خبر

 • تک بورد - محققان یک تراشه حافظه رایانه ای پنوماتیک را تولید می کنند که پیانو می نوازد

  محققان یک تراشه حافظه رایانه ای پنوماتیک را تولید می کنند که پیانو می نوازد
  9 روز و 11 ساعت قبل

  محققان دانشگاه California Riverside (UCR) یک سیستم حافظه مجهز به هوا برای کنترل ربات های نرم ایجاد کرده اند. ربات های نرم همان چیزی هستند که به نظر می رسند - ربات هایی که از مواد نرم و انعطاف پذیر ساخته شده اند. به عنوان مثال می توان شاخک هشت پا مانند هاروارد را نام برد. این نوع ربات ها برای اداره کارهای ظریف ایده آل هستند.

  ربات های نرم در حال حاضر برای کارکرد به سخت افزار الکترونیکی نیاز دارند. این قطعات باعث افزایش هزینه ها ، اندازه و نیازهای دستگاه های نرم رباتیک می شوند. بنابراین مهندسان UCR یک تراشه RAM پنوماتیک تولید کرده اند که قادر است ربات نرم آن را به اندازه کافی کنترل کند تا بتواند آهنگ های ساده را روی پیانو پخش کند.

  از نظر منطقی ، RAM پنوماتیک همانند اجزای حافظه سنتی عمل می کند. تفاوت در این است که برای ایجاد دروازه های باینری از همان هوایی استفاده می شود که انگشت های رباتیک را به جای ترانزیستور و برق تأمین می کند. این دستگاه وجود فشار جوی در شیرهای میکروسیالی را به عنوان یک مقدار واقعی (یا 1) و خلا را به عنوان کاذب (یا 0) تفسیر می کند.

  "دریچه های میکروسیال در ابتدا برای کنترل جریان مایعات طراحی شده اند. روی تراشه های میکروسیال ، اما می توانند جریان هوا را نیز کنترل کنند. دریچه ها حتی اگر از خط تأمین هوا جدا شوند ، در برابر دیفرانسیل فشار مهر و موم شده و باعث ایجاد اختلاف فشار فشار می شوند که به عنوان حافظه عمل می کنند و حالت های محرک یک ربات را حفظ می کنند آرایه های متراکم این شیرآلات می توانند عملیات پیشرفته ای را انجام دهند و سخت افزار الکترونیکی گران ، بزرگ و پر مصرف را که معمولاً برای کنترل ربات های پنوماتیک استفاده می شود ، کاهش دهند. "" / p>

  با تنظیمات فعلی ، RAM بادی فقط معادل است به یک تراشه حافظه 8 بیتی ، بنابراین بسیار محدود است. با این وجود کافی است که به ربات UCR اجازه دهید Mary Had A Little Lamb را روی صفحه کلید بازی کند ، البته به آرامی (در بالا).

  هنوز کارهای زیادی در این زمینه انجام می شود ، اما محققان بر این باورند که ایجاد یک ربات خودمختار با پردازنده و حافظه که روی هوا کار می کند امکان پذیر است. البته ، برای عملی بودن سیستم ، اجزای پیچیده تر و کوچک سازی لازم است. PLOS One مقاله افراد تیم درباره این پروژه را برای علاقه مندان به خواندن مشخصات فنی منتشر کرد.

خبرهای دیگر از سخت افزار