خبر

 • تک بورد - مدیر عامل اینتل وعده داده است که Nvidia را به چالش بکشد ، بازار

  مدیر عامل اینتل وعده داده است که Nvidia را به چالش بکشد ، بازار "تشنه" GPU های جایگزین است
  21 روز و 13 ساعت قبل

  اینتل در یک نبرد طولانی مدت با رقیب اصلی AMD در فضای دسکتاپ درگیر بوده است ، که اخیراً مورد توجه بازار Team Red قرار گرفته است. سری Ryzen اینتل را از کانون توجه خارج کرده است ، اما با نزدیک شدن این شرکت به راه اندازی CPU های Alder Lake برای تساوی زمین بازی و بدست آوردن سهم بازار در مشاغلی که قبلا در آن غالب بود ، آنها نیز آماده می شوند در یک صنعت رقابتی شدید دیگر

  در مصاحبه اخیر خود با CRN که موضوعات متعددی را با مدیر عامل اینتل پت جلسینگر پوشش می دهد ، موضوعی که بر آن تاکید شد نبرد قریب الوقوع آن با انویدیا بود. در حال حرکت ، اینتل قصد دارد خود را از غول GPU متمایز کند این است که از نظر نرم افزاری که از اجزای آن پشتیبانی می کند "بسیار سازگار با اکوسیستم " باشد.

  "انویدیا بیش از حد اختصاصی شده است ، و این به طور گسترده ای در صنعت دیده می شود ، بنابراین ما این پشته را با oneAPI پر می کنیم اما این کار را به نحوی انجام می دهیم که بسیار مطلوب تر و برای صنعت و نوآوری های آنها بازتر است. " بیان شده است.

  oneAPI یک مدل برنامه نویسی باز است که انواع مختلف معماری را پوشش می دهد ، که شامل محصولات سیلیکونی اینتل مانند CPU ها ، GPU ها و FPGA ها می شود.

  آدرس دهی اینتل گلسینگر در زمینه تجارت گرافیکی "با تمرکز ضعیف" تاکید کرد که تلاشهای این شرکت در بازار پردازنده های گرافیکی باید از نظر ویژگی ها ، عملکرد و قدرت فراتر از آن باشد ، که همه آنها باید با قیمت های قانع کننده ارائه شوند. مصرف كننده. برای alt GPU های ernative ">

  Gelsinger موفقیت انویدیا را تا حد زیادی به نحوه عملکرد رهبری آن در دهه گذشته در شرکت نسبت داد ، اما همچنین به چگونگی " آنها واقعاً خوش شانس "در هوش مصنوعی اشاره کرد میدان. اگر شما دارای رهبری 10 برابر به مدت 10 سال هستید ، مردم از آن استفاده خواهند کرد. و سپس آنها واقعاً خوش شانس بودند: هوش مصنوعی اتفاق می افتد. موفقیت یک شبه 30 ساله ، و آنها در آن نقطه واقعا خوب برداشت کردند. بنابراین ، آنها سخت کار کردند ، درآمد کسب کردند و سپس در این زمینه شانس آوردند. " رفتن از یکپارچه به حالت مجزا در پلتفرم اینتل را یکپارچه می کند.

  "بنابراین ما باید چه کار کنیم؟ محصولات عالی را در آن بخشها (...) ارائه دهید و بازار مشتاق ماست تا جایگزینی برای آنها ارائه دهیم. سپس باید آن را با ارزش افزوده منحصر به فرد و متمایز ارائه دهیم.

  و در تجارت GPU ، به سراغ مشتری می رویم و می گوییم ، "خوب ، حدس بزنید ، ما اتفاقاً بدون شک پیشرو در گرافیک یکپارچه. شما قبلاً همه موارد ما را برای هر واحدی که قصد ارسال آن را دارید واجد شرایط می دانید ، و ما رفتن از یکپارچه به گسسته روی پلتفرم اینتل را بدون مشکل انجام می دهیم.

  و حتی بهتر از آن ، ما قصد داریم یکپارچه و مجزا با هم کار کنیم. بنابراین اگر شما دارای سه [واحد اجرایی] در [GPU] یکپارچه هستید ، پس 10 اتحادیه اروپا به ارزش گسسته دارید ، ما به شما 13 اتحادیه اروپا می دهیم و شما فقط 10 واحد اتحادیه اروپا را در GPU مجزا خریداری می کنید ، و شما باید یک محصول را که بین این دو [به طور یکپارچه] کار می کند ، واجد شرایط کنید. "خوب ، این بسیار متفاوت است. و این تنها یک مثال است.

  با توجه به اهمیت کلمات وی ، اینتل معمار GPU سابق برتر AMD ، Vineet Goel ، را تحت نظارت قرار داده است تا بر معماری GPU Xe خود که محصولات GPU آینده بر اساس آنها ساخته می شود نظارت کند. به او تیمی از معماران و مهندسین طراحی را در زمینه "معماری ، طراحی و تأیید نقشه راه Intel Intel Xe " "

  خواندن مرتبط: آخرین باری که اینتل سعی کرد کارت گرافیک بسازد

  اگر بخواهد در بازار گرافیک خللی ایجاد کند ، مطمئناً کار اینتل قطع خواهد شد. انویدیا جایگاه محکمی در صنعت ایجاد کرده است و AMD نقش اصلی ثانویه ای را ایفا می کند - بدون توجه به تسلط آن در بین تولیدکنندگان تراشه - و در صورت تحقق خرید Arm ، به یک نیروی بزرگتر تبدیل می شود. .

  با این حال ، اینتل با توجه به پیش بینی کارت های گرافیکی Xe-HPG آینده خود شروع خوبی را آغاز کرده است. در مورد نبرد خود با AMD ، ژلسینگر معتقد است موفقیتی که رقیبش در سالهای اخیر دیده است به دلیل راه اندازی آینده Alder Lake و Sapphire Rapids دوام نخواهد آورد.

خبرهای دیگر از سخت افزار