تراشه ، بلکه تمام مشاغل وابسته به منبع نیمه هادی قابل اعتماد.

  در جزئیات دقیق تر در سطح صنعت ، در مورد فضای رقابتی نیز نظارت زیادی صورت گرفته است. به ویژه ، اخیراً توجه زیادی به چالش های مداومی که رهبر صنعت مدت طولانی اینتل در تولید و سایر زمینه ها با آن روبرو بوده است ، انجام شده است. برای غول تراشه به عنوان مدیر عامل شرکت ، و به نظر می رسد که زمینه برای برخی از اخبار پرفروش در مورد چگونگی اینتل به رهبری جلسینگر می تواند خود را دوباره تقویت کند. بر اساس اعلامیه های امروز ، نیمه هادی ثابت ناامید کننده نبود.

  در یک تغییر استراتژیک قابل توجه ، اینتل از یک سری اخبار مهم مربوط به ساخت خبر داد که نه تنها عدم اطمینان در مورد اینکه آیا شرکت قصد ادامه ساخت دارد را روشن کرد. تراشه های خود را دارد ، اما با افزایش سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری برای ساخت دو پیشرفته ترین کارخانه متمرکز بر فناوری های فرآیند مبتنی بر EUV (ماوراlet بنفش شدید) در 7 نانومتر و پایین در آریزونا ، تمایل خود برای افزایش ظرفیت تولید خود را دو برابر کرد.

  در همان زمان ، اینتل تمایل جدیدی برای کار با سایر کارخانه های تراشه سازی در برخی از طرح های تراشه خود شرکت نشان داد. سرانجام ، با تکمیل trifecta ، این شرکت همچنین از برنامه هایی برای ظرفیت تولید فعلی و برنامه ریزی شده خود برای تولیدکنندگان دیگر تراشه از طریق راه اندازی Intel Foundry Services رونمایی کرد.

   https://techbord.com مدیر عامل شرکت اینتل ، پت گلسینگر ، تولید خود را دو برابر می کند ، کارخانه ریخته گری را آغاز می کند ، استراتژی خود را تغییر می دهد

  جدیدترین کارخانه اینتل ، Fab 42 ، کاملاً فعال شد. عملیاتی در سال 2020 در پردیس Ocotillo این شرکت در چندلر ، آریزونا. Fab 42 با استفاده از فرایندهای تولید 10 نانومتری شرکت ، ریزپردازنده تولید می کند.

  این استراتژی نمایانگر یک چشم انداز جدید جسورانه و رویکردی تعجب آورانه تهاجمی است که هدف آن نه تنها کمک به شرکت برای جبران سایر تأمین کنندگان عمده تراشه از منظر فرآیند است ( به عنوان مثال ، رسیدن به 7 نانومتر ، 5 نانومتر و پایین تر) ، بلکه همچنین کار با آنها در صورت نیاز برای برخی از محصولات خود تا رسیدن به این اهداف ، در حالی که شروع به موقعیت خود به عنوان یک شریک تولیدی رقابتی برای طیف گسترده تری از شرکت های نیمه هادی می کند.

  "اینتل تراشه های خود را برای دوره طراحی و ساخته شده است. در حقیقت ، این شرکت بعنوان نمونه تولید کننده دستگاه های یکپارچه یا IDM بود. با IDM 2.0 ، اینتل در حال برنامه ریزی گسترده تر و گسترده تر است. رویکردی برای تولید تراشه ... "

  برای پیروان طولانی مدت اینتل ، این یک تغییر بزرگ در سطوح مختلف است. در حالی که این شرکت اخیراً با چندین شریک دیگر در زمینه ریخته گری تراشه کار خود را آغاز کرده و در مورد ساخت تراشه برای چند شرکت خارجی صحبت کرده است ، برای دهه ها این یک حلقه بسته بود.

  اینتل تراشه های خود را طراحی و ساخته است - دوره . در واقع ، این شرکت بعنوان نمونه تولید کننده دستگاه های یکپارچه یا IDM معرفی شد. با IDM 2.0 ، اینتل در حال برنامه ریزی رویکرد کاملاً بازتر و جامع تری در تولید تراشه است که امیدوار است بار دیگر آن را به جایگاه رهبری خود در فناوری فرآیند بازگرداند و آن را به یک رقیب مهم جهانی در برابر TSMC ، سامسونگ ، GlobalFoundries ، UMC و دیگران تبدیل کند.

  نه تنها استراتژی جدید اینتل به رهبری جلسینگر دیوارهایی را از بین می برد که اینتل را از کار پرخاشگرانه با دیگران باز می دارد ، این استراتژی امکاناتی را پیش از این برای شرکت سابقه نداشته است مانند مجوزهای بالقوه هسته های پردازنده x86 آن برای شرکت هایی که از امکانات تولیدی آن استفاده می کنند ، استفاده می شود.

  گلسینگر در مورد امکان انجام کارهایی مانند استفاده از برخی از کارخانه های قدیمی و موجود 22 نانومتری شرکت برای ساخت تراشه برای صنعت خودرو بحث کرد - چیزی که وی گفت این شرکت تاکنون واقعاً پیگیری نکرده بود

  بر اساس مکالمه ای که برای پیش نمایش اخبار با گلسینگر در آن شرکت کردم ، به نظر می رسد که او برای همه بیشترین انواع تولید و مشارکت IP ممکن است ، از جمله مواردی مانند استفاده از فن آوری های بسته بندی تراشه اینتل برای کنار هم قرار دادن عناصری که ژلزینگر آن را "کاشی" می نامد (آنچه دیگران در صنعت از آن با عنوان "تراشه" یاد می کنند) ساخته شده برای سایر فروشندگان در سایر کارخانه های تراشه سازی در SoC (سیستم روی تراشه) در امکانات اینتل.

خبرهای دیگر از سخت افزار